Proluton iğne crınone % 8 jel kullananlar varmı ???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve blue_girl tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

11 Ocak 2010
    Konu Sahibi : blue_girl
  1. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 9 haftalık hamıleyım ara ara kahverengı lekenmelerım oluyordu busefer damla seklınde lekelenmem geldı acılen doktoruma gıttım proluton igne ve crınone jel verdı jelı akşam yatarken kullanmamı soyledı ignede haftada 1 kez yapılıcak bugun bırtanesını yaptırdım ..düşük tehlıkem varmış bol bol dınlenmemı soyledı ve 12.haftaya kadar rısk altında oldugumu soyledı cok tedırgınım bu jel ve ıgneden kullananlarınız oldumu bana yardımcı olurmusunuz başka yapmam gereken bırsey varmı sızın bıldıgınız ???
    cokda korkuyorum tedırgınım bu durumdan Allahın ıznıyle bır atlatsam şu 3 haftayı

2. 11 Ocak 2010
  3. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım ayni iğneden bende haftada bir defa oldum aynı şekilde düşük tehlikem vardı.. zor bir süreç biliyorum ama geçicek emin ol sadece biraz sabır ve dua..

4. 11 Ocak 2010
  5. fergizay

fergizay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle merhaba blu girl.Ben de crinone jel kullandım 14 haftaya kadar.Progestan içerikli bir destek o jel.Bebeğin beslenmesini sağlıyor ve düşük tehlikesi varsa onu engelliyor.yapman gereken jeli düzenli bir biçimde kullanmak,ani hareketlerden kaçınmak ve olabildiğince stresten uzak olmak.Umarım bebişin sana sımsıkı tutunur canım.

6. 11 Ocak 2010
  7. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    jelle ılgılı kafamda sorular var ?? napmalıyım doktorumda net bırsey soylemedı sadeca akşamları yatarken kullan dedı internette okuduguma gore kullandıktan sonra ayaga kalkıp 10 dakıka kadar yurunmelı yada kullanıp dırek yatmak gerektıgı yazıyor nasıl kullanmalıyım pekı bu jelı ??
    buarada cok tesekkurler cevaplarınız ıcın :) aydınlandım bıraz :)

8. 11 Ocak 2010
  9. fergizay

fergizay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    76
    ben sabah 1 tane akşam 1 tane kullanıyordum.Kullandıktan sonra aslında yatmaya gerek yok bana doktorum öyle söylemişti.Çünkü kullanıp ayağa kalkar ve yürürsen jelin rahim tarafından emilimi sanıyorum daha fazla oluyormuş.Ben jeli kullandıktan 5 dk sonra ayağa kalkıp br süre geziniyordum.Zaten sen de göreceksin jelin fazlasın vajinal yolla atılıyo canım

10. 11 Ocak 2010
  11. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anladım cok tesekkurler :) kafamdakı soru ışaretlerı gıttı en azından :) benım sadece akşamları kullanmamı soyledı + haftada 1 ıgnem var bır başka doktora daha gıtmıştım bundan once o doktor sadece progestoron ilac hap vermıştı bır hafta kadar kullandım ve doktorumu degıstırdım bu doktorum bunları verdı bu ılaçları kullanıcam artık ..
    ama cok tedırgınım ve korkuyorum :KK43:(

12. 11 Ocak 2010
  13. fergizay

fergizay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    76
    relax olmaya çalış bunu söylemek kolay biliyorum ama stres de gebeliği olumsuz yönde etkileyen önemli bir faktör.Stres olduğun anlarda bebeğini düşün canım.

14. 11 Ocak 2010
  15. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    olmaya çalışıyorum .. pekı bu jelı kullanmaya başladıktan hemen sonra lekelenme seklınde kanamam nekadar zamanda gecer ??? sındı bırtanesını kullandım bıraz kan geldı

16. 11 Ocak 2010
  17. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bende 6 haftalıkken başladım iğneye 3 günde 1 oldum..iğne biraz yağlı olduğundan acı vericiydi..toplam 3 adet oldum..şuan 32 haftalığım..çok şükür bebeğim bizimle kaldı..:)inş. senin de öyle olur canım

18. 12 Ocak 2010
  19. smufy

smufy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım tedirgin olmana gerek yok. Doktorun hangi dozda verdiyse o kadar kullanacaksın sadece. Jelin belli bir süre sonra geri geldiğini göreceksin, hatta belli bir zaman sonra geri gelen beyaz jel kahverengi gelmeye başlarsa da korkma, normalmiş. Ben hergün o iğnelerden ve jellerden kullandım bir sorun olmaz allahın izniyle.