Progestan

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve funda72 tarafından 23 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : funda72
  1. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar aranızda progestan kullananlar vardır muhakkak.ben bişey duydum.bu ilaç gebelikte kullanıldığında konulacak teşhisi geciktiriyomuş.yani bebişimize bişey olduysa gelişimde sorun varsa ölüyse o anda fark edilmesini geciktiriyomuş.hatta internette bi doktora mail atıp sordum cevabını bekliyorum doğruysa sizede haber vericem.ama meraktan çatlıycam aranızda bunu duyan bilen varmı?doğrumu bu?doğruysa çok kötü.o zaman hiç bi yan etkisi zararı yok dene bu ilaç hiçde zararsız değil.

2. 23 Temmuz 2008
  3. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım bu doğru olabilir fakat ben şöyle duymuştum..sağlıklı bir gebelik değilse vucut bunu muhakkak atıyor...hiçbir ilaç düşüğün kesin çözümü değildir..progestan yalnızca gebelikte progesteron hormonu düşük olanlarda kullanılıyor ve rahim duvarını sağlamlaştırarak bebeğin tutunmasını sağlıyor..onun dışındaki tüm durumlarda zaten gebelik bir şekilde sonlanıyor..birçok kişi kullanıyor bunu hatta ben 3 ay kullandım..allaha şükür 6. ayımdayım ve bebeğim gayet sağlıklı..

4. 23 Temmuz 2008
  5. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canimm zaten progestan diye yaz arattir kendi sitesinde de soyluyor. doktorlar tahlil yapmadan kesinlikle vermemelidirler. aksi takdirde olasi dusugun sadece atilmasini gecikttirir yaziyor.

bu yumurtlamadan sonra ortaya cikan sari cisim- corpus luteum- progestan salgilar. eger bu progestanin yetersiz oldugu saptanirsa bu ilac ilaveten progestan verilerek vucuda bebegin tutunmasi saglanir. ama bu hormon zaten yeterli salgilaniyorsa progestan sadece bebegin atilma suresini geciktiriyor. yani eninde sonunda dusuyor bebek. sadece bir hafta 10 gun neyse iste karninda tasiyorsun.

yani her doktor veriyor ama en dogrusu tahlilleri yapip ilaci vermek.

6. 23 Temmuz 2008
  7. nilaylay

nilaylay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar haklısınızda sanırım sız normal yolla hamıle kalanlardansınız ben ve bnm gbı bıcok kısı tup bebekle hamıle kaldıgımız ıcın progestanı rahmı desteklemek amakclı mecbur kullanıyrz zaten ılacın prospektusunu okuduysanız orda bu konu acıkca belırtılms nıye olumsuz durumlarla kafanızı karıstıryrsnz kı

8. 23 Temmuz 2008
  9. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de tüp bebekle hamile kaldım.Bana transfer yapılmadan bir gün önce -yani daha hamile olup olmayacağım bile belli değilken- verildi .Ben jel olanından kullanıyorum.10 hafta oldu şu anda .Halen devam ediyorum.Benim tanıdığım tüm tüp bebek hastalarına verildi.

10. 23 Temmuz 2008
  11. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

evet bende tahlil yapılması gerektiğini okudum.ama bana yapılmadan pat diye verildi.bir daha olursa tahlil isteyeceğim.sağol.a.s.

12. 23 Temmuz 2008
  13. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

canım sağol yazdıkların için.ben endişelendim duyuncada.inşallah bende sağlıklı bebişe sahip olurum gene.a.s.

14. 23 Temmuz 2008
  15. XIXC/@/

XIXC/@/ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    2 aylık hamileyım gecen sene düşük yaptığım için bu hamıleliğimde cocuk tutunabılsin dıye baska ılaclarla bırlıkte progestanıda verdı halada kullanıyorum 3 aylık tan sonra düşük riski daha da aza indiği ıcın bırakıcam sanırım doktor bana tahlil felan yaptırmadı her dusukten sonra genelde bu ılacı verıyormus doktorlar benım arkadasım da dusukten sonra bu ılacı kullanmıstı :1rolleyes:

16. 8 Temmuz 2009
  17. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    59.050
    Ödül Puanları:
    663
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.