Prof.Dr.Özay Oral tanıyan ve ya bilgisi olan

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve eflatunbebek tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

18 Şubat 2010
    Konu Sahibi : eflatunbebek
  1. eflatunbebek

eflatunbebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar dün bu hocaya muayeneye gittim ist.kadıköy de klinik sahibiymiş bizim üniv.ders vermeye geliyor kendisi yada bir yakını dr.tanıyan bilgi sahini olan varmı lütfen izlenimlerinizi yazın bu seferde yanlış yerde olmak istemiyorum.

2. 22 Şubat 2010
  3. eflatunbebek

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sena cım teşekkür ederim haklısın sana katılıyorum ama tecrübemiz yokki anlayamıyorum en iyi hangisi kafam karıştı bu arkadaşım diyerek no verdiğin kişi dr. mu belirtirsen sevinirim teşekkür ederim

4. 27 Şubat 2010
  5. zeynep4

zeynep4 RABBİM SEN KORU Üye

Beğenildi:
    1.726
    Ödül Puanları:
    238
    ..........

6. 28 Şubat 2010
  7. umudunukaybetme

umudunukaybetme Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaslar
    tup bebek hakkinda cikan yeni genelge icin tepkimizi gosterelim
    tek yurek olalim
    kimse bizden anne olma hakkimizi alamaz
    lutfen yetkili yerlere mail gonderelim sesimiz ne kadar cok cikarsa etkimizde o kadar fazla olur

Mail adresleri..

bimer@basbakanlik.gov.tr Sayın Recep Tayyip Erdoğan,(Başbakan) adına
    BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) adına

recep.akdag@tbmm.gov.tr Sayın Recep Akdağ ( Sağlık Bakanı) adına

cevdet.erdol@tbmm.gov.tr Sayın Cevdet Erdöl ( TBMM Sağlık,Ail eve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığına
    cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr Sayın Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) adına
    fsahin@fatmasahin.net ; fsahin@akparti.org.tr ( Sayın Fatma Şahin (Gaziantep Milletvekili, Ak parti Kadın Kolları Başkanı,tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılanması için Meclise yasa teklifi verip bizi desteklemişti.)

AKİM ak parti dilekçe başvuru formu (mutlaka cevaplandırılacağı bildirilmektedir.)

Gazeteler ve sağlık muhabirleri: ( sizin ayrıca tanıdıklarınız var ise onlara da lütfen yollayınız)

turkan.yılmazer@aksam.com.tr
    mersan@hurriyet.com.tr
    aarman@hurriyet.com.tr
    aaydogan@milliyet.com.tr
    agorgun@milliyet.com.tr
    yasemin.altan@posta.com.tr
    mmutlu@gazetevatan.com

8. 26 Mart 2010
  9. iremtek

iremtek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Ben Özay Bey'in yıllardır hastasıyım.Özellikle kadın hastalıkları ve kısırlık konusunda çok başarılıdır.Ben birkaç yıldır uğraşıyorum hamile kalamadım ama bunun nedeni Özay Bey'i dinlememek olmuştur.Sürekli bana ''Aktif politika izlememiz gerekiyor'' der dururdu ama ben çok gevşek davrandım.
    Bana 2 yıl önce tüp filmi çektirmemi söylemişti.Ben filmi çektirdim bir görüntüleme merkezinde ama benden ısrarla röntgenini istedi.Ben unuttuğum için yanımda götürmedim ''Açık olduğunu söylediler'' dedim, raporu gösterdim.Aradan 1 sene geçti, ben çekilen filmin negatifini götürdüğümde hemen anladı.Tüplerde sıvı birikiyormuş.(Oysa yakınlarımın ısrarı ile gittiğim bir doktor o röntgeni görmüştü, ama anlamamış.)Meğer 1 yıl boşuna geçmiş.Hamile kalsam bile bebek tutunamazmış.Ameliyat etti beni ve tüplerimi kapattı.''Tüp bebek için ortam hazır'' dedi.Keşke SGK ile anlaşması olsaydı da tüp bebeği de onda yapabilseydim.
    Ama çok ilgili ve bilgili bir doktor, tüp bebeği onda yaptırmadığım halde geçenlerde aradı sonucu merak etmiş.
    Asla ve asla para için hastayı yanlış yönlendirmez..Ona güvenebilirsin..

10. 5 Nisan 2010
  11. Lilly

Lilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende çok doktor ve hastane gezdikten sonra özay bey'e gittim. en basitinden ultrason makinası çok iyi. acıbademde hcg yükselmediği için ve 1500 altında kese görülmediği için dış gebelik olmadığı hakkında kesin bişey demediler. özay beyin makinasında 900 hcg'de kese görülebiliyormuş...ben memnun kaldım denemenizi tavsiye ederim. muayene 200 tl yalnız:KK43:

12. 6 Nisan 2010
  13. susrp

susrp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese geçmiş olsun allah acil şifalar versin.

14. 11 Mayıs 2010
  15. eflatunbebek

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekküe ederim arkadaşlar bilgileriniz için 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim çok şükür

16. 25 Şubat 2013
  17. tugbAyaz

tugbAyaz Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Hanımlar,
    konunun üzerinden çok uzun bir süre geçmiş fakat Özay Bey'i araştıranlar için referans olması açısından paylaşmak istedim :)
    Özay Bey hayatımda gördüğüm en güvenilir ve mükemmel insanlardan biri.Kesinlikle prof. kasıntılığı yok kendisinde,mutevazılığın zirvesinde bi doktor :) Bizim tanışmamız pek güzel başlamadı kendisiyle.İlk hamileliğimde Acıbadem Hastanesi Habibe Seyisoğlu'na gitmeye başlamıştım fakat kendisine ısınamadım,gereksiz fazla ilgiliydi (insanı bunaltıcak seviyede) sonra ben de böyle forum sitelerinde araştırmalarım sonucu Özay Bey'İn ismini çok duydum ve 2,5 aylık hamileyken ilk defa gittim kendisine fakat bebeğimin kalbi durmuştu :KK43: bunun haberini verirken yüzündeki ifade,insanı baba şefkatiyle tesellisi gerçekten üzülerek veriyodu haberi meslek icabı bu haberi defalarca vermesine rağmen...kürtaj sonrası çok rahatlatıcı konuştu benimle ve psikolojik olarak yeni hamileliğe hazırladı :) ve ben 1,5 ay sonra tekrar hamile kaldım maalesef riskli bi hamilelikti ilk 3 ayım diken üstünde geçti resmen,her korkumda kaygımda Özay Bey'in kapısında buldum kendimi :) 6 aylık hamileyken medistate hastanesinden ayrıldı ve ben evime uzak olmasına rağmen Koşuyolu Kgm'ye gittim peşinden :) Ve sonuçta bana önce Allah'ın izniyle nurtopu gibi bi erkek evlat verdi kucağıma sağlıklı bi şekilde.Özay Bey'in eşi Müjgan Oral'da Koşuyolu KGM'de çocuk doktoru.En az kendisi kadar değerli,ilgili,cana yakın mükemmel bir insan,oğlumu da kendisine götürüyorum.Hem Özay Bey'den kopmamış olduk hem de oğlumu emin ellere teslim etmenin huzuru içindeyim :) Eğer evladınız için güvenilir bir doktor arıyorsanız şiddetle tavsiye ederim.Aradığınızda %100 ulaşabiliyorsunuz,hiç müsait olmasa bile telefona cevap verip en kısa zamanda geri döneceğini söylüyor.

yani uzun lafın kısası evlatlarınızı hem doğmadan önce hem doğduktan sonra gönül rahatlığı ile Özay Ailesine teslim edebilirsiniz.Oğlum ve ben onları çok seviyoruz :)