Prolaktinle Hamile Kalanlar Yardiminiza Ihtiyacim Var Ne Yapmaliyiiiim lLütfen Acil

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve bade_bade tarafından 29 Mart 2008 başlatılmıştır.

29 Mart 2008
    Konu Sahibi : bade_bade
  1. bade_bade

bade_bade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merahba prolaktin testi geçen ay 25 ti bu ay 37.5 olmuş bu arada labaratuvarın referans üst sınırı 35 yani sadece 2.5 puan yukarıda değerim.

ilaç kullanıp kullanmamakta kararsızım kenddi dr um ilaç kullanmayalım bu sorun olacak bir değer değil bir daha ki ay dahada yükselirse ilaç kullanırken korunman gerek diyor.

onun dışında buay yumurta takibi yaptırmak için farklı bir dr a gidicektim oda hemen ilca başlıycaz ama korunmak yok ilaç kullanırken gebelik oluşucak gebelik oluşunca ilacı kesicez diyor

ne yapıcağımı bilemiyorum bu ilaçları kullanarak hamile kalmak sakıncalı olabilir diye korkuyorum çünkü kendi dr um ilaç kullanırken korunmam gerektiğini soyledi bu durumu yaşayan varsa ne yaptı yada bilgisi olan varsa sevinirim.

(5 ay once hamile kalmıştım aralıkta kürtaj oldum yine doğa yolla hamilelik olacak)

2. 29 Mart 2008
  3. EMEL_76

EMEL_76 Guest

Canim Benim Proaktinim 40 Enson Bakdirdigimda Ama Doktor Normal Dedi Bir Sorun Olmaz Dediler Ama Yinede Bilemem.

4. 29 Mart 2008
  5. bade_bade

bade_bade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol emel çok şaşkınım iki kaybım var şimdi bu ilacı kullanıp hamile kalırsam ve bu ilaç yüzünden bebeğime bir zarar gelirse diye korkyorum hiç ilaç kullanmasam hamilelik oluşmasında sorun olabilir yani oluşmaya bilir hangi dr dinlemeli ne yapmalı çok zor bir karar oucakbenneyaptımki

6. 29 Mart 2008
  7. msms

msms 09/09/09 hoşgeldin kuzum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    dr un ne ilaç önerdi bilmiyorum ama benım prolaktınım 30,06 cıktı. labaratuar ust sınırı 25. yanı çok yuksek değil ama ilaç kullanmam gerekıyor. parlodel verdı dr um hergun yarın yarım içiyorum. bana taa keseyı gorene kadar bunu kullanacaksın dedı. bu ay gebelık olmazsa dr ile tekrar gorusecegız.ilk ay gebelık olasılıgı çok vermedı dr ama 2. ay buyuk ıhtımal dedı.

8. 29 Mart 2008
  9. bade_bade

bade_bade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    telefonda görüştüm canım hangisini vericek bilmiyorum ama senin içtiğin en zararsız olanıymış diğerleri bebek için zararlı olabiliyormuş

10. 29 Mart 2008
  11. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım öncelikle prolaktinden bahsedeyim sana gerçi araştırmışsındır biliyorsundur prolaktin hormonu fazla salgılandığında vucut kendini loğasa döneminde sanıyor yani bu prolaktin illetti fazla salgılandığı sürece hamilelik çok çok zor.

benim 1 yıl önce 35 lerdeydi prolaktinim hemen ilaç tedavisine başladım ve 3 ayda 2 ye düştü tatlım bu arada ilaç kullanırken korunma diye birşey yok canım. ilaçı incelersen hamileliğe yardımcı oluyor üstelik. dr um da bana korunma önermemişti zaten. prolaktin normal seviyeye düştükten 2 ay sonra hamile kaldım.

canım anlattığına göre 2. gittiğin dr daha uygun davranmış bence. Geçmiş olsun tatlım

12. 29 Mart 2008
  13. bade_bade

bade_bade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim peki siz hangi hapı kullandınız ve kaç mg günde kaçtane yazarmısınız lütfen değerlerimizde yakın mükayese etmek istiyorum

14. 29 Mart 2008
  15. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende parlodel kullandım canım günde 1 tane, yanlız dikkat et çok iştah açıyor :)

Son düzenleme: 9 Nisan 2008
  16. 29 Mart 2008
  17. msms

msms 09/09/09 hoşgeldin kuzum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bade sana ufak bi öneri kafanda bunu çok buyutme. yuksek bıle sayılmaz. çözümü çok kolay. ama sen kafanda bunu kurdukca o yukslecek. çünkü stres en buyuk düşmanı. stres arttıkca prolaktın yukselecek. çok yukselırse yumurtlamayı bıle etkıleyecek. o yuzden dr un ıle konus ılacı kullan. yanında ben adaçayıda alıyorum. ama yumurtlayana kadar içiyorum. adacayı süt hormonlarını yavaslatıyor. prolaktıunde zaten süt hormonu

18. 29 Mart 2008
  19. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm canım öncelikle gecmiş olsun ben de bu sorun yok ama teyzemd evardı yani dogal yolla hamile kaldi şimdi 3 cocugu var halen gögsünü sıktıgında süt gibi sıvı geliyo yani bilemiyorrum allahın taktiri dicem onunki oldugun agöre seninkide olur inş. bol sans canım allah sana ve hepimize hayırlı bebeişler versin ha bide benim teyzem onu takıp dr bile gitmemeişti :))))) herhalde takmayanlarınki kolaylıkla oluyo nediyelim