Progesteronum düşük çikti ne olcak şimdi?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve sblsbl tarafından 8 Ekim 2008 başlatılmıştır.

8 Ekim 2008
    Konu Sahibi : sblsbl
  1. sblsbl

sblsbl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar progestoronum 0.18 çıktı. adetin 3.günü yapılan testlerde herşey normal görünüyordu. moralim çok bozul.heryerim sivilce oldu. doktorumu aradım yumurta uyarıcı hap vereceğiz dedi. ne vercek bilmiyoum. çok korkuyorum. adetlerim 45-60 gün arası oluyor.oda farlutalla. sinirlerim bozuldu.1 yıldır bebek istiyoruz.ama olmadı...
    sizlerdende başına böyle bişe geldi mi?senağlama

2. 8 Ekim 2008
  3. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım progesteron testi adetin 3. günü yapılmaz. sen eminmisin 3. gün yapıldığından. adetin 21. günü yapılır genelde ve o siklusta yumurtlama olup olmadığını gösterir. hem bu değer her zaman aynı çıkmaz ki. yani o ay yumurtlama olmadıysa hiç bir zaman olmayacak anlamında değildir. ben de ilk yaptırdığımda 0.21 falan çıkmıştı. bende senin gibi 40-45 günde bir adet oluyordum. gerçi ilaç falan kullanmıyordum ama gecikiyordu genelde. sonra dr usg de baktı küçük küçük birsürü kist olmuş o yüzden de adetlerin düzensiz oluyor dedi. yani polikistik over mişim. neyse hemen tedaviye başladık. yumurta uyarıcı haplarla yumurta takibi falan da yapıldı ama sonuç alamamıştık. geçtiğimiz ocak ayında hamile kalmıştım fakat düşükle sonuçlanmıştı. sonra yine korunmadığım halde 5-6 ay beklemek zorunda kaldım. şu an Allah'ıma çok şükür hamileyim, inşallah bu sefer sağlıklı olarak kucağıma almak nasip olur. sen de endişelenme, tedavi olarak ne gerekiyorsa vakit kaybetmeden yaptır. pko falan varmı onu da araştırın. çok umutsuz vakaların bile oluyor, sakın ümidini kaybetme, moralini bozma ve sabırlı ol. inşallah senin de en kısa zamanda olur.

4. 8 Ekim 2008
  5. sblsbl

sblsbl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekür ederim canım desteğe o adar çok ihtiyacım var ki. progestoron testinide 21.günde yaptırdım. diğeri 4 ay önce hormon testi.o zaman normal demişlerdi. bu yumurta uyarıcı haplarda da düşük olayını çok duydum.acaba çok mu riskli?
    bana pco değilsin dedi ama hep adetlerim gecikiyor.40 45 gün olunca da bende farlutal içiyorum.inşallah sende sağlıklı şekilde bebeğini kucağına alırsın.

6. 8 Ekim 2008
  7. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım yumurta uyarıcı ilaçlarda genelde fazla yumurta olmuyor ve öyle risk olacağını sanmam. sonuçta oluşan yumurta senin yumurtan. eğer yumurtan ve eşinin spermleri kaliteliyse problem olacağını sanmam. ancak iğneli aşılama veya tüp bebek durumlarında çoğul gebelikler oluyor genelde ve o zaman biraz risklii olabilir. ama o şekilde de gayet sağlıklı yürütüp, doğum yapanlar var. bence çok stres yapma. ayrıca rahim filmi falan istedimi dr un. onu da bir konuş. ben ilkinde rahim filminden hemen sonra hamile kalmıştım. tüplerde hafif bir yapışıklık falan varsa açılır.

8. 8 Ekim 2008
  9. sblsbl

sblsbl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    1 yılı tamamlamadığımız için rahim filmini erteliyor doktor. 9 ay bitti. ben istiyorum ama doktor bekle diyo.
    ster olmamak için ne yapmalıyım bilmiyorum.işte aklıma gelmiyor ama eve gelince hep aklımda oluyor.çevremde herkes hamile. bu durum beni iyice stere sokuyor.

10. 8 Ekim 2008
  11. fakelove

fakelove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba canım bende yaptırmıştım progesteron testi benimki 2 küsür çıkmıştı

yumurtlama olmamıştı bende senin gibi ilaç kullanmazsan 45 ,50,60 günde bir oluyorum sende yumurtlamıyosun dememki yumurta geliştirici ilaçlarla gelişir yumurtan merak etme

12. 8 Ekim 2008
  13. fakelove

fakelove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım benimle evlenenler doğurdu büyütüyo ikinciye karar veriyolar bende daha hiç bişe yok üzme kendini ne kadarlık evlisinki sen
    rahim filmi için acele etme biraz yumurtlama tedavi gör ozaman olmazsa dr gerek duyunca sana söyle öncelikle iyi bir dr bul ve ara vermeden tedavini ol ALLAH yardımcın olsun canım biran evvvel istediğin melek hayatına girer inş:ecrin_bebek:

14. 8 Ekim 2008
  15. sblsbl

sblsbl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya yüreğime su serpiyorsunuz çok teşekürler. evliliğimde 2. yılım bitti.yaşım 28.
    benzer durumda olan kişilerin söyledikleri insanı daha bir mutlu ediyor. sizlerin kullandığı bitkisel bişeyler var mı? bu ay öğürtlen kökü ve hayıt tohumu içmiştim. yoksa onlar mı yaptı bilmiyorum.yani adetim düzensizdi ama bu ay bunları kullanınca aşırı derecede yüzmde ve vücudumda sivilce oluştu. ne yapsam bilmiyorum.

16. 8 Ekim 2008
  17. sblsbl

sblsbl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allahım hepimize bir an evvel sağlıklı bebişler versin...

18. 8 Ekim 2008
  19. fakelove

fakelove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende düşünüyodum böğürtlen kökü ve hayıtı bende kullanıcaktım ama kistim vardı ve d.kontrol ilacı kullandığım için bitkileri kullanamadım
    ama bence önce tedavi ol canımbitkileri boşver şimdi
    bu stede senin benimgibi birsürü kişi var benim yakınım 2,3 ayda adetolur ama hamiş önremliolan ALLAHIN istemesi unutma bizim yapabilicemiz tedavimizi olup beklemek sabırlıol canım ben 4 yıllık evliyim bekliyorum hala yardımedebilicem kafanı karıştıran şeyler olursa yardımcıolmaya çalışırım