Prolaktin hormonu ykseklii nelere sebep olur?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve melikex tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

19 Şubat 2009
    Konu Sahibi : melikex
  1. melikex

melikex Guest

Benim sadece tüylenme şikayetim var..prolaktin hormonum yüksek ama adetlerim düzenli,göğüslerden süt gelme,göğüs ağrısı vs yok..Bu hormon yüksekliği tüylenme yapar mı ?:1rolleyes:fikriniz nedir?Herkese sağlıklı günler dilerim..yerimseniben

2. 19 Şubat 2009
  3. gulkaya

gulkaya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    prolaktin hormonun ne kadar yüksek.benim bildiğim şikayetlerde tüylenme yok.bende sol göğsümde ağrı var sürekli.onun dışında diğer belirtiler bende de yok herşeyim normal.hormonum 49.sen yine de kadın doğuma bir sor canım kafana da takma ok Allah şifa versin bye

4. 19 Şubat 2009
  5. melikex

melikex Guest

tşk.ederim..yok prolaktin hormonum ilaç sayesinde düştü,biraz daha ukllandım yine bi kontrol için tahlil yaptırcam,bakalım ne diyecek doktor. ama merak ettiğim şey tüylenme yaparmı..tüylenmemin sebbei o olabilir mi acaba die..tşk.ler canım..

6. 19 Şubat 2009
  7. melikex

melikex Guest

buarada,birkeresinde 31 ,birkeresinde de 45 küsür çıkmıştı..

8. 20 Şubat 2009
  9. BenLiLa

BenLiLa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    senin problemin polikistik over sendromu (pkos) olabilir..
    çünkü tüylenme pkosta ilk belirti olarak adlandırılıyor..
    istersen bir pkoyu araştır derim...

10. 21 Şubat 2009
  11. melikex

melikex Guest

Sol over.ımda hafif oranda kist buldu doktor,ama adetlerim düzenli olduğu için tipik bir polikistik over hastası değilsin dedi,diğer hormonlarım da (prolaktin hariç)iyi çıktığı için hormon kaynaklı bir problemin yok dedi,Lazer yaptır ve diane35i kullanabilrsin dedi.Yanetkilerini okuyunca ve herkesten olumsuz şeyler duyunca vazgeçtim.Var mı kullananınız?

12. 21 Şubat 2009
  13. secretary

secretary Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde prolaktin hormonum çok yüksekti 100 küsür çıkmıştı 2006 yılında dostinex kullandım, düzenli olarak kontrollerime gittim bunun yanı sıra uzun bir dönem yasmin kullandım adetimi düzenledi yasmin in ben hiç bir yan etkisini görmedim ne kilo ne başka birşey hem başka iki dr daha gittim konrtol için onlarda yasmini tavsiye etti bence sen bir yasmini dene. Prolaktinim bir daha yükselmedi her yıl tahlil yaptırdım çok şükür birşey yok bendeki sorunsa adet gecikmesiydi o nedenle gitmişrim dr ama çok şükür herşey yolundaymış. Şimdi bebek istiyorum 3 aylık evliyim inş olur daha çalışmalara başlamadık 3 aydır kullanıyordum doğum kontrol hapını bıraktım hamiş kalınca haber veririm inş :)

14. 21 Şubat 2009
  15. irras_

irras_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BENDE adet düzensizliğinen gittim doktora test yaptı .. sonuçlara nette araştırdım prolaktimin 42 ..

ne göğsümde bişi vasr nede tüylenme ..

ama benim troidim de normal değerinden yüksek çıktı .. yani kısacası bende adet düzensizliği yaptı .

16. 21 Şubat 2009
  17. vuslat06

vuslat06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde önceden prolaktin hormunum yüksekti 100_200 lerdeydi bu hormon hamile kalmaya engel olur
    gebelikten korur demişti dr um. sonra ilaç kulandım düştü şimdi iki oğlum var. tekrar yükselmedi şimdi normal.bende tüylenme yapmadı.

18. 21 Şubat 2009
  19. irras_

irras_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birde kiloya neden olurmuş .