progestan kullananlara bir soru

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve dilek_83 tarafından 2 Haziran 2008 başlatılmıştır.

2 Haziran 2008
    Konu Sahibi : dilek_83
  1. dilek_83

dilek_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben klomen tedavisi görüyorum çatlatma iğnesinden sonra doktorum progesteran yazdı bana. 10 gün kullandım ve paket bitti 2 gün önce. Eğer gebe değilsem kaç gün içinde adet olmam gerektiğini bilen var mı? Dizlerim çok kötü ağrıyor ağrı kesici almak istiyorum ama eğer gebeysem diye tereddüt ediyorum...

2. 2 Haziran 2008
  3. claire

claire Kızlarım canlarım benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Normal gününde regl olman gerekiyor canım eğer gebelik yoksa.

4. 2 Haziran 2008
  5. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim en fazla 4 gün gecikmişti şüphe ediosan kan testi yaptırmalısın bence.Umarım hamilesindir..

6. 2 Haziran 2008
  7. yaxgxmurNAZ

yaxgxmurNAZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm bende kullanıyorum progestan 3 gün oldu başlayalı...bu ilaçla hamile kalabilcekmiyim çok merak ediyorum bu konuda da bilgisi olan var mı yani progestan kullanıpta hamile kalan var mı????

8. 2 Haziran 2008
  9. beauty*

beauty* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    meraba.bu ay ben de ilk kez aynı tedaviyi gördüm ama dr'um bana progesteron vermedi.aslında kimileri etkili olduğunu sööölüyo.rahim iç tabakasını kalınlaştırıp bebeğe yer hazırlıyo ve rahme tutunmasını kolaylaştırıyo bildiğim kadarıyla.adetin normal zamanında gelir sanırım.kaç gün var?bence bir ana önce kan testi yaptırsan iii olur.çünkü adete yakın zamanda yapılınca kesin sonuç veriyo.tecrübeyle sabittir.syerinde olsam yarın koşar yaptırırım.benden sana tavsiye:Sakın gebelik netleşmeden ağrı kesici ya da herhangi bi ilaç alma derim.için rahat olur en azından.hayırlısı olsun arkadşım.inşallah hamişlerdensindir bu ay.haberlerini bekleriz..yerimseniben

10. 2 Haziran 2008
  11. hilalnur

hilalnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    progestanı benim doktorum vermedi.. hayır gerek yok dedi.. alanlar da varmış aslında .. ama düşük tehlikesi olanlar mış.. bildiğim bu

12. 2 Haziran 2008
  13. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Adetin biraz gecikebilir ilaçlardan dolayı, belli olmadan ağrı kesici kullanma, progestan yumurtaların tutunmasını kolaylaştırır ve düşüğü engellemek için verilir,
    10 gün kullandım paket bitti diyosun ama doktorun paket bitince bidaha kullanma dedimiki sana, hamileykende devam ediliyo çünkü progestana

14. 4 Haziran 2008
  15. yaxgxmurNAZ

yaxgxmurNAZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar progestan kullandıktan sonra adet erken mi olur yoksa biraz dahamı geç olur???? kafam karıştı bu ilacı kullananda KULLANMAYAN da yorum yapıyo kimisi erken kimisi geç olur dio kullananlar lütfen bilgi verirmisiniz.:uhm:

16. 4 Haziran 2008
  17. Mxuxezza

Mxuxezza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben kullandım Yaklaşık 5-6 ay, ilaç bittikten sonra 2-3 gün içinde hastalandım hep... normalide buymuş. Vücüt doğalbir şekilde kendi progesteronunu kendi üretemiyorsa hamile kalabilmek neredeyse imkansız. Döllenen yumurtanın rahme tutunması için başka çaresi yok alınan ilaç buyüzden önemli.

18. 22 Mayıs 2009
  19. dejawum

dejawum Guest

peki bende kullandım o ilaçtan 2 gün oldu biteli ve 2 gündür regl sancısını her ayki gibi çektim ve regl olmadım ve sancılarım geçti normalde bu agrıyla bugün 2 .günüm olacaktı anlamadım acaba hamilemiyim yoksa bu hapmı bu agrıyı yapıyr bilgilendirr seniz çok sevinirim lütfen yardımcı olun