Progesteron Değerlerim Hakkında Yorum Lütfen

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve Sena tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

10 Mart 2009
    Konu Sahibi : Sena
  1. Sena

Sena Guest

slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım 3,5 yıllık evliyim 8 aydır bebek istiyoruz 2 farklı dr a gittim sanırım bu ay klomen e başlayacak :çok üzgünüm: bu ay ki ultrason da sağ da 8 adet en büyüğü 7,5 mm olan yumurta saydı solda çok iç açıcı bi şey yok heralde progesteron değerim düşükmüş adetin 4.günü 0.90 13.gün 4,27 çıktı 23.gün tekrar ölçülecek sizce değerlerde çok mu sorun var moralimi bozmamak için çok bi şey sölemiyo ama merak ediyorum

2. 13 Mart 2009
  3. EU3

EU3 Guest

Değerlerin normal sınırlar içerisinde sana uygulayacağı basit tedavilerle umarım gebe kalabilirsin kaç yaşındasın

4. 13 Mart 2009
  5. Sena

Sena Guest

cevabınız için tşk ederim yaşım 29 ya bir de dr. 23. günümde progesteron değerime göre klomen e başlayacak ve bana pregly (sanırım) diye bi iğne verdi adetin 5.günü başla 10. günü iğneyle beraber gel dedi. ama eşim 3 haftalığına şehir dışına çıkıyor iğneden ne kadar sonrasına birliktelik önerilir ki acaba başlamasam mı tedaviye şimdiden tşk

6. 13 Mart 2009
  7. EU3

EU3 Guest

adetine kaçgün kaldı canım bunu hekimine ilet ve beraber bir plan yapın olmazsa bir sonraki adette başlarsın

8. 13 Mart 2009
  9. Portali

Portali Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım hiç uğraşma direkt aşılama yaptır.

10. 14 Mart 2009
  11. Sena

Sena Guest

ever dr uma mutlaka söyliyecğim sanuırım erteleyeceğiz hayırlısı olur inş

12. 14 Mart 2009
  13. Sena

Sena Guest

anunaki canım ya neden öle söyledin aşılama daha mı kolay olur yoksa ilaçlar sana cevap vermezmi diyosun kafam karıştı

14. 15 Mart 2009
  15. Portali

Portali Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Hayır lütfen yanlış anlama niye tedaviye cevap vermeyesinki. Şu yüzdensöyledim; ben yıllardır tedavi görüyorum yenicede aşılama yaptırdım, bu süre zarfında aşılama yaptırdığım merkezde bi sürü bayanla tanıştım ve genelide evleneli daha 1 sene olmuş veya 3 sene olmuş ilaç tedavisi falan olmadan çocuk isteyince direkt aşılama yaptırmışlar ve tutanda o kadar çokki. Bunu görünce kendi kendime hayıflandım tavsiyemin amacı o. Boşuna zaman harcamaman yani. Şimdiki aklım olsa idi bende direkt aşılama yaptırırdım canım.

16. 15 Mart 2009
  17. Sena

Sena Guest

anladım canım sağol dr um çok ilgileniyo dışardan bi müdahele olmadan gebe kalabilirmiyim derdinde yarın progesteron ölçümü yaptırıcam yumurtlama olup olmadığına göre klomene başlatacak sen nezaman aşılama yaptırdın umarım tutar çok zor bi süreç olsa gerek beklemek

18. 15 Mart 2009
  19. Portali

Portali Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Sağol canım amin. Ben 4 ünde yaptırdım. Yarın gidicerm hastahaneye sonuç almaya ailecek çok heyecanlıyız. Bende iğnelerden sora bazı sorunlar oluştu vücudum çok hassasmış 5 gün hastahanede yattım su toplamışım.Öyle şiştimki beni görenler 7 aylık hamile zannediyorlar. Bunun içinde ayrıca bir tedavi oluyorum zor oldu benm için biraz. Hayırlısıyla inşallah Allah olmayıpta isteyen herkeze nasip etsin.