Progestan

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve gulsun37 tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : gulsun37
  1. gulsun37

gulsun37 Guest

slm bayanlar ben bugun aşılama oldum dr bana progestan verdi vaginadan kullanmam için bana biraz sacma geldi sizin bilğiniz varmıdır.birde aşılama oldum ertesi gün ilişki uygunmudur hamile kalma sansı daha yüksek diye duymustum sevgiler...

2. 25 Ağustos 2009
  3. burcudemir

burcudemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım progestan döllenmiş yumurtanın rahime tutunmasını kolaylaştırdığı için takviye olarak vermiş olabilir. bence kullan ne kaybedersinki. hamileliğimin başından beri ben de kullandım daha bir hafta oldu bırakalı. ilişki ise aşılamadan önce çatlatılan yumurtanın doğal yoldan döllenmesi için olabilir ama çatlayan yumurtanın 24 saat içinde döllenebileceğini düşündüğümüzde bilmiyorum faydası olurmu

4. 25 Ağustos 2009
  5. gulsun37

gulsun37 Guest

çok tşk ettim kızlar ama vajinadan kullanmamı söyledi dr. agızdan alma dedi dr.

6. 26 Ağustos 2009
  7. _baby_

_baby_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bendevajinadan kullandıö progestan 100 mg yumuşak kapsül altan aldığında daha etkili oluyormuş rahmi besleyici veyumurtalıkları kuvvetlendiri özlelliği var korkma kullan ama unutma onu kullandığında herşeyini yapmış yattığında ve kullandığında asla kalkma kalktığında anında akıyo..onu iyice içine koyabildiğinden kadar koy dr bana öle demişti koyki dışa çıkma olasılığı daha az olsun..sabah kalktığında da biraz iş yapınca akıyo ama endişelenme o ilacın fazlalığı...umarım az kullanırsın ben çok kullandığımdan bağışıklık yaptı ve progestanın 200 mg kullandımö 1 kutu ama bıraktım sonra çok apır geldi dr da demişti ağır gelir ama dayan diye ama onu ağızdan aldım geçmi olsun cnm inş bu ay bebeğine kavuşursun..

8. 26 Ağustos 2009
  9. gulsun37

gulsun37 Guest

baby çok tsk ettım bilgin için insallah kalırım bu ay hamile artık sıkıldım mucadeleden sevgiler

10. 26 Ağustos 2009
  11. _baby_

_baby_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    nedemek herzman yardımcı oluruz :-)

12. 27 Ağustos 2009
  13. tire

tire Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar ben duru antalyadan benimde süt hormonum fazlaymışş şimdi ilaç kullanıorum gebeligide engelmiş ogün okadar agladım üzüldümkii bende anneligi yaşamak istiyorum direk konuya daldım kusura bakmayın

14. 27 Ağustos 2009
  15. figen26

figen26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bende kullanıyorum yumurta toplandığı gün başladım kullanmaya fitil gibi kullanıyorum bende bi zorluğu olmuyor fazlası geliyo zaten

16. 27 Ağustos 2009
  17. GUKUMSER

GUKUMSER Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benım ılk asılamamda sabah olmustu doktor aksam ılıskı onerdı. Yanı sansı arttırıyor. Tabı benım sonucum ozaman negatıftı tup ıle hamıle kaldım umarım sen bıran once hamıs olursun.

18. 28 Ağustos 2009
  19. sonce

sonce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar. bende bu ay klomen ve progestan kullandımm. hem bebek istediğim için hemde adet düzensizliği içinn gitmiştim doktora bana klomen ve ardındann progestanıı içmemii söledi adetin 16 günüü. ve benim progestan ilacım biitti. eger hamile değilsemm( inşallah hamileyimdirr) progestan ilacı bitikten kaç gün sonra adet olmam gerekiyo( adet düzensizliğimde olduğu içinn adetimin tam başlama gününü kestiremiyorum)