progesteron kullanan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tyana tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : tyana
  1. tyana

tyana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar şu an 6 haftalık hamileyim ama 64 mm miyomum var.doktorum miyomdan dolayı düşük riski olabileceğini söyleyip düşüğü engellemek için progesteron verdi.vajenin içine enjekte ediliyor.kullanım alanlarına baktım ve benim durumuma uymuyor.bir çok da yan etkisi var.acaba kullanan var mı.tereddüt ediyorum .herhangi bir sorun oluşturur mu.yardımlarınızı bekliyorum.

2. 28 Ağustos 2009
  3. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ben günde 3 kez vajinadan kullanıyorum

4. 28 Ağustos 2009
  5. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada yan etkilerini ağızdan alındığı zaman çok fazla yasıyorsun vajinadan o kadar olmuyor
    dr'una güven benim arkadasımın 5 aylık hamileyken miyomu çıktı onunda erken doğuma
    sebep verebilir diye dr'u verdi 2 ay yataktan kalkmadı

6. 28 Ağustos 2009
  7. tyana

tyana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim içim rahatladı.kötü birşey olsa zaten vermez ama işte ne biliyim korktum yine de.teşekkür ederim tekrardan.

8. 28 Ağustos 2009
  9. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    rica ederim ne demek rahat ol

10. 28 Ağustos 2009
  11. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    offf evet bensanırım iki ay boyunca günde 2 tane ağızdan aldım çok çok kötüydü pelte etti beni vücudumun tüm vidaları gevşetilmiş gibiydi baygın baygın yattım hep depresyonda gibiydim dr.bırakabilirsin dediğinde bayram etmiştim

12. 28 Ağustos 2009
  13. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Seninki jel şeklinde bir şey sanırım enjekte edildiğine gore.Dr. bana hap olarak vermıstı progestanı vajendende uygulanabiliyor ama ben içiyorum zararı yok faydası var ihmal etmeden kullan canım geçmiş olsun.

14. 28 Ağustos 2009
  15. Nursati

Nursati 12 yıl bekledim seni Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim gebeliğim onaylandıktan sonra kullanmaya başladım Hoca tablet verdi ama ben istemedim. Hocayla tartıştık. Ben ıĞNE istiyorum kana karışma süresi daha çabuk dedim. Ben galip geldim tabi :lepi:
    Tableti daha önce başka bir merkezde vermişlerdi. Vajenden alınca yarısını vücut alıyor yarısı geri atılıyor. ığne avantajlı ağrılı olsada. Halende kullanıyorum günaşırı tek doz. ığne olduktan 5 dakika sonra resmen rahimağzında hissediyorum kasılmayı.

16. 28 Ağustos 2009
  17. dilek45

dilek45 Guest

bende jeli kullanıyorum hemde 2 aya yakın zamandan beri ilk başlarda yaparken çok zorlanmıştım ama şimdi alıştım ben gebeliğimin 12. haftasına kadar kullanmak zorundayım çünkü tedaviyle hamile kaldım yan etkilerini de o kadar düşünmeyin sonuçta her ilacın bi yan etkisi var.Bu jelide mutlaka kullanmak zorundayız hem jel ilaçtan daha etkiliymiş

18. 28 Ağustos 2009
  19. dilek45

dilek45 Guest

iğne bende kullanmıştım gün aşırı tek doz olarak yaklaşık 5 tane falan oldum heralde iğneden şimdi sadece jel kullanıyorum