prolaktin hakkında bilgisi olan var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve sevdamkxixzxixm tarafından 14 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : sevdamkxixzxixm
  1. sevdamkxixzxixm

sevdamkxixzxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    88
    prolaktin testi yapan varmı? hangi belirtiler olunca doktor bu testi istiyor

2. 14 Mayıs 2007
  3. boxsxver

boxsxver Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    prolaktin hormonu normalde hamilelik ve doğum sonrası süt üretimine yardımcı olan bir hormondur ancak hamile olmayan bir kadında prolaktin hormonunun yüksek çıkması iyi değil.....
    belirtileri ;göğüslerden süt yada salgı gelmesi ,adet düzensizliği ve bunun sonucu olaak gebe kalamama ...
    benim bildiklerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir

4. 14 Mayıs 2007
  5. gxuxzeljoe

gxuxzeljoe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende vardı bu sorun adet düzensizliği yasıyodum hep yuksek cıkıyodu ılac kullandım ılacı bırakınca tekrar yukselıyodu ama bu sekıldeyken hamıle kaldım hersey allahtan işte arkadasında yazdıgı gıbı belırtıler aynı ama cok korkma bana dr kadınların yarısında bu sorun var demıstı düzelir geçmış olsun sengözlerimebaksanab

6. 14 Mayıs 2007
  7. EU1

EU1 Guest

sevadamkızım boşver arkadaşımız gayet güzel açıklamış konuyu. Yalnız çok önemli bir sorun değil. benim dayımın kızındada vardı prolaktin yüksekliği 3 ay ilaçla tedavi gördü tedavisi bitince hamile kaldı ve şu an 5 aylık hamile. Darısı
    en kısa zamanda senin başına canım.

8. 14 Mayıs 2007
  9. sevdamkxixzxixm

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    88
    canlarım korkulacak birşey olmadığını biliyorum ama işte biran önce hamile kalmak istiyorumya, bu ay test yapıcam, korkum rahim filmi çekilmesini istemeleri,kızım 4 yaşında 5 ay oldu halen hamile kalamadım,

10. 14 Mayıs 2007
  11. akademisyen

akademisyen Guest

güzeljoe mrb. prolaktin değeri kaç olunca kısırlık nedeni oluyor?

12. 14 Mayıs 2007
  13. gxuxzeljoe

gxuxzeljoe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kısırlık dıye bısey yok arkadasım süt hormonun yüksek oldugu için hamile kalamıyosun normal degerı 24,5 ıken benım hep 66,5 cıkıyodu mr ıstedıler benden beyın için cok yuksek olunca beyınde adenom olusuyo dıye hıc bısey cıkmadı yakınımdada vardı aynı onun 88,5 du şimdi 1 yasında kızı var bende bu haldeyken hamıle kaldım bence cok buyutmeyın bana dr cocuk sahubı olamazsın demedı 3 tane ozel dr gıttım ılac verıyolar zaten düşmesı ıcın korunmazsan hamıle kalırsın dedıler bak hamılyım korkmayın

14. 14 Mayıs 2007
  15. sevdamkxixzxixm

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    88
    ben çok fazla stres yapıyorum, korunmaya devam ettiğimiz zaman doktora gitmiştim, bir sorunum varmı yokmu diye, doktor bana çok sağlıklı olduğumu hatta 3 tane yumurtam oluştuğunu söylemişti ben ise aptal gibi o ay denemedim, folik asit alayım dedim vitamin alayım bir ay daha geçsin şimdi 5 ay geçti , ne yapalım bekleyeceğim, hamile olmayı aşırı istediğimden

16. 9 Kasım 2007
  17. zeymi

zeymi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benımde prolaktınım yuksektı 3 ay ılac kulandım ve hamıle kaldım suan 4 aylık hamıleyım.ama ben de hıc bır belırtı yoktu adetlerımde gayet duzenlıydı ve gogsumden sutte gelmedı .yukselme sebebı stres gogus ucunun uyarıması ve beyınde olusan kıstlerden cıkıyor .ıns sende en kısa zamanda hamıle kalırsın

18. 19 Kasım 2007
  19. matrax

matrax Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar merhaba..Daha önce de yazmıştım bu sorunla ilgili.Ben de sürekli bir adet düzensizliği var.Doktor prolaktin yüksekliği teşhisi koymuştu.Kanda yapılan prolaktin testinde prolaktin 300 lerde çıkmıştı ilk sonra ilaç tedavisine başladık 50 lere filan düştü.Ama adet lerim düzenlenmedi.4 ayda bir adet görüyorum....tekrar gittim geçen gün doktora bir kan testi daha istedi.Sonucu 10 geldi.İyi yani, peki neden adet görmüyorum dedim.Stresten olur ,bebek beklentisinden olur.E öyle bir durum olmadığına göre...Ne yapayım ben sizce..Yorumlarınız çok yardımcı olacak ....