proluton depot ıgne kullanan varmı

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve seherim tarafından 28 Aralık 2008 başlatılmıştır.

28 Aralık 2008
    Konu Sahibi : seherim
  1. seherim

seherim MELEKLERİM BENİMLE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    21 haftalık ıkızlerıme hamıleyım doktorum rahım agzını olctu ıyı dedı ama yınede bu haftadan başlayıp 32. haftaya kadar haftada bır kere proluton depot ıgne vurulmamı soyledı erken dogumu onluyormuş tedbır amaclı kullanalım dedı
    aranızdan bu ıgneyı kullanan varmı bırde ben bu ıgnenın duşuk tehlıkesınde hamılelıgın başında kullanıldıgını sanıyordum erken dogumu engelledıgını duymamıştım
    ıkızlere hamıle olmak cok guzel bır duygu ama rısklerıde ıkı kat malesef
  2. 28 Aralık 2008
  3. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah hamleliğiin geri kalan kısmı da çabucak ve sorunsuz geçer ..
    ben de geçen haftadan beri kullanıyorum o iğneyi. proynex çok fazla ağrı-iğne vurulan bölgede kanama- iğne yerlerimin morarıp göçmesi gibi şikayetlerim olunca dr.um verdi ..
    iki haftadır kullanıyorum , haftaya ctesi kontrolmüz var ve ben inanıyorum ki Allah izin verirse o iğneyi doğuma kadar kulanıcam sanırım ..
  4. 29 Aralık 2008
  5. esra_38

esra_38 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm bende kullandım erken dogum engellemek için aynen her hafta ama malesef 30+2 de dünyaya geldiler bebişlerim temmuzda
  6. 29 Aralık 2008
  7. seherim

seherim MELEKLERİM BENİMLE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım hayırlı olsun bebışler nasıllar sımdı buyumuşlerdır artık
  8. 18 Aralık 2009
  9. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar internette bir paylaşım sitesinde bir bayan bu ilacın erken dönem kullanılması bebeğin beyninde hasar yapıyor diye yazmış kanıtlanan bir şey yok ama cok canım sıkıldı bende her hafta kullanıyorum :çok üzgünüm:
    bu ilacı kullanıpta bebeği özürlü doğan varmı
  10. 18 Aralık 2009
  11. sevilaykucuk

sevilaykucuk Beril&Emir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hala kullanıyorum.İkiz gebeyim..Doktoruma özellıkle sordum hiç bir etkısı yok dedi bebeklerde. Rahimle ilgili bi durum dedi 32 haftadayım. Erken dogumu engelleme gibi bi durumu söz konusuymuş.. Canını sıkma Bende her hafta kullanıyorum. 34 kdrda kullan dedi... Kafanı bunlarla meşgul etme Sevgiler.. a.s.a.s.
  12. 18 Aralık 2009
  13. nevra_t

nevra_t Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cnm ben bu iğneye 12. haftamda başladım doğuma gittiğim güne kadar haftada 1 kez vurdurdum yani 34. haftaya kadar..çok şükür bebeklerimde bişey yok Allahım esirgesin...ama şunu söylemeliyim ki tek başına erken doğumu geciktiren bir ilaç değil çünkü ben erken doğum yaptım hatta doğuma acil olarak gittiğim günde bu iğneden vurulmuştum...
  14. 20 Aralık 2009
  15. derya1980

derya1980 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrlar bende kullandım hatta ara kanamalarım olmuştu 22 .haftata o zamanda kullandım.doktoru 36 da alırız demişti ben 35 de sancılandım o zamana kadarda vurundum.kormayın.
  16. 21 Aralık 2009
  17. nayi26

nayi26 Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    slm arkadaşlar.bende 12,haftamdayım ve her hafta bu iğneyi vurduruyorum.sürekli kanama ve lekelenmelerim olduğu için.dr um 35,haftaya kadar bu iğneye dvm dedi.yani bebeklerimize herhangi bir zararı yokmuş.içimiz rahat olsun.allahım bebeklerimizi kucaklarımıza almayıda nasib eder inşallah.
  18. 23 Aralık 2009
  19. ^ESRA^

^ESRA^ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım mnb. bende 12 haftalık ikizlere hamileyim, sonucum pozitif olduktan sonra her hafta haftada .ir pruloton depot kullanıyorum ve 32.haftaya kadarda kullanıcam. bende dr. sordum hatta iki doktora sordum. Bebek üzerinde hiç bir etkisi yok dedi, sadece biraz kilo yapar sende dedi. Zararı yok yararı var dediler yani.. Hepinize sevgiler..