progesteron testinde değer kaç çıkmalı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve eyetkiner tarafından 9 Kasım 2008 başlatılmıştır.

9 Kasım 2008
    Konu Sahibi : eyetkiner
  1. eyetkiner

eyetkiner deniz gözlü bebeğim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    merhabaa
    bhcg testi ile beraber progesteron testi yapıldı bana sonucum 60 çıktı. yani bu progesteronun ne işe yaradığını iyi mi değerim kötü mü bilemedim bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar a.s.

2. 9 Kasım 2008
  3. eyetkiner

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    sanırım progesteron hormonu düşük sebebi bile oluyormuş. inşallah değer iyidir. aranızda bu testten yaptırıp sonuç alan ve ya bilgisi olan yok mu???

4. 9 Kasım 2008
  5. ANASTASYA

ANASTASYA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım progesteron bebeğinin tutunmasını ve düşmemesini sağlayan bir hormon normalde bu hormonu vücudumuz salgılıyor fakat hamilelik dönemindeki kanamalar da ya da tüp bebekte destek amaçlı progesteron hapı jeli ya da iğnesi veriliyor ve çok çok önemli...ben sabah akşam ikişer ampul iğnesini oluyorum progesteron değerinin çok fazla oynamaması gerekiyor transfer yapmadan kaç defa test yapıldı bana da ama değerler direk doktora gittiği için bi fikrim yok...

6. 9 Kasım 2008
  7. eyetkiner

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    anladım canım çok teşekkürler. bana da yapılmıştı ama benim de bi fikrim yok ama son olarak bhcg ile yaptırınca sonucumu gördüm. umarım iyi bi değerdir...:Saruboceq:

8. 9 Kasım 2008
  9. bebixsxko

bebixsxko DORUK EGE...BEREN SU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tatlım bana beta hcg ile birlikte yapılmıştı ve 165 çıkmıştı bu hormon aynı zaman da beta hcg den daha önemli çünkü gebeliğin düşükle sonuçlanmaması ve rahimin sıkılaşması için bize takviyeler veriliyo jel ve iğne gibi bence senin değerin gayet 60 ve üzeri olması gerekiyo zaten zamanlada yerleşiyo ve sabitliyo kendini stres yapacak bişey yok benimki biraz yüksek çıkmış drum ikiz gebelik olma ihtimalin çok yüksek demişti o yüzden yüksek olabilir...bak tatlım biz ne yaparsak yapalım olacak olduktan sonra herşey boş şu an bile bebeğimizi kaybedebiliriz allah korusun bu yüzden içini rahat tutmaya çalış olurmu çok öptüm

10. 9 Kasım 2008
  11. eyetkiner

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    canım sağol içimi rahatlattın ne anlama geldiğini bilmiyordum da merak ettim biraz :)

12. 9 Kasım 2008
  13. eyetkiner

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    bebişko senin bhcg değerin ne çıkmıştı canım senin progesteron çok yüksekmiş daha sonra bakıldı mı o zaman yükselme oldu mu?

14. 10 Kasım 2008
  15. bebixsxko

bebixsxko DORUK EGE...BEREN SU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tatlım benim 11.gün 220 çıktı beta hcg ve bi daha tekrarlamamı istemedi dr yeterince yüksek ve garanti dedi e progesteronun yüksek büyük bir ihtimalle çoğul gebelik dedi bakalım başka şu ana kadar hiç bir test istemedi 12 sinde kontrolüm var kalp atışı ve kese için ama test yaptır demedi

16. 11 Kasım 2008
  17. iremNaz

iremNaz Annesinin bitanesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Günaydın hadi bakalım amiiim işaallah ikizdir kıs darısı başıma ALLAHIIIM ve isteyenlere:nazar::nazar::nazar:

18. 18 Kasım 2008
  19. BERK.BXIXL

BERK.BXIXL Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    LÜTFEN BANADA YARDIMCI OLUN KAFAYI YİYECEĞİM ÇOK MORALİM BOZUK ŞİM Dİ DOKTORDAN GELDİM PROGESTERON 0,62 ÇIKTI VE BEN PKO DA VAR.:1no2: