progestan değerim 26 çıktı

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve peluska06 tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Nisan 2010
    Konu Sahibi : peluska06
  1. peluska06

peluska06 ikizlerim melek oldu :( Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    doktor hanım 32-33 günde bir adet oluyorum
    16. gün doktora gitiim yumurtlamışsın dedi ortam sıvısı var dedi
    bugün ilişkiye girin deedi ondan önceki günde girmiştik

21. gün gitiim progestan değerim 26 çıktı ,
    yüksek dedi doktor hamile olabilirsin dedi
    sizce bu değer nasılll ???
    hamile oaln var mı bu değerlee
    yardım edrseniz çokkkkkk sevinirimmmm

2. 29 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam evet anlattıklarınız olumlı şeyler adet gecikmenizi bekleyip kanda gebelik tasti yaptırırsanız iyi olacaktır. Dilerim gönlünüzce olur. Işaretler olumlu

4. 30 Nisan 2010
  5. peluska06

peluska06 ikizlerim melek oldu :( Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    cevabınız ,ilginiz için çok teşekkür ederim doktor hanım o kdar işin aranızda bizle ilgileniyorsunuz :)

bişey daha soracağım progestan değeri yumurtanın iii çatladığını gösteren bir tahlilmiş galiba
    bana doktor hamile olabilirsin deyince ben de bu değer hamilerde yüksek oluyor sandım umutlandımmm :KK43:((
    bana yumurta kaliten iii çıkmış dese o kadar umutlanmazdım kesin hamileyims sandım ben.
    bu değer hamileliği gösteriyor mU??

6. 3 Mayıs 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam tekrardan hamileleiği en doğru gösteren şey adet gecikmesiyle beraber olan kanda pozitif gebelik testidir. progesteron değeri de hamileleikte belli değerlerin üstüne çıkar ancak 21. günde bakıldığında söyleyebileceğimiz tek şey yumurtlamnın olduğudur. gebelik için spermle yumurtanın döllenmesi ve rahim içine tutunup gelişmesi gerekir. biraz sabırlı olursan gebelik için sana daha rahatlatıcı olacaktır. yardıma ihtiyacın olursa da bak ulaşabileceğin doktorların var. sevgiyle kal.

8. 5 Mayıs 2010
  9. lila5

lila5 minik aşkım benim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalr ...benimde size sorum olacaktı.benim de iki aydır üst üste baktırdığım 21.gün progesteron sonucum 6,48 çıkıyor.aslında bu ay 10.gün usg de doktor çok iyi yumurta gelişimi demişti.Benimde bu değerle yumurtlama olmadığı anlamına mı geliyor?Değerim düşük çıktı...Zaten adette oldum...
    şimdiden teşekkürler....

10. 6 Mayıs 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam evet değeriniz düşük çıkmış eğer böyle bir sorun yaşıyor iseniz adetin orta döneminden itibaren vajinal progsteron desteği başlanabilir. bol şans

12. 7 Mayıs 2010
  13. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cevabınız için teşekkürler dr hanım;
    Böyle bir sorun dediğiniz gebe kalamama mı?
    progesteronun 6,48 olması yumurtlama olmadığını gösterir mi?Yani bu yüzden mi olmuyor gebelik...

14. 7 Mayıs 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    yumurtlamanızı takip etmek ardından da progesteron desteği ile tedavi etmek fayda sağlayabilir size. Kafanızı karıştırmış olabilirim, doktorunuz size normal bir adet sürecinde neler olduğunu anlatırsa dediklerimi daha kolay anlayacaksınız. Sevgiler.

16. 7 Mayıs 2010
  17. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aslında normal adet sürecinde neler oluyor biliyorum.adetlerim 26-27 -28 günde bir oluyor üç aşağı böyle şaşmaz.ancak son bir yıldır adetime 1 hafta kala yaklaşık 21 -22. günleri giderek artan ve kırmızılaşan kahverengi lekelenmelerim oluyor ve ardından sancıyla adet oluyorum gününde.aslında söylediğiniz çok mantıklı.Doktorum bana progestan verdi bu ay.adetin 16.günü başlayacağım.ancak bu iki ayda olmazsa kllomene başlayıcağını söyledi.Beni tedirgin eden de klomeni ağzına alması oldu?Yani 6,48 progesteron değeri klomene başlatacak kadar düşük mü diye düşündüm.Belki lekelenmelerde progesteronun düşüklüğünden olabilir.bilmiyorum gerçi siz daha iyi bilirsiniz.Bundan 4 ay öncede kimyasal gebelik yaşadım.Umarım progestan işe yararda klomene gerek kalmaz..
    cevabınız için teşekkürler:))....

18. 8 Mayıs 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    korkun olmasın klomenein işlevi farklı o yumurtalıklarında gelişimi uyarıp hormon üretimini de dengeleyecek gebelik daha ihtimali daha yuksek bir tedavi.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.