prolaktin

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve nazanokuroglu tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : nazanokuroglu
  1. nazanokuroglu

nazanokuroglu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar
    benim prolaktın hormonum 72.8 cıktı. ama adet gormeme ya da sut gelmesi gibi sorunlarım yok.yarın dr a gıdecegım ılac verecek. ama yazılanlardan okudugum kadarı ile yan etkileri cok fazlaymıs. onerılerınızı yazarsanız sevinirim.

2. 6 Nisan 2009
  3. anemone

anemone ALLAH ım sen koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb benim de prolaktin sorunum var süt gelme gibi sorunum yok benimde. dosinex kullanıyorum ben .yan etkileri halsizlik ve mide bulantısı yapıyor ilk kullanmaya başladığında ama eger gece yatarken içersen yan etkilerini görmezsin dostinexsin. birde parlodel diye bi ilaç var onun yan etkileri çok fazlaymış ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım var dostinex çok kuvvetli bir ilaç haftada 2 gün içiyorsun zaten dr alatır yarın gittiğinde bu arada stresten uzak dur çünkü prolaktin hormonunun diğer adıda stres hormonu zorda olsa stresten uzak durman gerekiyor benim 3 senedir var prolaktin sorunum maalesef düştüğünde hep düşük seviyede kalmıyor çok oynak bir hormon anlayacağın . birde öneri eger bebek istiyorsan doktoruna söyle çünkü gebeliğide engelliyor bu hormon en kısa zamanda prolatin seviyen normal seviyye gelir inşallaha.s.

4. 7 Nisan 2009
  5. erva15

erva15 Guest

arkadaşlar benım de prolaktinim yüksek çıktı bebek istiyoruz 40.08 çıktı ben de dostinez içiyorum pazartesı yarım persembe yarım şeklınde kullanıyorum gece yatarken alıyorum hiç yan etkısını gormedım umarım duşe bu ay bugun tekrar dr a gıdeceğim yumurta takıbı yapacakmış doktorum bılgınız var mı yarın veya ertesı gun de tekrar tekrar cağırır mı takıp için

6. 7 Nisan 2009
  7. erva15

erva15 Guest

ve benım de hıç sut gelme durumum olmadı adetlerım ağrısız 28 gunde bır hıc sorunsuzdur ama streslı bı ınsanım onun da etkısının olabıleceğini duşunuyorum dostinex cok iyi bi ilaçmış umarım faydasını en kısa zamanda gorurum ve 9 aydır korunmadığımız helde bebeğimiz olmadı Allah isteyen herkese versın çok zormuş hastane işleri daha yenı öğrendim

8. 7 Nisan 2009
  9. leyl

leyl Kulluğum Sultanlığımdır Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bebek istiyorsan ilaç al yoksa gerek yok ilacı bırakınca çıkıyor zaten ama ben de dostinex kullandım prolaktinim düştü ve yan etki yaşamadım

10. 7 Nisan 2009
  11. anemone

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 5-6 aydır yumurta takibine gidiyorum öncelikle merak etme acı hissetmiyorsun doktorumun bana uyguladığı yumurta takibini anlatayım reglin 12. günü dr ye gidiyorum doktor ultrasonla alttan( vajinadan) yumurtalara bakıyor ve büyüklüğüne bakıyor eğer belli bir büyüklüğe gelmediyse reglin 14. günü tekrar çağırıyor ve aynı işlemler tekrarlanıyor eğer yumurta istenen büyüklüğe geldi ise(18-20 mm) su gün eşinle ilişkiye gir diyor bu kadar fazla birşey hissetmiyorsun tabi kendini kasmazsana.s.

12. 9 Nisan 2009
  13. rufeyde serra

rufeyde serra 2 tane kızımmmm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba arkadaşlar benimde bu ay prolaktinim 30.1 çıktı çok fazla yüksek degil sanırım ama inşallah bir an önce düşer ve hamile kalırım:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:
    banada doktorum dostinex verdi 3 günde bir yarım tablet alıccam bu akşam başlıyorum inşallah iyi gelir

14. 9 Nisan 2009
  15. erva15

erva15 Guest

sağol canım veriğigin bilgi için bugun gıttım yumurtam erken catlamış yanı oyle dedı doktor eğer bu ay hamıle kalamssan gelecek ay yumurta destekleyıcı ılaç vereceğim dedi umarım en yakın zamanda hamıle kalırım

16. 9 Nisan 2009
  17. erva15

erva15 Guest

ve dostinex e devam edecekmışım ve gelecek ay adetmı 3. gunu yenıden prolaktınım olçülecekmiş hayılısı umarım hersey yolunda gıder ama benım merak ettığım hiç tüplerıme bakılmadı ya tuplerde bı tıkanıklık varsa yapılan kan testlerınden ultrasondan anlaşılır mı ya tuplerdeyse sorun bunun için film istemesı gerekmezmıydı yumurtam çatlıyor yumurtam buyuyor yanı bu tuplerde bı sorun yok anlamına mı gelıyor valla hiçbişey anlamadım internet de olmasa hiç ama hiç anlamıcam

18. 10 Nisan 2009
  19. anemone

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    CANIM 1 SENEDİR TEDAVİ GÖRÜYORSAN BEBEK İÇİN 1 SENE DOLUNCA RAHİM FİLMİ ÇEKİYORLAR ANLAYACAĞIN 1 SENE DOLMADAN ÇEKMİORLAR NEDENSE BENDE DR İLE GÖRÜŞTÜM BU AY REGL 3. GÜNÜ GİDECEĞİM YUMURTA GELİŞTİRİCİ İLAÇLAR YÜZÜNDEN KİST OLUŞMUŞTU KİSTE BAKACAK ONA GÖREDE RAHİM FİLMİ ÇEKECEK HAYIRLISI OLSUN HEPİMİZ İÇİN SAĞLIKLI SIHHATLİ BEBEKLERİMİZE KAVUŞURUZ İNŞALLAH:Saruboceq: