progestan agizdan alinan ve progestan vajinadan atilan farkli seyler mi?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve EU1 tarafından 7 Aralık 2008 başlatılmıştır.

7 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaslar progestan ile acilan basliklari tek tek inceledim ama kesin bir yargiya ulasamadim. Tr deki doktorum progestan kullanmami kese gelisimine yardimci olacagini bir zararinin da olayacagini soyledi.

benim elimde progestan ilaclari var ama ben onlari agizdan diye biliyorum. beyaz yuvarlak top seklinde 30 lu yumusak kapsul.

bu vajinadan atilan ve agizdan alinan progestan'in farkli cesitler mi? yoksa ayni ilac hem vajinadan hem de agizdan kullanilabiliyor mu?

bu arada doktorum 4*1 vajinadan onerdi.

yasam21 bunu beğendi.
  2. 7 Aralık 2008
  3. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    aynı kapsüller canım , ama biz / sanırım senin de öyle / ivf gebeler ya da embryo transferi yapılmış olanlar vajenden uyguluyoruz ..

4. 8 Aralık 2008
  5. EU1

EU1 Guest

yok canim benim normal yolla oldu ama agizdan alinan mide asitleri sebebi ile daha az etkiliyormus. doktoeum vajenden almami tavsiye etti. bu aksamdan itibaren basalayacagim.

Emin olamiyordum ikisi de ayni mi diye. tesekkur ederim gonul rahatligi ile vajenden kullanabilirim artik.

6. 8 Aralık 2008
  7. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben hamileliğimn ilk haftalarında kullandım.düşük tehlşikesi vardı.13,haftadatekrar yasadım düşük tehlikesini doktorum ağızdan aldığım progestanın vajen yoluyla almamı istedi.etkisi daha yüksek diye.gercektende 3 gün kullandım.saüper etki eti.yani vajinal yola kullanımı düşük tehlikesinde daha etkili..

8. 8 Aralık 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    aynı hap..
    ama ben vajinal jeli var birde onu kullanmıştım.

10. 8 Aralık 2008
  11. kaymaklim

kaymaklim bismillah Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim herkez vajinadan kullanildigi zaman daha etkili oldugunu dutdum ve bende oyle kullandim istersen sende kullan canim vajinadan biraz ugrastirici ama bebek icin katlanicaz napalim allah yardimcimiz olsun

12. 4 Ocak 2011
  13. n_cakirca

n_cakirca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    iyi günler arkadaşlar gebelik kesen aşşağıda dedi doktor ve progestan kullanmamı söyledi vajinadan ama ağızdanda kullnılabiliyormuş yanlız benim aşırı bulantım olduğu için heralde vajinadan kullanmamı söyledi.Takıldığım bir nokta var internetten yaptığım araştırmalara göre pregestan düşüğü falan engellemiyor hatta düşecek bebeğin geç düşmesine sebep olabiliyormuş,bizde pregeston hormonu eksikliğimi varki biz bu ilacı kullanıyoruz anlam veremedim,bir dahaki randevumda doktorumla bunları konuşucam inşallah,sizlerin bir bilgisi varsa bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim...

14. 4 Kasım 2012
  15. semizotum

semizotum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Konun üzerinden çok geçmiş ama benim gb ihtiyacı olabilecekler için yazıyorum.hamileliğimin 6.haftasındayım.doktorum kan testinde progesteron hormonuna baktırdı.25ve üzeri çıksaydı kullanmayacaktım ama benim 19çıktı.günde üç kere vajinal yoldan kullanıyorum.

16. 25 Nisan 2013
  17. muhip

muhip Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    743
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşlarr bu progestan ı vajinal yolla alınca, bir süre iç çamaşırımda kremsi birşey gorüyorum, bunun hiç mi çıkmaması gerekiyor acaba?...

18. 25 Nisan 2013
  19. ferman_bk

ferman_bk Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    16

çıkmamamsı mı gerekiyor bilmiyorum ama bi süre sonra bende de oluyor. yatarken kullanıyorum genelde ama gece kalktığımda oluyor. normal sanırım ama tam bilemiyorum