progestan kullanan arkadaşlar yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Eylxuxl_ce tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Eylxuxl_ce
  1. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar merhaba 5+5 hamileyim düşük tehlikem var progestan hap içiyorum progestan içtikten ne kdar sonra lekelenmeniz durdu lütfen arkadaşlar acil cevap

2. 7 Temmuz 2009
  3. mervetalha

mervetalha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eylül bende 5 haftalıkken az bi lekelenme oldu
    hemen hastaneye gittim progestana verdi doktor
    2 gün sonra lekelenme geçti
    yanlız dinlen ve mümkun olduğunca uzanmaya çalış

4. 7 Temmuz 2009
  5. zrrn

zrrn Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben kullanıyorum ama benim durumum daha farklı rahim duvarlarım çok sert olduğu için verdiğini söylemişti doktorum hiçde kanamam lekelenmem olmadı başından beri...
    çok gaz yapar demişti ama yanında bide doğal kömür verdi bana

6. 7 Temmuz 2009
  7. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    doktor bugun 3 e cıkardı aradıgımda napıcam bilmiyorum yatıyorum surekli ama yinede lavaboya gittgim zaman geliyor .

8. 7 Temmuz 2009
  9. fifa1415

fifa1415 Guest

canım inşallah bişey olmaz bana doktorum önce günde 3 tane vermişti sonra elimdeki kutu bitene kadar 6 taneye çıkardı (3x2 olarak) o kutu bitince de 200 lük proginekse geçtim 3x1 olarak ama önceki ile kıyaslanırsa yine 6 tane alınan ile aynı doza denk geliyor, kendine dikkat edersen lekelenmen geçer, sadece yat ve ayaklarının altına yastık koy, moralini de ne olursa olsun bozma ben 5. haftadan beri kullanıyorum, hala ara ara kanama ve lekelenme olarak devam ediyor ama herşeye rağmen bebişim şuam iyi kalp atışlarını da duydum, inşallah sende duyarsın cnm

10. 7 Temmuz 2009
  11. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ınan moralim o kadar bozuk ki ilk bebeğimi 23 haftalıkken kaybettim bu bebeğimde gidecek diye cok korkuyorum psikolojim inanılmaz bozuldu. sen simdi kac haftalıksın Allahım yüce rabbim sağlıklı sıhhatli bi r şekilde kucagımıza almayı nasip etsin.

12. 7 Temmuz 2009
  13. destna

destna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben 5+6 günlükken kanama geçirdim günde iki kez kullandım yattım baya 1 hafta sürdü ama koyu kahverengi şeklinde doktor kırmızı olmıyandan korkma dedii ama bebkle ilgili bi yerde deildi kanama daha yukardaydıı 10.haftada bir lekelnmem oldu hala daha kullanıyorum 24.haftada bırakıcakmışım inş sağ salim kavuşuruz meleklerimizeee

14. 8 Temmuz 2009
  15. nehiriver

nehiriver 09 10 09 saat 9 05 :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    aynı sorunu 8 haftalıkken yasadım progestanı içtikten 24 saat içinde kesildi kanamam geçmş olsun canım

16. 8 Temmuz 2009
  17. ulkeryildizi

ulkeryildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım endişelenme benim de 5. haftadan 10. haftaya kadar lekelenmem oldu. Hatta arada 1 defa ciddi bir kanamam da oldu. Şimdi 15. haftadayım. Çok şükür 5 haftadır bir sorun yaşamadım. Ben de progestanı 3x2 şeklinde günde 6 tane kullandım. 12. haftanın sonunda doktor kesti. Yalnız bu arada 5-6 kere iğne de oldum. Onlar bayağı bir kesiyordu kanamayı.

Ama dinlenmenin çok çok önemli olduğunu doktorum her fırsatta belirtmişti. Elinden geldiğince kalkmamaya çalış. ınşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız...

18. 8 Temmuz 2009
  19. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Ay canım çok gecmiş olsun saglıkla kucağına almayı nasip etsin Allah , Ben tüp bebek yaptırdığımdan dolayı progesteronu kullanıyırum.. ama bana sorarsan iğneleri daha etkili yani benim merkezden duydum kadarı ile bende akşamları vuruluyorum iğneyi önceden sabah 2 akşam 2 idi şimdi akşamları 3 tane vuruluyorum ebnde 5 hafta 5 günlüğüm cnaım..