Prolaktin Hormonu Yüksekliği Yüzünden Hamile Kalamayan Var Mı?

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve nanemolla tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : nanemolla
  1. nanemolla

nanemolla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Bu hormon yüzünden ilaç kullanan var mı arkadaşlar? Ne kullanıyorsunuz?
    Bir de bu sorunu çözüp hamile kalabilen var mı? Ne kadar sürer acaba?
    Yorumlarınıza ve paylaşımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

2. 20 Ağustos 2009
  3. zeytin_gxoxzlxux

zeytin_gxoxzlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ben gecen sene mayıs basinda tedaviye basladim. d... diye bir ilac kullandım. kuvvetli bir ilac oldugu icin hemen dustu. haziran ayinda ilacsiz olarak yumurtlama takibi yapıldı ama yumurtlamadim daha dogrusu yumurtam buyumedi. doktorum ilacla yumurtlatacagiz dedi. bu islem icin iki tane piyasada ilac var. birini verdi. daha sonra otekisinide kullandim ama ikisininde ismini unuttum. sonucta doktor kontrolunde kullanacagin icin onemlide degil. yumurtam olustu ve kendi kendine catladi. o ay kimyasal gebelik yasadim. yani gebelik olustu ama rahime tutunamadan dustu. cok uzulmustum. tatil arasi verdik moralimi duzeltmek icin zaten tatile de gidecektim. doktorum rahminde sorun olup olmadigini anlamak icin rahim filmi cektirdi eylulde. o ayda bu yuzden bos gecti. ekim ayinda yine ilacla hamile kaldim ama bu sefer kalbi durdugu icin kurtaj ile bebegimi aldilar. biraz kotu bir mazim var. ama doktorum hep pozitif olarak hamile kalabiliyorsun ne mutlu deyip durduki haklida. neyse mutlu sona kurtajdan bir ay sonra ulastım. bu sefer bebek tutundu, kalbi durmadi. ve simdi gun sayiyorum dogum icin:) ve her gun her an dua ediyorum. bu gunleri gordigim icin.

biraz uzun oldu ama butun yasadiklarimi yazdim. bu surecte sabirdan baska bir seye gerek yok. bu arada esininde cok sabirli olmasi gerekiyor. cunku senin sinirlerin biraz bozuluyor.

insallah en kisa surede bebegini kucagina alirsin. benim basima gelenler senin basina gelir sanma her gebelikte boyle kayıplar olabiliyor. ben biraz sansizdim.

iyi gunler,

4. 20 Ağustos 2009
  5. symrana

symrana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de prolaktin yüksek
    geçen sene d.. diye bi ilaç kullanıştım düşmüştü tabi
    ama ilacı bıraktım aradan 6 ay geçti yine yükselmiş
    fakat eskisi kadar yüksek değil
    aynı zamanda göğsümde kist var
    dr hem prlakrini düşürecek hemde kisti eritecek bi ialça verdi
    şimdi hergün onu alıyorum
    ayda bir kontrole gel dedi bakalım nolcak

6. 20 Ağustos 2009
  7. nanemolla

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Zeytin gözlü ve symrana!!!
    Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
    Zeytin gözlü inşaallah bebeğini kucağına alırsın sağlıkla... Hayırlı uzun ömürlü olur inşallah.
    Symrana umarım ilaçlar sana iyi gelir yaa... Sen de ben de hallederiz bu prolaktini.
    Kontrollerin olduğunda da paylaşırsan çok sevinirim. Ben yarın kan testinin sonucunu alıcam bakalım. Doktorumla da görüşücem. Ben de yazarım size yine :)
    Tekrar teşekkür ederim kızlar...

8. 20 Ağustos 2009
  9. nanemolla

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Ayrıca benim de düşük mazim var zeytingözlü maalesef.
    Evlendiğim ay hamile kalmıştım kendiliğinden ama o da tutunamamıştı. 7 haftalıkken düştü. Allah kimseye yaşatmasın. Umarım bizim de seninki gibi mutlu sonla biter hikayelerimiz...

10. 21 Ağustos 2009
  11. zumrut8136

zumrut8136 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim bi arkadaşıın prolaktini 200lerden fazlaydı 6 ay duphaston denen bi ilaç kullandı ve prolaktinin neden yükseldiği bulunamadı.6. ay prolaktin düştü ve normal yoldan hamile kaldı 1 aylık oğlu var.bu hormon stresli durumlarda daha çok salgılanıyormuş.

12. 21 Ağustos 2009
  13. bengisu_nisa

bengisu_nisa papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç kafana takma benimde yüksekti ve ben bu yüzden bir yıl bebek sahibi olamadım.drun sanada anlatmıştır çok fazla süt enzimi salgıladığımızdan bilmeyerek sütümüz bizi koruyarak hamile kalmamızı engellemiş.hiç endişelenme dostinex denilen bir ilaçla benimki bir ayda düştü şimdi 4 aylık hamileyim.sana bir tavsiye doktorunda söyler belki ama bu ilaçları kullandıktan sonraki ay kesinlikle hamile kalma çünkü vücuttan ancak atılabiliyormuş.bebek için zararlı.inşallah sende bebişine en kısa zamanda kavuşursun...........:CüvCüv:

14. 22 Ağustos 2009
  15. nanemolla

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar içimi rahatlattınız ikiniz de, bengisu-nisa ve zümrüt...
    Dün sonuçlar belli oldu dostinex yazdı bana da doktor 1 ay kullanıcam ben de. Umarım sonuç senin gibi olur bengisu-nisa.

16. 23 Ağustos 2009
  17. serin7979

serin7979 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 4 yıldır yükselip düşüyor cok ilaç denedim 2 ye kadar düşürdüler ben kullandıgım bütün ilaçlardan memnun kaldım ama gecen ay 154 e cıktı
    fakat bu ay hiç ilaç kullanmama ragmen 16 ya düşmüş bence stresle cok alakalı bir hormon önce stresi bırakalım

18. 31 Ekim 2009
  19. ezgieylem

ezgieylem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim, öyle moralim bozuktu ki güldürdün valla kaydirigubbakcemile3

benimde yüksek stresten olduğunu biliyorum çünkü psikolojim cidden bozuk, uyuyamıyorum bu yüzden ve tedavi görüyorum

stresi bi bırakabilsek...... beşiz doğurcaz valla