PROLAKTİN SEVİYESİ + dostinex

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve doa82 tarafından 16 Kasım 2008 başlatılmıştır.

16 Kasım 2008
    Konu Sahibi : doa82
  1. doa82

doa82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar , prolaktin testi yaptıranlara bır sorum olcaktı ? 1 ekimde doktora gittim tum testlerımı yaptırdım gebelık ıcın herhangı bır engel var mı ogrenmek ıcın ! doktorum prolaktın sevıyen 26 uzerınden 28 cıktı dedı . ve bana dostınex verdı . p.tesi ve persembe gunlerı yarım tablet ıcceksın dedı ve ben bu HAPI KULLANMAYA BASLIYALI TAM 5 HAFTA GECTI .gebeligimi sut hormonunun yuksek olması engellıyormus . regl gunume az bır sey kaldı bakalım allahın ıznıyle ınsallah beklıyorum ... bu hapı kullanmıs olup ve hamıle kalmıs olanlar varsa gorusmek ıstıyorumm hepınızle :CüvCüv:

2. 16 Kasım 2008
  3. EU1

EU1 Guest

canım geçmiş olsun bende de var prolaktin yüksekliği 31 çıkmıştı,dostinex kullandım 1 ay sonra baya bi düştü, 5ay sonra tekrar test yaptırdım 44 çıktı şimdi tekrar başlicam ilaca ama şuan iltihap olduğu için bende,ilaca hemen başlayamıyorum
    ama için rahat olsun prolaktini yükserk olduğu halde hamile kalanları çok duydum
    inşallah gelir hemen meleklerimizhihoyyythihoyyythihoyyythihoyyyt

4. 16 Kasım 2008
  5. doa82

doa82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ınsallahhh meleklerımızzz gelırr. benım merak ettıgım sey su .. doktorum bana ben bırak dıyeseye kadar kullancaksın dedıı dostınexı ama nezamaan tamam dıcek cokmerak edıyorum ayrıca sen 5 ay sonra tst yaptırdıgında yenıden cıkmıs sevıyen .. bu nasıl bır sey kullanınca ınıyorrr bırakınca demek artıyorrr :çok üzgünüm:

6. 16 Kasım 2008
  7. EU2

EU2 Guest

merhaba arkadaşlar benimde geçen ekim ayında yani 2007 de yüksek çıkmıştı ve dr bi ilaç verdi şimdi adını hatırlamıyorum 1 ay onu kullandım seviyesi normale düşmüştü ve diğer ay yani kasım ayında hamile kalmıştım sakın üzülmeyin prolaktin büyük bir problem değil düzelebiliyor merak etmeyin.seviyesi çook yüksek olan birinin bile düşmüş.bebeği olmuş rabbim herkese hayırlı evlet nasip etsin şimdi 3.5 aylık bir kızım var.:))))

8. 17 Kasım 2008
  9. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    canım benimde prolaktin yükselmiş bana da aynısını dedi doktorum.daha önce buraya yazdım ama yanlış yazmışım.94 sanıyordum prolaktinimi 28e yükselmiş.bende senin gibi pazartesi ve perşembe olmak üzere iki haftada dostinex i bitirdim.çatlama ignesi oldum ve bekliyorum.adetime 10 gün var.inşşşşş hayırlı sonuçlar alırız canım öptüm:1hug:

10. 17 Kasım 2008
  11. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım benımde 35,5 di prolaktinim. dostinex yaklasım iki ay kullandım 5e düştü :) şimdi ilaci bıraktım tekrar çıktımı bilmiyorumki. reglime bir hafta var bakalım , hamile olmazsamda regl olursan tekrar prl testi yaptırıcam bakalım çıkmışmı tekrardan. yani göğüslerimdeki kasıntıya göre tekrar çıktığını hissediğiyorum :KK43:

12. 17 Kasım 2008
  13. kokulusabun

kokulusabun üçüzlerim... Üye

Beğenildi:
    1.430
    Ödül Puanları:
    163
    doa82;
    canım geçmiş olsun bende geçen ay test yaptırdım prolaktinim 37 çıktı dostinex kullandım ve en son 2ydi.regl günüme 3 gün var bakalım iyi bir sonuç verir umarım.buarada prolaktini stresin yükselttiği söylenir genelde,oyüzden hiçbişey için stres yapma unutma hamile olmamız için moral çok önemli inşallah hayırlı haberlerini alırız...

14. 17 Kasım 2008
  15. honey53

honey53 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım üzülme sen sakın stres yapma,prolaktinin en büyük sebebi stres moralini iyi tut.kafanı rahat tut.hem senin yüksek bile sayılmaz.28 diyosun.benim gecen mart ayında 40 çıkmıştı,adet düzensizliğimden gittim doktora.1 ay dostinex kullandım sonrasında 7 ay boyunca iyiydi düşmüştü.stresten bazı problemlerden dolayı tekrar 65 e çıktı gecen ay.dostinex tekrar kullandım 1 lere düştü nerdeyse.şimdi bende klomen ve çatlatma iğnesi tedavisi görüyorum.inşallah bu ay iyi sonuç alırız.hepimizbakalım ne olcak.sen kaç yıllık evlisin.

16. 17 Kasım 2008
  17. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    benim ilk hamileliğimde doktor 4 ay prolaktini düşürmek için uğraştı düşüremedi vee prolaktinim yüksekken hamiş kaldım
    çok sağlıklı bir bebişim oldu
    şimdi dostinexle düştü hormon seviyem doktor kendiliğinden hamile kalma şansın yüksek dedi ama ben yinede tedavi oluyorum işimi şansa bırakamam arada kistler oluşuyor çünkü

18. 17 Kasım 2008
  19. honey53

honey53 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    vildancım,sen çok şanslısın ozaman canım,çok nadir bildiğim kadarıyla yüksek prolaktinlehamiş kalan.bende bu akşam yumurtalarıma baktırcam ultrasyonla.hayırlısı olsun bakalım.ALLAHIM bebişlerimize kavuştursun tez zamanda inşallah.:Saruboceq: