progesteron sonucu

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve erdi01 tarafından 22 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  22 Ocak 2009
  Konu Sahibi : erdi01
 1. erdi01

  erdi01 Guest

  merhaba.ben 28 aylık evliyim ve hiç gebelik yaşamadım.reglim gecikmediği halde 3 ay önce iki ay üst üste reglim 5-6.haftaya sarkınca (siklusum 26 gün ortalama) yaptırdığım progesteron tahlilinde sonucu 0.70 çıktı.dr. klomen verdi .ilacı ilk ay kullanmadım.geçen aydan beri reglim normale döndü.geçen hafta ikinci tahlilde sonuç2,22 çıktı.sonucum normal mi?(bu hafta klomeni kullanmaya başladım).dr devam et dediği için.)Teşekkür ederim.
   
 2. 26 Ocak 2009
  Konu Sahibi : erdi01
 3. mayatupbebek

  mayatupbebek Guest

  Merhaba erdi01,

  Gebeliğin oluşmamasında sebep olarak sadece progesteron değerlerinin ele alınması ve klomenle destek tedavisi verilmesi yaklaşımını yeterli bulmuyoruz. Mutlaka, sizin adetinizin üçüncü günü hormon düzeylerinize bakılması, HSG (rahim filmi) ile tüpleriniz ile rahim yapınızın değerlendirilmesi, USG ile yumurta rezervinizin ortaya konması, eşinizin tecrübeli bir tüp bebek merkezinde Kruger kriterlerine göre sperm sayı-hareket ve morfolojisinin incelenmesi gereklidir.

  Tüm sonuçlar elde edildiğinde de, bütüncül bir yaklaşımla bu sonuçların doğru bir şekilde yorumlanması gerekmektedir.

  Size sağlıklı günler geçirmenizi, doğru ve etkin tedavilerle buluşmanızı dilerim.
   
 4. 29 Ocak 2009
  Konu Sahibi : erdi01
 5. nazliozger

  nazliozger Popüler Üye Üye

  Katılım:
  7 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.636
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Merhaba, Benim geçen sene kendiliğindn oluşan gebeliğim düşükle son bulmuştu. Şimdi aşılama yaptırdım ve ilk aşım tuttu bugün itibariyle 5+6 günlük gebeyim. Dün b-hcg ve progesteron testlerim yapıldı. Vajinal ultrasonda da keseyi görük:) Değerlerin ne olduğunu bilmiyorum ama b-hcgmin ii olduğu fakat progesteronum düşük olduğunu söylediler. Aşılama yapıldığından beri(3 Ocak) crinone jel kullanıyordum. Dr.um dün takviye olarak Proluton iğne verdi. 3 günde bir yaptırmamı söyledi. Yine bu gebelik kötüye mi gidecek. Yada neden progesteronum düşük çıkıyor. Bu benim müdahale edebileceğim bişey mi? KOrkuyorum açıkçası...
   
 6. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : erdi01
 7. mayatupbebek

  mayatupbebek Guest

  Merhaba nazliozger,

  Gebeliğiniz için sizi tebrik ederim. Düşük tehdidine yönelik ek ilaç uygulanmasında fayda var. Size verilen tedaviye devam ediniz. Umarız gebeliğiniz zmanında ve sağlıklı bir doğumla sonuçlanır. Doğru tedaviler ve başarılı sonuçlar almanızı dilerim.

  Sağlıcakla kalın.

  Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
  Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
   
 8. 30 Ocak 2009
  Konu Sahibi : erdi01
 9. meldir

  meldir Popüler Üye Üye

  Katılım:
  18 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.576
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  146
  her aşılamadan sonra progesteron tedevisi uygulanması gerekir mi ? bu yöntem sadece tutunmaya yönelik yardımcı bir yöntem midir yada yapılması zorunlu mudur ? ben hipo hipo hastasıyım kısa adıyla bizim durumumuzda ek bir tedaviye gerek duyuluyor mu , mutlaka kullanılmalımıdır kullanılmadığı durumlarda tedavi başarısız mı olur?
   
 10. 31 Ocak 2009
  Konu Sahibi : erdi01
 11. EsmaMemo

  EsmaMemo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.563
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  merhaba korunmayalı 9 ay oldu. bu süreçde eşim ve benim bütün testlerimiz yapıldı. sadece en son yaptığım prolaktin testim 35 çıktı ve doktorum bu ay dostinex verdi ilaçım bitmek üzere bu ay yine progestron testi yaptırdım. 15.34 çıktı. doktorum sonucun iyi olduğunu ve problem olmadığı belirtti. ilacım haftaya bittiği zaman tekrardan prolaktin testi yapmamı istedi. Sizce bu süreçden sonra nasıl bi yol izlenmesi gerekilir?Nasıl hızlandırabilirim.Bian önce gebe kalmak istiyorum.cevabınız için şimdiden teşekkürler. saygılar.
   
 12. 2 Şubat 2009
  Konu Sahibi : erdi01
 13. mayatupbebek

  mayatupbebek Guest

  Merhaba esma_memo_12;

  Progesteron testinizin sonucu, sizde yumurtlamanın gerçekleştiğini gösteriyor. Prolaktin düzeyiniz yüksek çıkmış. Gebeliğin olmama nedenlerinden bahsedebilmek için bu veriler yeterli değildir. Gebeliğin oluşmama nedenlerini açıkça ortaya koymak için sizin tüplerinizin açık olup olmadığını ve rahim içinde yer kaplayan bir kitle olup olmadığını gösteren rahim filmi ile eşinizin sperm değerlerini Kruger kriterlerine göre inceleyen sayı-hareket-morfoloji açısından değerlendiren analiz sonuçlarını bizimle paylaşırsanız daha yararlı olacağımıza inanıyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavi ile buluşmanızı dilerim.

  Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

  Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
   
 14. 2 Şubat 2009
  Konu Sahibi : erdi01
 15. mayatupbebek

  mayatupbebek Guest

  Merhaba meldir;

  Her aşılamadan sonra mutlaka progesteron verilmesi zorunlu değildir, uygulanırsa faydalı olduğunu belirten çalışmalar vardır. hipo hipo hastalarında bundan başka uygulanması önerilen bir tedavi yaklaşımı bulunmamaktadır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

  Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

  Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
   
 16. 5 Şubat 2009
  Konu Sahibi : erdi01
 17. erdi01

  erdi01 Guest

  bana HSG çekimi demiştiniz.HSG sonucum sağ tarafım kapalı,eşimin sperm sonucu normal çıktı.klomen den sonra dr.um çatlatma iğnesi ve progesteron verdi.hormon tahlilim geçen yıl yapılmıştı ama herşey normal çıkmıştı.her USG ye girişimde dr yumurtaya rastlamıştı.bu sonuçlara göre ne tavsiye edersiniz?progesteron hapı kullanalı belim ağrıyor,bu normal midir?bir de şunu çok merak ediyorum:bazı sitelerin progesteron yorumlarında 1'in üzerindeki sonuçlar normal olarak değerlendiriliyor.benimki 2.22 çıkmıştı ilaç öncesi.bana düşük denildi.bu da kafamı karıştırıyor.aydınlatırsanız sevinirim.teşekkür ederim.
   
 18. 7 Şubat 2009
  Konu Sahibi : erdi01
 19. mayatupbebek

  mayatupbebek Guest

  merhaba erdi01;

  Eşinizin, bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve morfolojik özelliklerinin incelenmesi gerekir. Eğer bu üç özellik de normal ise o zaman aşılama tedavisi, eğer sperm değerlerinde düşüklük saptanırsa o zaman tüp bebek tedavisi olabilir. Progesteron hormonunun düzeyi tartışılması, o hormonun bakılması için kanın alındığı güne de bağlıdır. Adetinizin 21. günü bakılan progesteron düzeyi eğer 7'nin üzerinde ise, yumurtlamışsınız anlamına gelir. Size sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

  Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

  Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.