prolaktin tahlili yüksek çıkan varmı bakın lütfen

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 22 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşar adet düzensili*ği için doktora gitdim doktor sit hormonun fazla dedi sahte loğusalık var dedi ve tatlil prl tatlili yaptı ve benim prolaktin tahlilim çok yüksek çıktı 148.77 enfazla 25.0 olması gerekiyo ve doktor beyin emarı istedi bu konuda bilgisi olan varsa cvp yazarlarsa çok sevinirim korkuyorumda :çok üzgünüm:biraz acaba kötü bişey varmı diye sizin başınıza böyle bişey geldimi yada etrafınızda şimdiden teşekkür ederim herkezea.s.a.s.:enbuyukkk:

2. 22 Temmuz 2008
  3. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    cnm benim 48 faklan çıkmıştı ama seninki yüksekmiş baya korkma ama ilaç verir sanırsam
    :teselli:

4. 22 Temmuz 2008
  5. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende yıllardan beri adet düzensizliğiyle mücadele ediyorum ilk regl olduğum zamandan şu zamana kadar sürekli düzensiz bir ara doğum kontrol hapı kullandım bıraktım yine aynı ama şanslıyımki hapı bıraktıktan sonraki ay hemen hamıle kaldım şans tabıkı
    Bende artık bu düzensizliğe son vermek için doktora gittim şimdi doktorum bir sürü tahlil verdi bende bunları hastanede yaptırdım fakat bir 11 gün sonra tekrar gel TSH VE FSH testi yapılcak dendi doktor sonuçlarıma baktı normal değerler diyor eee peki ben neden 4 ayda 5 ayda bir adet oluyorum dedim ama yok bi sonuç bana şimdilik progynova bide pri-dit diye 2 tane ilaç verdi bunları kullan tekrar gel dedi yani böyle bilmıyorum ne olcak

6. 22 Temmuz 2008
  7. EU1

EU1 Guest

bende aynı ilk hasta olduğumdan beri korkudanda gitmedim işte cahillih giderdim bi adet düzenleyici tamm sonra gene bırakınca gene aynı 3 ayda 4 ayda bir tahliler yapıldı işte hepsi normal doktor gel dedi adetin 3 gün giderim doktor yoktu şansa bende özel hastaneye gitdim doktora anlatdım durumumu doktor göğsümü sıkınca süt geldi ve hemen prolaktin tahlili istedi veee sonuç 148.77:1shok::1shok:hemen beyin emarı istedi yarın çekilicem korkuyorum bi bu doktor anladı ama öteiler bakıp geçti okadar inşallah bişey çıkmaz ya korkuyorum bebeğim olmıcak diye senağlama

8. 22 Temmuz 2008
  9. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    BENIMDE DEĞERLERİM ŞUNLAR
    prolaktın :7.19
    fsh : 5.85
    dhea-so4:124.30
    değerler normal dedi doktor daha önce gittiğim doktorum vardı onu bulamadım malesef cumartesi gelecekmiş o bana bir sürü test söyledi onları yaptır bakalım dedi sonuçlara şimdilik yaptırdığım testler bunlar birde total testesteron ile tsh istedi bunları yaptırmadım bakalım onları yaptırcam bu düzensizlık için ne gibi testler yaptırdınız ???? bundan sonraki aşama ne ..

10. 22 Temmuz 2008
  11. swethome

swethome mis kokulum,DEFNEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Benim bekarken hormon ölçüm çok yüksek çikti.
    Beyim mr çekilde ve bir türlü düşmüyordu.
    Mr isteme sebebleri ise
    beyinde bir hormon bezi hipofiz galiba
    o büyüme yaparsa yada ne durumda diye görmek için.
    Inşallah bri şey yoktur.
    Benim ablama da hipofiz bezinin yaninda küçük bir kitle varmiş ondan doşayi yükseliyormuş.
    çok şükür doktor kontrolunda ve bir şeyi yok arada tahlil ve film çektiryor.
    Allah ayaridmcin olsunçinşallah hişç bir şey yok.
    Benim kide aşiri yüksek çikmişti.
    Ama filmler felan çok temzidi çok şükür
    ama beyin cerrahi beni korkutsada çok şükür kadin doğumcum iyi idi. Ve sakinleştirid.
    Sonuçt açok güzledi.
    Allah şifa verisn canim sana da

HA SAKIN BEBEK OLMAZ DİYE DÜŞÜNME ÇOK ARAKAŞIM HORMONU DENGELEDİ VE BENDEN ÖNCE HAMİLE KALDI BENDE KAÇ KERE DOKTORA GİTTİM BİR ŞEY OLUR MU DİYE SORUN YOK DİYE BANA GÜLDÜLER............... SENDE GÜL HADİ ANNİŞ OALCAKSIN SENDE

12. 22 Temmuz 2008
  13. serapÇ

serapÇ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    korkmayın beyin emarı istemesinin nedeni hipofiz bezi baskı altındamı oyüzden mi prolaktin yükseliyor yoksa hormonal bi durummu diye bakmak amacıyla istiyolar hormonalse zaten ilaçla geçiyo ve sizin durumunuzda da büyük ihtimalle hormonaldir

14. 22 Temmuz 2008
  15. EU1

EU1 Guest

a.s.a.s.çok teşekkür ederim arkadaşlar içim rahatladı ya benim çok yüksek diye korkuyorum inşallah bişey olmaz yarın emar çekilicem sizide haberdar ederim çok saolun ya:1hug::enbuyukkk:

16. 23 Temmuz 2008
  17. BADENURCAN

BADENURCAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bısey olmaz arkadasım150 ıdı ılaç kullandı 2.5 oldu

18. 23 Temmuz 2008
  19. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar bu hormon ne zaman olculkuyor yani bir kaide var mi? adetten once adetin 5. gunu vs gibi. benim adetime bir iki gun vardi olcturmustum. 32 cikmisti. normal degerlerde gorunuyordu. 35 ti en ust deger ama gene de yuksek bence. adet oluyorum diye yukselmis olabilir mi? bilgisi olan var mi?