progestan+folbiol kullanan arkadaşlar cevap lütfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mananur tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

23 Ocak 2009
    Konu Sahibi : mananur
  1. mananur

mananur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :teselli: merhabalar
    ilk olarak sorum şu yumurtanın çatlaması sonucu gebe kalma şansın yüksek dediler benim yumurta çatladı sizce hamiş olacakmıyım doktorumda bana şu hapları verdi progestan günde 3 adet folbiol günde 2 adet kullanıyorum bu ilaçları kullandıkdan sonrada baş dönmesi halsizlik ve uyku hali oluyor bende. sizce bu ay hamiş olma şansım yüksekmidir.Doktorum herşey çok çabuk gelişti.yumurtanda çabuk çatladı dedi
    of ya kafam çok karışık 10 gün sonra regl olacağım acaba olacakmıyım olmayacakmıyım diye hep bu soru işaretleri içindeyim :eek:

2. 23 Ocak 2009
  3. minik kelebek

minik kelebek evli,mutlu,çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım hamile kalmadan doktorun neden progesteron verdi anlamadım.daha önce düşüğün olmuşmuydu?
    inşallah hamilesindir canım,hakkında hayırlısı olsun.

4. 23 Ocak 2009
  5. mananur

mananur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim Allahım hayırlısından bana bir bebiş verseydi
    minik kelebek hayır düşüğüm olmadı daha önce 9 aylık evliyim ilk olarak klomen kullandım sonrada folbiol + progestanı verdi yumurtanda çok çabuk çatladı dedi.bakalım 10 gün bekleyeceğim.ama adet olmakdan korkuyorum sivilcemde çıktı ama senağlamasenağlama

6. 24 Ocak 2009
  7. mananur

mananur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaaa bana acil cevap verirseniz çok merak ediyorumm ya of düşünmek insanı mahvediyor

8. 24 Ocak 2009
  9. rahmeli

rahmeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım folbiolu anladım onu hamile kalmadan öncede öneriyorlar ama progestan düşük önleyici bildiğim kadarıyla dr.bizden daha ii bilir tabiki

10. 24 Ocak 2009
  11. kleshtina

kleshtina Bir kedim bile yook... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    progestan kişide eksik olan progestan hormonunu tamamlıyor.Bazı kişilerde bu hormon eksik olduğundan düşüğe ve kanamaya sebep oluyor. Doktor önceden önlem almış iyi de yapmış ihmal etme canım..(bana doktorum böyle izah etmişti ve başka bir anormallikten dolayı düşecek olan çocuğu progestan önleyemez demişti).

12. 24 Ocak 2009
  13. tazefasulye

tazefasulye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    163
    Kendini germe bu kadar. Başka bir şeylerle ilgilen. Sanki perhiz yapanbir hastaymışsın gibi kabul et kendini. Stres yapam, bebeğe hiç bir faydası yok.

O ilaçları ben de kullanıyorum, evet çeşitli yan etkileri var. Ama alışıyorsun zamanla. Özellikl progestan gebelik belirtileri de olabilecek şişkinlik, göğüslerde ağrı, bulantı ve baş dönmesi gibi belirtileri azdırıyor. Daha regline 10 gün varmış, hırpalama kendini..

14. 25 Ocak 2009
  15. canım bende kullandım folbiol dediğin kalsiyum günde 1 kere kullanıyordum gebeliğe hazırlık aşamasında ve gebeliğin ilk üç ayı boyunca.progestanıda ilk üç ayımda kullandım düşük tehlikem vardı die ama onun dozuysa günde 2 taneydi.senin dr'un niye şimdiden progestan vermiş onu hiç anlayamadım ve dozuda fazla senin baş dönmen felan bu ilaçtan kaynaklanıyo.folbilol öyle bir etki yapmaz.yumurta çatlaman olduğu günde ilişkide bulunmuşsan inşllh hamilesindir hadi hayırlı haberler.......

16. 26 Ocak 2009
  17. mananur

mananur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    verdiğiniz cevaplar için teşekkürler arkadaşlar şafak 7 :) bakalım hafta sonu ne olacak regl olacakmıyım olmayacakmıyım haftaya bugün yazacağım
    bugün göğsümün ucu ağrıyor ve belim ağrıyor hafifde ateşlenme oluyor içimde ama kendimi bebiş içinde odaklamak istemiyorum hayal kırıklığına uğramak istemiyorum.

18. 25 Şubat 2009
  19. bitter82

bitter82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mananur merak ettim hamile kalabildin mi?