prolaktin

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve aymit tarafından 24 Ekim 2007 başlatılmıştır.

24 Ekim 2007
    Konu Sahibi : aymit
  1. aymit

aymit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bi sorum olacak.geçenlerde doktora gittim.6 aydır hamile kalamıyodum.doktor hormon testi istedi.testte prolaktinim yüksek çıktı.bana dostinex diye bi hap verdi.internetteki araştırmama göre yediğimiz yiyeceklerde prolaktini yükseltirmiş.cola ve çekirdek yükseltirmi acaba?bu konuda bilgisi olan varmı?ben cola ile çekirdeği çok sever ve çok yerimde:)

2. 24 Ekim 2007
  3. melissa78

melissa78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selam canim yiyecekleri bilmiyorum ama stressde cok etkiliyor,benim gecen sene 25 di bu sene mayisda 50 olmus ve simdi 100 gecmis dün yine kan alindi insallah biraz fark vardir

4. 24 Ekim 2007
  5. aytii

aytii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    melıssacım sen hala prolaktını yoluna sokmadınmı :eek:klava:
    bak drun hangı ılacı verdıyse onu kullan hayatım
    baktınkı dustu sakın bırakma ılacın dozunu azaltarak devam et
    bu lanet hormon ılacı bırakınca tekrar hortluyo
    bak ben 2 yıldır ugrasıyorum
    dusunce ılacı bırakıyodum ama bu defa bırakmadım sabah yarım aksam yarım ıctım hormon benle bas edemedı :Roflol: :Roflol:
    sende ole yap sekerım
    esının son durumu ne yaptırdınızmı sperm olayını

6. 24 Ekim 2007
  7. melissa78

melissa78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selam aytiicim hic sorma inecegi yerde yukari firliyor,bir aydir haftada 2 yarim hap kullaniyorum,100 gecen ay cikmis doktor ozaman yüksek demisti ama ne kadar oldugunu dememisti,dün söyledi birazdan doktoru arayip dünki kanin sonucu sorcam,dün yikildim zaten biliyormusun bilmiyorum ama esime genetik ihtimali demisti simdide esimde kadin hormonunun cok yüksek ciktigini tese yoluyla sperm bulunma ihtimalinin cok düsük oldugunu söyledi

8. 24 Ekim 2007
  9. aytii

aytii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba aymıt
    oncelıkle gecmıs olsun
    cok ınatcı bır hormonla basbasasın
    ben 2 yıl ugrastım hala ugrasıyodumkı buı ay hamıle kaldım
    canım eger bebk ıstıyorsan dostınex kullanmanı onermıyorum bunu cok arastırdım ken prosp.yazıyo yazın dostınexle hamıle kalırsan dusuk rıskı cok fazla bana dr sordu bebek ıstıyormusun dıye ıstedıgım ıcınde parlodel verdı ve ben onunla hamıle kaldım suan
    ama sakın hormon dusunce ılacı bırakma cunku tekrar cıkıyo
    ayrıca yemen ıcemnle pek etkısı yok canım stres hormonu
    bu arada degerın kac cıktı emar ıstedımı dr un eger cok yuksekse emarda cektırmen gerekecek
    tekrar gecmıs olsun

10. 24 Ekim 2007
  11. melissa78

melissa78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    aytiicim senin adina okadar sevindimki anlatamam rabbim saglikli sihatli kucagina almayi nasip etsin darisi bizim basimiza,doktorumu aradim simdi düsme olmus simdilik haplar bitene kadar gelmene gerek yok dediler icim rahatladi inan

12. 24 Ekim 2007
  13. aymit

aymit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aytiicim yazdıkların için teşekkürler.seni tebrik ederim.umarım sağlık bi hamilelik geçirip sağlıklı bi bebiş dünyaya getirirsin.benim değerim 54 çıktı.bugün dr'a gittim.kullandığım hap sonucu adetim düzene girmiş.bu 1 hafta içinde hamile kalma ihtimali var dedi.inşallah tutar.

14. 31 Mart 2008
  15. lale_81

lale_81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben parlodeli 3 ay kullandım drum 3 ay içinde kalırsın dedı kalmadım test yaptırdık 3.ayın sonunda80den35e düşmüş baska dr normal dedı prolaktının çokda etkısı yok dedı şimdi kullanmıyom sadece adet düzenleyici cyclo-progynova kullanıyom düzeltıyor ama daha yınede hamıle kalamıyorum 6 aydır sonuc alamıyom ne yapacagımı sasırdım sen de boyle deyınce acaba parlodele devammı etmem gerekıyordu dıye düşündüm cvb yazarmısın

16. 31 Mart 2008
  17. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    108
    ya bence içmen gerekiyo ilacı çünkü benimkide 40 yani aramızda fazla bir fark yok ve bana doktor dostinex verdi ve malesef hamile kalamamana engel dedi o yüzden bence ir kerede farklı bir doktora gitsen eğer o da aynısını dersen ona göre bakarsın çaresine ama bence kullanmalısın tabi yinede sen bilirsin

18. 31 Mart 2008
  19. lale_81

lale_81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tşk ederim canım burda en iyi olan dr gittim parlodeli ist dr vermişti ama birdaha ora gidemıyom bu dr yıne gıdecegım 3 hafta sora dostinexle parlodelin arasındaki farkı biliyonmu cnm benim hormonla ilgili birtek adet sorunum vardı senınkı farklımı acaba?