prolaktin??

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve iklim__ tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

10 Şubat 2010
    Konu Sahibi : iklim__
  1. iklim__

iklim__ Guest

merhaba arkadaşlar. ben 1 yıl boyunca r... isimli bir nöroleptik ilaç kullandım. sonuçta iki göğsümden de süt gelmeye başladı. ama beyaz değil. krem rengi.ıyy... farmakolojide doktora yapan arkadaşım, ilacın prolaktinimi yükselttiğini söyledi. ilacı yaklaşık 2 aydır bıraktım. ama göğsümden az da olsa süt geliyor. haziranda anne olmayı düşünüyorum. daha doğrusu eşim istiyor.

göğüsten süt gelmesi hamile olmamı engeller mi? bir de bu prolaktin testi için jinekoloğa mı gitmeliyim?

2. 10 Şubat 2010
  3. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Evet canım prolaktinin yüksek olması gebeliği engelliyor. Hormon testi için muayene olabilirsin. Düşürmek için gerekli ilaçı verecektir doktorun.

Bir de haziranda anne olmayı düşünüyorum demişsin ama valla pat diye olmuyor, belli olmaz tabi de.

4. 10 Şubat 2010
  5. iklim__

iklim__ Guest

tabii canım. nasip kısmet işi o... Allah isteyen herkese verir inşallah...kimseyi bebek sesine muhtaç etmesin...:1no2:

6. 10 Şubat 2010
  7. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    öncelikle zahmetsizce hamile kalmanı dilerim gerçekten beklemek çok zor bence bir hormon testi yaptırman iyi olur belki sorun varsa erken teşhis olur ve inş hazirana kadar sorunun çözülür ve gebe kalabilirsin.