Progestan İlacı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve KolikAnne tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : KolikAnne
  1. KolikAnne

KolikAnne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    61
    Merhabalar.
    Biliyorum Progestan ilacı hamilelere düşük tehlikesine karşı veriliyor. Aynı zamanda adet geciktirici olarak da kullanılıyor. Ben de hamile kalmak istediğim için kullanıyorum bu ilacı. Doktorum 3 ay kullanmamı söyledi. Bu ay ilk ayım ve inşallah diğer aylara gerek kalmaz.
    Benim merak ettiğim, bu ilaç hamile kalmak isteyenler için nasıl bir fayda sağlıyor? Ben en son 19 Ekim'de adet oldum ve 4 Kasım'dan bu yana Progestan içiyorum. Bıraktığımda eğer hamile değilsem adet göreceğim. 13 Kasım'da bu ay için son kez içeceğim. Yani son adetimden 26 gün sonra bu ilaç bitmiş olacak. 2-3 içerisinde adet olurmuşum eğer hamile değilsem. Ama normalde ben 32 günde adet görürüm. Büyük ihtimalle 18. gün filan yumurtalamam oluyor. Şimdi 28 günde bir adet olursam ben yumurtlama dönemini nasıl hesaplayabilirim?
    Biliyorum çok karışık sordum. Bu ilacı araştırdım ama pek anlamadım. Lütfen bu ilaçla ilgili bildiklerinizi benimle paylaşın. Kendime uygun bir cevap bulabilirim diye ümit ediyorum...

2. 10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : KolikAnne
  3. atelante

atelante Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba bu ilacı progesteron hormonu eksik olduğun da veriyorlar bende kullanmıştım biraz düşüktü işede yaradı ama sonu gelmedi başka problemlerden dolayı dış gebelik yaşadım olumlu baka bilirsin işe yarıyor gerçekten....Allah hayırlı evlat versin inşallah