profilo tam boy fırın..!

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve aayysseenn tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : aayysseenn
  1. aayysseenn

aayysseenn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    fırın almayı düşünüyorum şuan için profilo modelleri cazip geldi. aranızda profilo kullanan var mı? pişirme durumu nasıl? fırın güzel pişiriyor mu? 4 senelik evliyim ve fırından yana şansım yok. midi fırın aldım iyi çıkmadı daha sonra bi midi daha aldık o da iyi değil. artık büyük fırın almayı düşünüyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum.

tercihim öncelikle profilo ve siemens..

2. 18 Ağustos 2010
  3. Cecillona

Cecillona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Profilo/siemens kaliteli fırınlar üretmektedirler. Teyzemde eskiden siemens marka turbo fırın vardı. Fırın bölümünün ara sıra yiyecekleri yakması, daha sonra fırın bölümünün arızalanması, ocak düğmelerinin,tuş takımının sık arıza çıkarıp tamir maliyetinin yüksek olması, ön panelde yazıların silinmesi gibi problemlere dayanamayıp fırını attı. Ancak çeşitli sitelerde, benzer yorumlar arçelik/beko için yapılmaktadır. Teyzem çift bölmeli beko fırın aldı 3 senedir kullanıyor şimdilik memnun, yakın zamanda evlenen kızına da çeyiz olarak aynı fırından aldılar.

Anneannemin düğme paneli cam kaplı, yazılarının silinmesi imkansız multifonksiyon özellikli güzel bir arçelik fırını vardı. 10 sene kullanım sonucunda ocak gözleri teker teker bozulunca yaptırmak yerine bu ömrünü tamamladı deyip çöpe attılar. Ardından yine arçelikten en ucuz turbo özellikli fırını 2005 yılında aldılar. Beş senedir herhangi bir arızası olmadı, yazıları da silinmedi. Ancak siemensteki gibi böreğin arka kısmını fazla kızartıyor tepsiyi çevirmeniz gerekebiliyor.

Çok iyi diye metedilen markalar böyle sorunlar çıkardı mı tüketicinin keyfi kaçabiliyor. Bu durum kimi zaman "beyaz eşya şans işidir" şekilde algılansa da, bu durumun ardında daha çok kullancı hatalarının yattığı bir gerçektir.

4. 18 Ağustos 2010
  5. aayysseenn

aayysseenn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yorumun için teşekkürler. bende fırından yana yüzü gülmeyenlerdenim. bu yüzdendir ki insan çok araştırmak istiyor. malesef bu kez de biçok yorumla karşılaşıyor. birinin iyi dediğine diğeri kötü diyor iş böyle olunca da insan iyice karasız kalıyor. arçelik beko gibi yerli markaları araştırmıyorum bile çünkü eşim kesinlikle almaz. o yüzden onları en başta eledim. hayırlısı bakalım... galiba bu işler gerçekten de şans olayııı.