Progesteron Için Progynex Iğne Kullananan Oldu Mu?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve kuzi tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

8 Haziran 2008
    Konu Sahibi : kuzi
  1. kuzi

kuzi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar progesteron için Progynex iğne kullanan oldumu aranızda, progestan fitil kullanıyodum çok tahriş yaptığı için progynex iğne verdi, bu progestan iğnesinin eş değeriymiş,

ama iğneyi yaptıktan sonra kalçamdan ayak ucuma kadar inanılmaz bir ağrı oluyo bugün sabah yaptırdım akşama kadar ağrı iyice arttı ve bacağımı yukarı kaldıramıyorum sürüyerek yürüyorum ve çok canım yanıyo, ikigün önce yaptırdığım iğne yerlerine bile halen daha dokunamıyorum sertlikler var, doktor ovalayın iğne yağlı iğne diyo ama ovalamak falan kar etmiyo, oturup ağladım ağrısından valla

sizede aynı şey oldumu progestan iğnesinin eş değeriymiş oda aynı şeyi yapıyomu?

2. 8 Haziran 2008
  3. nestle76

nestle76 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kuzicim ben fitil kullanıyorum..hafif bir tahriş ve kaşıntı olmuştu..doktora değiştirelim iğne olayım dedim..ama doktorum iğnenin acısına hiç dayanamazsın bu kaşıntıya razı ol dedi..aynen senin yazdıklarını anlattı bana..iğne yerlerine dokunamazsın, şişer,çok acır dedi...o yüzden değiştirmedi...o fitil biliyorsun hap olarak da kullanılabiliyor..bi de onu danış istersen doktoruna..normalde fitil değil o..oral tablet...belki daha az yan etkisi olur ağızdan alırsan...

4. 8 Haziran 2008
  5. aktuel

aktuel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım ben bu iğneyi kullanıyorum.
    daha önce yurt dışından gelen 25 mg progesteron ignesi kullanıyordum gün aşırı 2 ampul . tanesi 5-5,5 ytl idi.Sonra piyasa aynı içerikli bu türk malı iğneler proygnex sürülmüş alimdekiler bitince ondan aldım daha 1 ampul 50 mg içeriyor ayrıca 50 mg 5 ampul 12 ytl.
    Acısına gelince evet çok acım yanıyor ama etkili , igne yoğun olduğu için yavaş vuruluyor acısı , o yüzden hemen kalkılmaması lazım çünkü yoğun olduğu için geri gele biliyormuş bu yüzden 20 sn falan uzanık durnanız lazım bir uygulama bir tarafa diger, diger kalçaya vurularaktan devam etmenizi , yerini asla ovalamamanızı tavsiye ediyorum acısı günlerce süre biliyor o tarafsımda uyayamıyorum.Ama kaltlanmak gerek. öptüm.
    her iki iğne de aynı acıtıyor arada fark yok.:a015:

6. 8 Haziran 2008
  7. kuzi

kuzi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım ya, bende sorun yok yani desene
    ne berbat bişeymiş oturmak bi dert yürümek bi dert çok eziyet çekiyorum, progestan oral olduğunu biliyorum ama fitil olarak daha etkiliymiş

progestanın dozunu arttırdı tahrişten şikayet edince iğne verdi, şimdide fitil kullanayım diyorum iğneleri bitir diyo, ama ben söylemeden fitile devam edicem bu çekilmez böyle, sabah 10'da yaptırdım akşam 10 oldu geçeceğine çoğalıyo ağrı

8. 8 Haziran 2008
  9. kuzi

kuzi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayy aktüel nasıl katlanıyosun ona ya, bana hiç biraz yatmamı söyleyen olmadığı gibi bide sürekli ovala alkolle dediler, ben dayanamıycam yarın işe nasıl gideceğimi düşünüyorum bu bacakla, fitil kullanıcam:sm_confused:

10. 9 Haziran 2008
  11. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayy ben de ilk denemede kullanmıştım.evet çok feci ağrıyor.benim kalçalarım mosmor olmuştu,oturamıyordum bile.bana da iğnenin yavaş yapılması gerektiği söylenmişti.bi de arkadaşlar iğneyi yaptırdıktan 1 saat sonra falan mı ne büyükçe bir pamuğa alkol döküp iğne yapılan ya da ağrıyan yere konulursa ağrıyı azaltacağını duymuştum.Ama ben bunu sonra duydum,uygulayamadım. yani faydası olur mu bilemem.

12. 9 Haziran 2008
  13. menekxsxe 44

menekxsxe 44 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben de 1.5 ay progynex kullandım sonra doktor crinone jele çevirdi. bence vuran hemşireylede çok alakalı benim canım hiç acımıyordu hissetmiyordum bile. ama bazen farklı yerde vurulduğumda çok canımın yandığıda oluyordu. benim şikayetim ilacın dağılması zordu. hep ovmam gerekiyordu.bence jelden daha iyi.en azından kana karışıyor ve daha etkili oduğunu düşünüyorum.

14. 9 Haziran 2008
  15. zehra81

zehra81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım kuzi ben ilk denememde progesteron iğne kulandım 3 tane 25ml günde 1 sefer vuruldum.2.denememde yani şimdiki hamileliğimde ilk 7 hafta vajenden yumuşak kapsül kulandım ama çoğul gebelik olduğu için kanama oldu ve iğne daha koruyucu olduğu için günde 2 sefer 50ml progynex iğneye geçtim şu anda 9+1 günlüğüm yaklaşık 14. haftaya kadar kulanmak zorundayım.Senin ile ayni şikayetler bendede var bol alkolü pamuk ile masaj yap bana doktor bunu yapmamı söyledi.Meleklerimiz için dayanmak zorundayık.

16. 9 Haziran 2008
  17. Diamond

Diamond Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de PROLUTON diye bir iğne kullandım.Bahsettiğin iğnenin eş değeri.Acısı vuran hemşireye göre değişiyordu.Bazen hemen geçiyor,hiçbirşey anlamıyorum,bazen de ertesi güne kadar süren bacaklarıma kadar yayılan korkunç bir ağrı oluyordu.

18. 9 Haziran 2008
  19. kuzi

kuzi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşlar
    ben fitil'e geçtim ve doktora söylemedim zaten bana önce fitilin dozunu artırmıştı tahrişten şikayet edince iğne verdi,
    en son iğnemi dün sabah olduğum halde hala üzerine oturamıyorum, merdiven çıkamıyorum birde üstüste vurulduğumu düşünemiyorum bile,
    zaten bugün feci derecede midem bulanıyo, hiçbirşey yiyemiyorum, başım ağrıyo işyerinde akşamı zor ettim ve birde üstüne iğneyi kaldıramazdım. İnşallah bişey olmaz Allaha emanet artık