progesteron değeri...

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lila5 tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : lila5
  1. lila5

lila5 minik aşkım benim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar adetin 21 günü progesteron değerim 6,48. benim gibi progesteron değeri bunun gibi veya buna yakın olupta hamile kalan var mı?doktorum bu değere normal dedi ama internette hep 10 ve üzerinin kaliteli ve iyi yumurtlamayı gösterdiği ifade edilmiş.lütfen yaşamış olduğunuz bişy varsa paylaşın...

2. 1 Mayıs 2010
  3. ayyaz

ayyaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba canım benımde progesteron degerım dusuktu hamile kadım fakat iki sefer düsük yaptım sımdı progestan kullanıyorum.doktorun normal demıs sonucta endıse etme bence doktorun gereklı olanı yapar.

4. 1 Mayıs 2010
  5. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    slm..bence bikaç ay daha 21.gün progesteron baktır..takip et.bendede hep 7 lerde çıkıyordu,doktor 5in altına düşmesi yumurtlamadığını gösterir,her ay yumurtalama olur diye bi şart yok dedi.bende önemsememiştim.ancak sonraki aylarda 2 çıktı.bende endometriozis varmış ve bu yüzden ovülasyon olamıyormuş.ameliyat oldum ve aşılama başlandı.yani verimli bi ovülasyonda 10 üstü rakamlar çıkıyo bildiğim kadarıyla..yinede endişelendirmek istemem seni.ama belki basit bi sorun vardır,takip et kendin..sevgiler..

6. 2 Mayıs 2010
  7. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım senin kaç çıkıyordu progesteron değerin?Çünkü banada progestan verdi ama ben yan etkisi çok diye kullanmaya çekindim:KK43:(aslında bende bundan 4 ay önce kimyasal gebelik yaşadım:KK43:(kaçıncı günü başlıyorsun kullanmaya progestanı peki?bana 16.günü başla dedi..

8. 2 Mayıs 2010
  9. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım senin kaç çıkıyordu progesteron değerin?Çünkü banada progestan verdi ama ben yan etkisi çok diye kullanmaya çekindim:KK43:(aslında bende bundan 4 ay önce kimyasal gebelik yaşadım:KK43:(kaçıncı günü başlıyorsun kullanmaya progestanı peki?bana 16.günü başla dedi..

10. 2 Mayıs 2010
  11. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cevabın için sağol.bişy sorcam sende endometriozis olduğu nasıl anlaşıldı?normal alttan ultrasonda mı anlaşıldı?

12. 2 Mayıs 2010
  13. ayyaz

ayyaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim senınkınden de kotuydu 5 in uzerınde biseydı ilk dusukten sonra progestan kullanmam gerekıyormus ıkıncıyı oyle dusunmem gereklıymıs ama ben hiç doktora gıtmemıstım.ve tekrar hamıle kaldım oda dusunce o zaman anlasıldı drum progestan verdı onu kullanarak hamıle kalmam gereklıymıs Allahın izniyle bu sefer kucagıma gelsın ınş tabı senınde canım rabbım ısteyen herkese nasip etsın

14. 2 Mayıs 2010
  15. ayyaz

ayyaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    progestanı 13 gunu baslıyorum canım

16. 2 Mayıs 2010
  17. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Aminnn inşallah...allah sanada bana da isteyen herkesede sağlıklı güzel bebekler verir inşallah en yakın zamanda..Hamilelik olursa haberleşelim:)Kaç aydır kullanıyorsun ilacı bu arada?Bende bu ay kullanacağım doktorun verdiği progestanı...

18. 3 Mayıs 2010
  19. ayyaz

ayyaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben önce 2 ay kullandım bıraktım 3 ay aradan sonra bu ay yıne basladım