Progynex ampulu kendi kendine yapan var mi ?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve 11MayisSilam tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : 11MayisSilam
  1. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar ...

Internette görüntü paylasim sitesinde ( YouT ) Progynex igneyi bayanlar kendi kendilerine enjekte ediyorlarrr ....

Acaba bizim de kendi kendimize kalcadan bu igneyi yapmamiz mümkün müü ???

Aranizda kendi kendine yapaniniz var mi ?

Bunun icin herhangi bir egitim almak gerekli mi ??

Ben günlük igne yaptirmak icin doktora gitmek istemiyorum ..

Bilgisi olan paylasirsa sevinirim ..

2. 25 Aralık 2009
  3. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    diğer iğneler gibi değil ki bir kere daha kalın uçlu normal enjektör ile yapılıyor. iğne yapılacak bölgeyi ve yapmasını (doğru açıyı vs) öğrenmiş olman lazım. benim bir kere 1 hemşire her zamanki bölgenin biraz dışarıda bir yere yaptı tüm gün bacağımın ağrısından öldüm şirket hemşiresi yanlış yere yapılırsa bir dolu sakatlık çıkabilir dedi. sağlık görevlileri bile kalçadan iğne yapılacağı zaman başkasına yaptırıyor kendileri yapmıyor. doğru birşey değil.

Son düzenleme: 25 Aralık 2009
  4. 25 Aralık 2009
  5. cellist1

cellist1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sakın kendi kendinize yapmayın arkadaşlar. benim duyduğum da bir doktor kendi kendine yapıp bacağını sakatlamıştı. dışarı çıkmak istemiyorsanız yakında hastane varsa bi hemşireyi eve getirttirin ben öyle yapmıştım....

6. 25 Eylül 2010
  7. oslen

oslen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben ne zaman yorum yapabilçemm

8. 25 Eylül 2010
  9. oslen

oslen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    illa 100 yorum yapmam gerekiyo :KK43:

10. 26 Eylül 2010
  11. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Nasil yani canim ... Ne yapmaya calisiyorsun ve yapamiyorsun ?

Yeni konu mu acmak istiyorsun ?

Yani yorum yapmak diyorsan zaten suan yaptigin yorum sayiliyorrr ...

12. 26 Eylül 2010
  13. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    silamcım merhaba canım tedaviyemi başladın hayırlı olsun bende 1 ay içinde başlıyorum inşallah sen ben hepimiz sorunsuz anne oluruz
    iğne konusuna gelince canım progneyx iğne diğer iğnelere benzemiyor sen bakma internette yapanlara ben 3 tedavimdede bu iğneği kullandım ve başkası yaptığı halde bile zor oluyor iğne enjektörden deriye bile zor gidiyor zor yayılıyor sonrasında ağrı çok oluyor ben bir tedavimde hep ağrılardan çok ağlamıştım popomun her tarafı mosmor olmuştu gece bile uyuyamıyordum herzaman aynı şekilde ağırmıyor ama genelde ağrısını hissediyorsun
    kendi kendine yapmaya çalışsan enjekte ederken çok zor olur ve problem yaşarsın en iyisi bir sağlıkçıya yaptırmak canım
    ben 14 yıllık laboratuvar teknisyeniyim binlerce kişiden kan aldım iğne yaptım kendi damarımdan kan alacak kadarda cesaretliyim ve defalarca kan aldım kendimden ama buna rağmen kendime iğne yapmayı düşünmedim hem bu iğne zor yapılır hemde hangi iğne olursa olsun riskli bir durum doğru yere yapılmazsa kılcal damara denk gelip enfeksiyona bile neden olabilir
    orda zor olacağını biliyorum ama sen hastaneye git yada bir sağlıkçıya yaptır olurmu canım

14. 27 Eylül 2010
  15. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    profesyonel olarak bu işi yapıp kendinize yapmamışsınız şaşırdım. benim ki cahil cesaretimi dite merak ediyorum şimdi. ben vaginusmuslu olduğum için jel kullanamadım 11. haftama kadar iğne vurdum. iğne vuran birisi eşime öğretti. eşim vurdu. sadece bir kaç kez eşim olmadığında ben kendime vurdum. bi sorun olmadı. hatta her gün sağlık kabinine gittiğim ilk denemem ile kıyaslarsam hiç morluk olmadı. ilk denemede apse olmuştu. üstüne oturamıyordum. denemeden iki ay sonra bile hızlı hızlı yürüdüğümde popom acıyordu. kendi kendine enjekte etmek sorun değil. biraz daha bastırarak batırıyorsun o kadar. ama ayakta ayna karşısında yaptığım için bir kısmı akıyordu. o biraz can sıkıcı. sen işin uzmanısın yapma diyorsan diyecek bir lafım yok. ama her gün sağlık kabinine gitmek eziyet olur ya.