progesteron ve yatak istirahati

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve meltem1974 tarafından 13 Eylül 2008 başlatılmıştır.

13 Eylül 2008
    Konu Sahibi : meltem1974
  1. meltem1974

meltem1974 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar progesteron seviyesi düşük olduğu için yatak istirahati alanlar varmı yada karın ağrısı olduğu için yatak istirahti alan varmı. ben 5 haftalık hamileyim. sizlerdede bu sorun oldumu

2. 13 Eylül 2008
  3. tuubay

tuubay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    progesteron seviyesi düşük olduğunda düşük tehlikesi oluyor ve dinlenmen gerekiyor tabi. ben 12 haftalığım ve 10. haftama kadar progesteron iğnesi oldum şimdi kullanmıyorum artık ve iğneyle beraber bir de jel kullandım sürekli ve hala devam ediyorum. kendimi yormamam gerekiyor, hareketlerim de kısıtlı tabi.aklına kötü şeyler getirme, bol bol dinlen. hayırlı olsun bu arada.

4. 13 Eylül 2008
  5. meltem1974

meltem1974 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tuubay teşekkür ederim cevabına. umarım sorun olmaz. yatıp duruyorum işte. senin karın ağrın oluyormuydu o dönemde

6. 13 Eylül 2008
  7. guzelkizMS

guzelkizMS İnsanın kaderi güzel olcakmış... Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    163
    aynı sorun benim ablamdada var progestoran die bi hap vermiş doktoru kanama oluyor ablam çok endişeleniyor napmamız gerek acil cvp verin lütfen ve bu arkadaşın dedigi gibi karında agrılar oluyo sık idrara çıkma oluyo ve bide kabız oldu doktoru düşme tehlikesi yüksek diyor yaşamöasını istiyoruz böyle sorun yaşayıp bebegi düşmeyen varsa aranızda lütfen bize bilgi verin acilablam yoksa kafayı sıyıracak bende endişeleniyorum

8. 13 Eylül 2008
  9. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de de düşük riski vardı.İlk 3 ay sürekli istirahat verdi dr. Hep dinlendim. Kanamam oldu, sürekli crinone jel ve proluton depot diye bir iğne vuruldum .4. aya girdiğimde jeli bıraktım, şimdi iğneye devam ediyorum.
    Bende de karın ağrısı ve kabızlık vardı. Ağrı çok şiddetli olmayınca sorun yok demişti dr. Kabızlık ise hamilelik boyunca devam edebilir demişti ve ediyor da.Sık idrara çıkma da gebelik boyunca devam edebiliyor, en azından bende öyle.Bol bol su içip dinlenin.Şeftali yemeyin.
    Şimdi bende geçti, iyiyim çok şükür.

Hepinizin sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza almanızı dilerim...

10. 14 Eylül 2008
  11. drerdogan

drerdogan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    güzelkız benimde 7. haftadan başlayıp 5. aya dek devam eden kanama oldu progesteron seviyem normal olmasına rağmen bende 7. aya kadar progestan tab. kullandım ilk 3 aysa crinone jel ve proluton iğne... kanamalr insanı çok korkutuyor ben her kanamada zangır zangır titreyerek hastaneye gidiyordum çok kötü günlerdi ama şükürler olsun ki geçti..... İnşallah 9 gün kaldı kavuşmamaıza oğluşumla.......
    inşallah basit bir durumdur ve kolayca atlatır ablan......... çok geçmiş olsun

12. 14 Eylül 2008
  13. nazendam

nazendam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bendede kanama oluyordu malesef dün düşük yaptım.çok hafif kanamam oluyordu.cuma günü doktora gittik.dr um 9 haftalık olmasına rağmen anne karnında hiç gelişmemiş ve bebeğin kalbi çok yavaş atıyor dedi. büyük ihtimalle düşük olucak dedi ve 1 gün sonra evde düşük yaptım.Umarım ablanınki böyle olmaz canım.kendine çok dikkat etsin.sorun sadece kanamaysa bir sorun oluşturmaz belki.bende cuma günü dr dan geldikten sonra evde hiç kalkmadan yattım c.tesi öğlene kadar.tuvalete kalkmıştım olan oldu ve ben mahvoldum.Neyse daha fazla uzatmayayım duygularım çok yoğun hala çok üzülüyorum Allah kimseye yaşatmasın gerçekten çok acı bir durum.verende Allah alanda Allah Allah herkese sağlıklı bebekler nasip etsin.

14. 14 Eylül 2008
  15. arzubeyda

arzubeyda seni bekliyorum bebişim:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım çok geçmiş olsun ne denir bilmemki bende elazığlıyım ama balıkesirde oturuyoruz şimdi sıkma canını Allhım yine veriri inşallah bende aşılama yapıldı dün bakalım ne olucak bekliyoruza.s.

16. 14 Eylül 2008
  17. meltem1974

meltem1974 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun. benimde en yakın arkadaşımın ilk gebeliği düşük oldu. ardından hemen hamile kaldı. şimdi oğlu 10 aylık. bu arada senin gebeliğinde kalp atımı 9. haftalığındamı düştü yoksa hep düşükmüydü

18. 14 Eylül 2008
  19. meltem1974

meltem1974 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dr erdoğan sanada bişi sorucam ağrıların oluyormuydu seninde ve progesteron seviyem normaldi demişsin. acaba kaçtı. benimk,i 26 çünkü iğneye ve crinona rağmen