prolaktin yüksekligi icin hayit tohumu!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ESTALRA tarafından 17 Haziran 2010 başlatılmıştır.

17 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ESTALRA
  1. ESTALRA

ESTALRA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kizlarr ,sizlere bir sorum olucak...
    hamile kalmak istiyorum ama olmuyor bende prolaktin yani süt hormonu yüksekligi var (35), bunun icin hayit tohumu iyi geliyomus...

hayitin tohumunu aldim , onu nasil kullanicagimi bilmiyorum..

ezilmesi gerekiyormu, eger öyleyse cok sert ,robotta ceksem dahami iyi :)

günde kac kere ,kac bardak icilir ,aranizda bunu kullanip faydasini gören oldumu ???

acaba sonucu nekadar süre icinde aliriz !!!!
    simdiden tesekkürlerrr kizlarra.s.

2. 17 Haziran 2010
  3. kuzumcuk

kuzumcuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    canm aslında hayıt otunun bitkisel hapı var ben onunla hamiş kaldımm.şuan 5 aylık hamileyim Allahın izniyle.ama hapı bir çok arkadaşa tavsiye ettim piyasada bulamadılar kalkmış galiba artıkkk.otuda sanırsam çay gibi demleniyor.ben devamlı kullanırsan en azından 3 ay sonuç alacağına inanıyorumm.inşallah şifa olur sana

4. 17 Haziran 2010
  5. ESTALRA

ESTALRA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kuzumcuk cevabin icin cok tesekkür ederim, rabbim bebegini sana bagislasin insallah , insallah bir an önce etkisi olurda düser ya, tohumu ezmek zor , üstüne kaynar su cekip iciyorum insallah faydali olur :)

peki adetliykende icilmelimi acaba bu hayit !!! bir fikrin varmi canim ?

6. 19 Haziran 2010
  7. ESTALRA

ESTALRA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yaa kizlar baska fikri olan yokmu ????

prolaktin yüksekligi olanlar gelin dertleselim , bilgi paylasiminda bulusalim sesimi duyunnn :)

8. 19 Haziran 2010
  9. mse121822

mse121822 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim 2 yaşında kızım var..10 ay emzirdim sonra emmedi...daha sonra bende adet düzensizliği başladı ve doktora gittim..şikayetim 15 günde bir regi oluydum...göğsüme baktı sütün kesilmemiş dedi..prolaktini ölçtürdü ve 16 çıktı...bunun için 2 ay dostinex kullandım.nisan ve mayıs ayında içtim..şimdi göğsüme bakıyorum süt kesilmiş...ben de hamilew kalmak istiyorum 5 defa denedim olmadı bu ay 6. deneme...adet düzenim 26 gündü şimdi 22 yada 24 günde bir oluyorum...bakalım inşallah hamile kalabilirim...eğer kalamzsam öteki ay yumurta takibine başlıyacağımmm..ama inşallah gerek kalmaz....

10. 19 Haziran 2010
  11. mse121822

mse121822 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir şey daha aklıma geldi hamile kalmak için yapılan streste prolaktini yükseltiyor bence stres yapma...ben kızıma da hamile kalmak için 6 ay bekledim..hamile kaldığım ay umudumu yitirmiştim heralde hamile kalamıcam demiştim ve rahat olduğum stres yapmadığım için hamile kaldım....
    stres yooook

12. 20 Haziran 2010
  13. ESTALRA

ESTALRA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canim tskler cevabin icin, evet kesinlikle haklisin stres olmamasi gerekiyor doktorumda söyledi...
    bu hayita cok güveniyorum ondan stres yok gibi bisey ama onuda nasil kullancami bilmiyorum :) insallah faydasi olurda hamile kalabilirim saglikla...

kizinida allah sana bagislasin...insallah ikincisinide cabucak alirsin kucagina hayirlisi ile...

14. 21 Haziran 2010
  15. ESTALRA

ESTALRA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaslar bu hayit adeti uzatirmi sizce, adetim bir türlü bitemiyorr 6 gün oldu hala geliyor..normalde 4.gün temizlenirdim ...hayitla ilgisi olurmu sizce ??

16. 21 Haziran 2010
  17. smallangel

smallangel ömrümün 2. prensi :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    Canım . benimde prolaktin seviyem 36 . bunun için dr um dostinex verdi , sen ilaç kullanmıyormusun , Bende hayıt tohumu aldım ama henüz kullanmadım , senin gibi tam bilmiyorum ama çay gibi demleyip içilir sanırım

18. 21 Haziran 2010
  19. ESTALRA

ESTALRA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    mrb canim, prolaktinim 35 benimde...ben yurtdisinda yasiyorum ve doktorum labarator üst siniri ,ilaca gerek yok , ilacsiz düsse daha iyi dedi..ben ille yazin deyince yazdi ilac..cevremdekilerde kullanma ozaman dedi almadim yani...trden hayit tohumu aldim onu iciyorum insallah faydasini görrüm..

ha bide trde tekrar prl testi yaptirdim 34.98 cikdi..testi okuyan doktor 25 in altinda olmasi lazim kolay gebelik icin dedi...