Prolaktin seviyesi ?

Konusu 'Endokrinoloji' forumundadır ve çikolatagelin tarafından 31 Aralık 2008 başlatılmıştır.

31 Aralık 2008
    Konu Sahibi : çikolatagelin
  1. çikolatagelin

çikolatagelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaşlar aranızda prolaktin seviyesi yüksek olan ve kontrol altıda olan var mı benim gibi:teselli:

2. 19 Ocak 2009
  3. Rady

Rady Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    prolaktinim yüksek ama tedaviye henüz başlamadım.önümüzdeki ay başlıycam inş.

4. 20 Ocak 2009
  5. anemone

anemone ALLAH ım sen koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba benim prolaktinim 1 ay önce 52 idi ilaç kullanmadım bu ay ölçtürdüm 38 e düşmüş bu bir ay içinde hiç birşeye sinirlenmedim moralimi yüksek tuttum stresten kaçtım bu şekilde 38 düştü dr dostinex verdi pazartesi perşembe tüm içiyorum 4 hafta boyunca bu şekilde kullanacağım sizin kaç çıktı prolaktin hormonunuz

6. 20 Ocak 2009
  7. nesmit

nesmit Nesrinsavas ben:) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim 33 çıktı
    bugun adetimin 2.günü ve tekrar baktırdım
    öğleden sonra belli olacak
    herhangi bir tedavi olmadım
    benim adetim geçikti 10 gün onun için hormon baktırmıştım o zaman gördük değerin yüksekliğini
    eğer yine yüksek çıkarsa tedaviye başlicaz
    peki stresle mi alakalı?

8. 20 Ocak 2009
  9. anemone

anemone ALLAH ım sen koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba umarım düşmüştür sonucun eger düşmüş olsa bile sen 2 ayda bir ölçtür çünkü belli olmuyor bir düşüyor bir yükseliyor benim 3 senedir var prolaktin sorunum evet stresle alakalı zaten bu hormonun diğer adı stres hormonu . stresten uzak kalmak gerekiyor ben zor olsada 1 ay uzak kaldım ve ilaç kullanmadan 52 den 38 e düşürdüm şimdi dostinex se başladım çünkü bebiş istiyoruz ve prolaktin engelliyor onun için en kısa zamanda düşürmem gerekiyor

10. 20 Ocak 2009
  11. nesmit

nesmit Nesrinsavas ben:) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim ilk defa başıma geldi böyle bir şey
    2 ay önce kimyasal gebelik geçirdim ve geçen ay adetimin 2.günü tetkiklerim yapıldı hepsi normaldi. bu ay çok stresliydim herhalde ondan yükseldi.ama mümkün değil ki stressiz olmak. 10gündür adet olamadım dün doktorum hcg yaptır sonucuna göre adet söktürücü vereyim dedi ama ona gerek kalmadan öğlenleyin oldum.bugun tekrar baktırdım. öğleden sonra belli olur.

12. 20 Ocak 2009
  13. incisu

incisu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşalar henüzölçüm yaptırmadım ama doktorum benımkınınde yuksek olabılirmiş.
    sımdı adet sökücü ilacım bu sabah bıttı.
    adet oldugumda prolaktınımı olcturucem.
    bu arada bılen var mı???
    farlutal bıttıkten sonra ka gun ıcınde adet olunuyor

14. 25 Ocak 2009
  15. çikolatagelin

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimki suan 45lerde falan çunku 2 aydır ...bırakmiştım doktor kontrolüde ama bu hafta tekrar başladım benim haftada 1 kez daha once asırı yuksektı üst seviyenin 5 katıydı 1 yıl falan haftada 2 kullandım son 1 yılda haftada 1 kullandım 0,5 e düşmüştü birakmiştim ama tekrar yukseldi 2 buçuk aydır adet olmuyorum kendimi baya rahatsız hissediyorum

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ocak 2009
  16. 25 Ocak 2009
  17. çikolatagelin

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar sizinde goğsunuzden süt geliyo mu ben sürekli kontrol ediyorum gelince kontrole gidiyorum çok yukelince oluyo galiba

18. 16 Şubat 2009
  19. melikex

melikex Guest

Selam arkadaşlar öncelikle hepnize geçmiş olsun..Benim de prolaktinim yüksekti bundan 4-5ay önce ,.....kullandım 2 ay ve 1küsürlere düşmüş,doktor iyi buldu,ama 2aydaha devam et dedi,simdi adetimin3.gününü bekliorum..bende göğüslerden süt gelme vs yoktu ben tüylnme şikayetiyle gitmiştim sadece..Peki arkadaşlar prolaktin yüksekliği tüylenme yapar mı??ne dersiniz??(bu arada 100ün üstünde olmayan prolaktin yüksekliği ilaç tedavisiyle halloluyor,100ve üstü olanlarda genelde ameliyatla kolayca hallolabilen şekilde tedavi ediliiyor) Son olara; bnde adet düzensizliği de yok şükür..adeti düzensiz olanlar ultrasonografi ile yumurtalıklarına muhakka baktırsın ve tüm hormon tetkiklerinden geçsin..

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Şubat 2009