prolaktini yüksek olup bebek isteyenler...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve simeray tarafından 14 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : simeray
  1. simeray

simeray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar 2 aydır bebiş istiyoruz...

ama bende adet düzensizliği var. 2 hazirandan beride regl olmamıştım. farlutal içip adet gördüm. adetin 3. günü yapılan kan testinde prolaktin hormonu yüksek çıktı. en fazla 25 olması gereken durumda 26,2 çıkmış benimki...

dr agnucaston diye bir ilaç verdi. bitkiselmiş.bebek için engel değil dedi...

ama internette okuduğuma göre prolaktin yüksekliği yumurtlamayı engelliyormuş...

bu durumda olan arkadaşlar yaşadıklarımızı paylaşalım mı...

2. 14 Ağustos 2008
  3. açeyla

açeyla Açelya Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    selam . bende adet kanamam azaldığı için gittim doktora. 3 aydır bebek istiyoruz ama olmuyor. birşeymi var diye gittim. hormon testi istedi vede prokaltin 25 çıktı. bazı kontrollerden sonrada dostinex kullanmaya başlayacağım.

4. 14 Ağustos 2008
  5. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende de olmuştu prolaktin yüksekliği öyle korkulacak bir durum değil içini ferah tut bir kaç ayda normal seviyeye düşer merak etme. dr um bana parlodel diye bir ilaç vermişti 2 ayda 30 lardan sıfırlandı. birde benim gövüslerimden süt gelirdi sende de varmı?

6. 14 Ağustos 2008
  7. açeyla

açeyla Açelya Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    prolaktin yumurtlamayı engelliyor evet. yumurtlama olmadığı zamanda adet düzeni bozuluyor. ben doktorumla tekrar görüşeceğim dostinex kullanırken hamile kalırsam zararlı olurmuş diye okudum. parlodel i soracağım. bende süt gelmesi yoktu. sadece adet kanaması azalması oldu o kadarr

8. 14 Ağustos 2008
  9. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynı bende vardı.prolactinim yüksekti.ark. bana sen tedavisiz hayatta hamile kalamazsın demişlerdi.bende evlendim ve korunma gereği duymamıştım.hani prolactinim yüksek ya gebe kalmam diye ve ben 1 ay sonra gebe kalmıştım.inanamıştım.yani canım oluyo bu tür şeyler.ilaç bile kullanmış değildim.sonuçta senin kide cok yüksek bi değer değil.ihşallah en kısa zamanda sen de hamiş kalırsın

10. 14 Ağustos 2008
  11. açeyla

açeyla Açelya Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    selam. senin değerin kaçtı peki. :uhm:

12. 14 Ağustos 2008
  13. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benimde öğle 29-30 lar daydı.canım.değişiyodu değerlerim bazen 40 vs.

14. 14 Ağustos 2008
  15. açeyla

açeyla Açelya Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzel ilaç falan kullanmadan hamiş kalmışsın. inşallahh bizlerde kalırızz:Saruboceq:

16. 14 Ağustos 2008
  17. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ya 100-200 ün üstünde olanlar var, halimize şükredelim. bende geçen ay gittim dr. prolaktin 35,5 çıktı. hemen dostinex verdi ama ben daha içmeye başlamadım. bu ay yumurtlama döneminde çalışmalar yaptık. belki tutmuştur diye regl gününün gelmesini bekliyorum. bu arada kızlar benmi yanlış biliyordum , prolaktin yumurtlamayı engelliyormu. ben sadece hipofiz bezinden dolayı bir süt hormonu olduğunu ve beynin doğal doğum kontrol yaptığını okumuştum. çünkü benim yumurtlama testim normal çıkmıştı... ve yumurtladığımıda gerek karın kasılmalarından gerekse gelen akıntının kıvamından biliyorudum.
    neyse kıslar bakalım pazar gunu regl bekliyorum . eğer gelmezse zaten hamiş olmuşumdur :))))

18. 14 Ağustos 2008
  19. açeyla

açeyla Açelya Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    evet kiminde yumurtlamayı engelleyebiliyor. eğer adet düzensizliği yapmışsa bu hormonun yüksekliği yumurtlamayı bozmuş demektir. ama herkeste aynı şey olacak diye bir şey yok. kiminin göğsüdnen süt geliyo kiminin gelmiyor.