Prolaktin Düşüklüğü

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve CAM tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

4 Haziran 2008
    Konu Sahibi : CAM
  1. CAM

CAM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADAŞLAR ACİLLLLL

BENİM PROLAKTİN HORMONUM YÜKSEKTİ 47 İDİ YANİ NORMAL DEĞERLERİ
    3.29 İLE 47 ARASINDA OLMASI GEREKİYOMUŞ .SONRA 1 AYLIK BİR
    İLAÇ TEDAVİSİ UYGULADIK DÜŞTÜ FAKAT DÜŞTÜKTEN SONRA 1 AY GEÇMESİNE
    RAĞMEN DEĞERİM 2.17 YANİ 3.29 DAN DÜŞÜK BENİM MERAK ETTİĞİM BU DEĞERİN DÜŞÜK OLMASI HAMİLE KALABİLMEME ENGEL OLUR MU YADA NE GİBİ YAN ZARARLARI O0LABİLİR.... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERRR:KK46:

2. 4 Haziran 2008
  3. PembePanter

PembePanter Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun hayatım.bu konuda bilgim yok düşük olması zararlımıdır diye.ama benimde yüksek 49.9 ama dr ilaç vermedi bana.şimdi tekrar yaptırıcam test bakalım ne çıkacak.....

4. 4 Haziran 2008
  5. Mxuxezza

Mxuxezza Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Düşük olması hamile kalmana engel değil, prolaktin süt hormonudur yüksek olması engeller hamile kalmayı :))

6. 4 Haziran 2008
  7. deryahakan

deryahakan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım yüksek olması progestan ın düşmesine sebep verir ve yüksek olduğu zaman hamile
    kalamazsın düşük olmasının gebe kalmana bir zararı yok benim 31 iken hamile kalamıyordum
    0.4 değerle tüp bebek le hamile kaldım

başka bir sorunun yoksa değerin düşük olması hamile olmana engel değil

8. 4 Haziran 2008
  9. CAM

CAM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    AHH CANIM YA ÇOKKK TEŞEKKÜR EDRİMMMMMMMMMMM CEVABIN BENİ ÇOK MUTLU ETTİ EVET BAŞKA SORUNUM YOK ZATEN ÇOK SAOL ÇOKKKKKKK:dance:

10. 13 Aralık 2011
  11. nialey

nialey Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun. Ben de 4 aydır d....... kullanıyorum. Kadın doğum uzmanıma göre d.... i 2 ay daha kullanmam gerekiyor. Toplamda ilacı 6 ay kullan. İlaç bittikten 1.5 ay sonra da yumurta takibine başlıyalım dedi. Şu anda prolaktinim 2 lerde (normalin altında) seyrediyor. İlginç olan prolaktinim düşünce TSH yükseldi (sınırın biraz üstüne çıktı). Doktorum beni endokrinoloji bölümüne sevketti. Bu cuma randevum var bakalım ne diyecek. Aslında bu hormonların hepsini hipofiz bezi yönetiyor. Hipofizde adenom olabilir. Gerçi bu adenomu bile d.... adlı ilaçla küçültüyorlar. Sana tavsiyem hormonlarla ilgili sıkıntın için endokrinoloji uzmanına gözük. Hormonların düzelince Kadın doğum uzmanına gidersin. Allah çocuk sahibi olmak isteyenlere nasip eylesin.

12. 24 Haziran 2012
  13. bebussultan

bebussultan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar. benimde boyun ve çene bölgömde birde kalçamda sivilce çıkıyor diye cilt doktorum prolaktin testi yaptırdı çalıştığım için henüz doktora gösteremedim bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olmanızı bekliyorum. şöyle yazıyor sonuçta
    SONUÇ: 14.18

BİRİM : ng/ml

NORMAL DEĞERLER: 26.7

birde göğüslerin küçüklüğünü etkiliyor mu bu hormon