progesteron hakkında bilgisi olan arkadaslar bakın lütfen!!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve grafiti tarafından 21 Aralık 2008 başlatılmıştır.

21 Aralık 2008
    Konu Sahibi : grafiti
  1. grafiti

grafiti Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    öncelikle herkese iyiakşamlar.ben 2 aylık hamileyim bu benim ikinci bebeğim.ilk bebeğimde hiç bir problemle karsılaşmadım.ilk 1.ay hamile olduğumu öğrendiğimde doktara gittim.doktor bebeğimin yanında kan olduğunu ve dikkatli olmam gerektiğini söyledi.bunun anlamı düşük olabileceğiymiş.bana progesteron verdi.oda bana yan etki yaptı yattığım yerden kalkamadım ve tekrar doktor bana jelini verdi.progesteron kullanan arkadaslar var mı?korkum bi bebeğe yan etkisi var mı?doktoruma sorduğumda kaçamak yanıtlar veriyor ve ne olursa olsun o ilacı kullanmamı söylüyor.bilgisi olan arkadaslar cevap yazarsa çok sevinirim.şimdiden tesekkürler...

2. 21 Aralık 2008
  3. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım..tabiki daha ii bilgisi olanlar vardır onlar daha ii yardım edeceklerdir...
    bu ilaç düşük tehlikesini azaltmak için veriliyor bildiğim kadarıyla..ve bence dr kaçamak yanıt vermesi de ilacı kullansanda düşecek bebk her şartta düşüyor bu nedenledir...
    sen önce strestan uzak dur ve dr ne diosa yap...ayrıca bol bol dinlen bu da iii gelecektir....

4. 21 Aralık 2008
  5. grafiti

grafiti Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım ya geçmiş olsun bende kanama yok sadece cok siddetli bel agrılarım oluyor cok ilaç içiyorum sanki yan etki yapacak gibi geliyor.inşallah ne sen bi daha böle bişey yasarsın nede ben.sende moralini bozma bende düşünmemeye calışıyorum.benim dualarımda seninle allah yardımcımız olsun

6. 25 Mart 2010
  7. acu86

acu86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba grafiti,bende progestan 100 mg 3 kutu kullandım.1 sene önce düşük yaptım.Şimdi ise 8 haftalık hamileyim Allaha şükür kanamam olmadı.1 hafta önce kontrole gittik ve bebeğin yüzde doksanının bana yapıştığını yüzde onunun ise yapışmadığını,ilacıma devam etmem gerektiğini söyledi doktorum. Eğer bu ilacı kullanmasaydım düşük yapabileceğimi söyledi.Yani bebeğin tutunması için gerekli bir ilaç.Doktoruma da çok güveniyorum ve çok memnunum.Allaha şükür şu anda bi sorun yok sürekli dinlendim,ağır kaldırmadım,stresden uzak durdum,yükseğe uzanmadım yani çok dikkat ettim sizde bunları yapın hiç bir şey bebeklerimizden önemli değil Allah herkese yardım etsin
    Sevgilerle...:Saruboceq::Saruboceq:

8. 25 Mart 2010
  9. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    öncelikle geçmiş olsun .. umarım sorunsuz bir hamilelik geçirirsin... progestan kanaması olan tüm hamilelere verilen ve annenin normalde kanamayı önlemek için salgıladığı progesteron hormonunun aynısıdır... prospektüsünü okursan orada da açıklıyor malesef böyle yan etkileri var uyku hali ve baş dönmesi gibi... ama eğer kanaman varsa zaten biraz dinlenmen de en iyisi..
    prospektüsden alıntı:
    Deney hayvanlarındaki üreme ile ilgili incelemeler,ilacın fötotoksik etkisinin bulunmadığını göstermiştir. Progesteron kullanan gebe kadınlarda yapılan incelemelerde ise ilacın fetus üzerine herhangi bir zararlı etkisi olduğu gösterilememiştir. Bu nedenle ilaç gebelerde gerekiyorsa rahatça kullanılabilir. a.s.

10. 4 Nisan 2010
  11. gulaymhc

gulaymhc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım korkulcak bısey yok 3 ayıma kadar bende kullandım .hamılelıkte progestan hormunu yukselırmıs yanı yukselmesı gerekırmıs.bazı kadınlarda yukselmezmıs.buda kanamalara ve agrılara sebep olurmus buyuzden bu hapı verıyorlar ben gunde 5 tane ıcıyodum cok kanama vardı ..ama allaha sukur gectı gıttı.

tek kotu yanı acayıp uyku yapıyor

12. 5 Nisan 2010
  13. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar 2 sene önceki konuya yorum yazıyorsunuz bilmiyorumkismile

14. 28 Nisan 2010
  15. 1250tuba

1250tuba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben aralık 2009da bi dış gebelik geçirdim,laparoskopi ameliyat oldum.yeniden doktora gittim bebek için,klomenle hamile kalmıştım."dış gebeliğin sebebi klomen olabilir mi" diye sordum ama klomen dış gebelik yapmaz dedi.bi ihtimal ilk sezeryan doğumumdan sonra rahimde yapışıklık olabilmesiymiş.çok endişelendim.ama doktorum bana yine ilaç tedavisini uygun gördü ve PROGESTON verdi.ama bakınca herkes varolan bebeğin düşmemesi için kullanmış.kafam karıştı.doktor bana bu ilacı verdiğinde ben gebe değildim ki.başka bi amaçla kullanan var mı aranızda.beni asıl üzen şey ise 10 gün kullanmam gereken bu ilacın daha 6.gününde kanamamın olması.doktoru aradım "ilacı bırak,kanaman azalınca gel muayeneye"dedi.:KK43: benm dış gebelik yaşadığım bebekte de ara kanamam var diye test yapmıştım pozitif çıkmıştı.sevinmiştik sevincimiz kursağımızda kaldı.şimdi korkuyorum yine mi acaba dış gebelik var diye.eczaneden test aldım negatif çıktı ama ona da güvenilmiyor ki :KK43:( eğer sezeryan sonrası yapışıklık oluşmuşsa yine dış gebelikle sonuçlanırmış ve tüp bebekten başka yol yokmuş :KK43:( ..Allaha şükür bir kızımız var.Allah bebeği olmayanlara sabırlar versin diyorum.bana da dua edin.sevgiler:Saruboceq: