prolaktin yüksekliği gebeliği engeller mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve lotika tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

14 Eylül 2009
    Konu Sahibi : lotika
  1. lotika

lotika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar konuyu tam olarak aratamadığım için bilmiyorum yakın bir arkadasımın 1,5 yıllık evliliği var ve adet düzensizliği var henüz erken oldugu düşüncesi ile doğru düzgün bir kadın doğum uzmanına görünmemiş ancak 6. ayında bi doktora görünmüş ve prolaktinin 2 misli fazla oldugunu söylemişler. doktoru prolaktinin gebeliğe engel oldugunu söylemiş ancak zaman zaman başka doktorlardan olmadıgını vesaire de duymuş mesela o zaman kendi doktoru tedavinin zor oldugunu söylemiş ama o sonra daha kolay oldugunu duymuş. (artık il değiştiği için o dktorla irtibatı da kalmadı) ranızda böyle sorunu olan var mı? prolaktin yüksekliği gerçekten gebeliğe engel mi? eğer öyleyse tedavisi zor mu?

2. 14 Eylül 2009
  3. Karpuz

Karpuz Meleğimm Yanımda... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım prolaktın dusurulmesı bıraz zor hormon ama öle dusmucek fılanda degıl arkadsasının degerlerı kac cıkmıs bılmıyorum ama bende uzun sure prolaktın tedavısı gordum cok yuksek degıldı benım en fazla 50ye cıkmıstı 10a kadar dusuyodu bazen cok dengesız bı hormon anlıycagın :) ama evet cocuk olmasını engellıyo vucudunu ısmen lohusa gıbı dusunuyo yanı aslında cok yuksek prolaktınde gogsunden sut gelıyo oda hamıle kalmanı engellıyo.. bızde baya ugrastık dusmesı ıcın ama neden prolaktın diilmiş bizde bak sımdı gun sayıyoruz 2 haftaya kızımız kucagımızda olucak nsallah :)
    prolaktın kesınlıkle ve kesınlıkle strese baglı bı hormon arkadsına söle sıkıntı yapmasın bıde cocuk olmmuyo dıye sıkıldıkca yukselıyo ama en yakın zamanda bı kadın doguma gıtsın :)
    umarım ıyı haberlerını duyarız :))

4. 14 Eylül 2009
  5. *YAXGXMUR*

*YAXGXMUR* 03.12.2009 / 23:45 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet kesinlikle gebeliği engelliyor ben 4 sene uğraştım düşürmek için benimde 45 di.
    arkadaşında dediği gibi stres yapmıcan kafana takmıcaksın yoksa hiç düşmüyor.

6. 14 Eylül 2009
  7. lotika

lotika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayatım çok çok teşekkrüler onun da 42 çıkmış ama inanılmaz sıkılıyo neden olmuyo diye demek ki o sıktıkça daha mı beter oluyo noluyo bilmiyorum ki... bebişin de hayırlısıyla gelir inşallah :)

8. 14 Eylül 2009
  9. lotika

lotika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    onun da 42ymiş işte canım ya o inanılmaz takıyor ama en az 2 yıl bekleyip öyle tedaviye başlayın mı ne demişler bi ara işte ama bunları duyduktan sonra kesin gider kadın doğumcuya

10. 14 Eylül 2009
  11. begim

begim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim 136 idi.gebeliğe de gerçekten engel.Ama 3-4 ayda normale döndü şükür.Şu an 8 aylık hamileyim.

12. 14 Eylül 2009
  13. lotika

lotika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım darısı arkadasımın başına bebeşinle huzurlu yıllar...

14. 16 Eylül 2009
  15. cecilia2

cecilia2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar daha bugun uye oldum.ne nedır nsldır bu sıte bışgım yok.ama sorunum var,benımde prolaktınım yuksek 38 cıktı dostınex kullanıyorum evlıyım be 5 aydır korunmadan bebış beklıyoruz ama olmuyor bırde ben cok kafama takıyorum napmam gerek:KK43:

16. 16 Eylül 2009
  17. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben 6 sene sonra tedaviyle hamile kalabildim ancak prolaktin yüksekliği ile polikistikover var bende...

18. 17 Eylül 2009
  19. Nursati

Nursati 12 yıl bekledim seni Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Prolaktin sorunuyla 9 yıldır uğraşıyorum. Buayın başında kürtaj olmuştum. Hemen yükseldi Önlem olarak Destinox 3 tablet kullandım şuan sınırın altında sanırım. Gebeliği engellediği yüzde yüz doğru. Çünkü Ovülasyonu engelliyor ve adet düzenini bozuyor. Yükselmesine en büyük etken üzüntü ve duygusal gelgitler. Doktorların değerlendirme kriterleri
    en yüksek 65 en düşük 23. Altı ve üstü sorun var demek.
    Sevgiler