Protokoller ve tedavi sürecim

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve windy tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

18 Ekim 2009
    Konu Sahibi : windy
  1. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar, 3 aşılamadan sonra tüp bebek tedavisine başladım, sebepsiz infertilite yaşıyorum ve yaklaşık 2 yıldır olmuyor bebeğimiz. Ama pes etmek yok yola devam hihoyyyt

Yaşadıklarımı gün gün yazarak benden sonraki yaptıracak arkadaşlara ışık tutmak amacıyla aşama aşama yazmayı planlıyorum. Çalışan oldugum için ve ankarada tedavi görmeyi planladıgım için rapor çıkartma aşamaları evrakları hazırlamak sıkıntılı oldu biraz, istenen evrakları yazayım sizlerde kendinizi onlara göre ayarlasınız diye düşünüyorum

Rapor çıkartmak için gerekli evraklar

- 2 tane sizin nüfus cüzdan fotokopiniz
    - 2 tane size ait fotograf
    - 2 tane sizin saglık karnenizin fotokopisi
    - 1 tane evlilik cüzdanı fotokopisi, ilk 3 sayfasını istiyorlar
    - Eşinize ait 3 farklı zamanda yapılmış spermiogram test sonucu
    - Nüfusdan müdürlüğünden nüfus kayıt örneği (Bu çocugunuzun olup olmadıgını gösteren belge, devlet ona göre ödüyor masrafları.)

Bunları tamamlayıp gönderdik arkadaşlar. Raporumuzu çıkarıp gönderecekler bize.. Buarada doktorum ankaradaki doktorla birlikte tedavimizi yürütüyorlar.. :1hug:

Son reglimin üzerinden 5 gün geçince dogum kontrol hapına başladım. 21 taneside bitene kadar devam ettim. Sonrasında 19.gün lucrinle birlikte dogum kontrol hapını kullandım. Lucrini günlük 10 luk doz olarak vurmaya devam ediyorum. Bugün itibariyle regl oldum. Ve 3.günüde gonal f e başlayacagız 150 lik dozlarla vurulmaya başlayacagım. Hemde reglimin 3 günü ultrasonla kontrol edilmiş olacagım.. Çatlatma ignesine kadar bu şekilde geçecekmiş arkadaşlar.. Doktorum çatlatma ignesinden sonra Ankaraya Anatolia tüp bebek merkezine gönderecek ve yumurtalarım toplanacak.. Merakla bekliyorum o günleri arkadaşlar.. :eek:

Yumurtalarımın durumunu, büyüklügünü, yapılacak testleri, toplanma sürecini ve transfer aşamasınıda diger mesajlarımda yazacagımm arkadaşlar.. yerimseniben

Bu topicde birbirimize destek olup aşamaları konuşalım paylaşalım, sıkıntılarımıza çare bulup birbirimizi rahatlatmaya çalışalım istiyorum. Şöyle acıdı böyle korktum şeklide yazmak yerine birbirimize güç verelim istiyorumm arkadaşlar.. kaydirigubbakcemile5

İnşallah hayırlı haberlerle sonuçlanır tedavilerimiz, yumurtalarım oluşmaya başladıgında görüşürüzz arkadaşlar.. Dualarımızı eksik etmeyelim birbirimizden :Saruboceq: Bol hamişli bir ay olsun bizim için inşallahh :CüvCüv: :nazar: a.s.

2. 18 Ekim 2009
  3. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim Cincan.. Hepimiz için hayırlı olan inşallah kucagımıza saglıklı bi şekilde bebeklerimizi almamızdır yerimseniben

4. 18 Ekim 2009
  5. EU2

EU2 Guest

hayırlısı olsun canım ben de anatolia da tedavi görmek istiyorum ve tedavi süreci hakkında pe bir bilgim yok. takipçinim a.s.

6. 18 Ekim 2009
  7. justing76

justing76 canım Defnem.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    windy hayırlı olsun arkadaşım.bende bu kasımda başlıcam inş.hepimizin yolunu açık etsin Allah.....

8. 18 Ekim 2009
  9. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hayırlı olsun tedavin. Buradan hamileyim diye yazmak nasip olsun inşallah.

10. 18 Ekim 2009
  11. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok sağolun plum12, justing76 ve nevki.. Amiinnn diyorummm hepimiz içinn kaydirigubbakcemile5

Zafer bizlerin olacakk inşallahh :lepi:

12. 18 Ekim 2009
  13. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Reglim dün çok az gelmişti doktora haber vermiştim ilk günüm başladı diye ama şimdi hiç gelmiyor desem yeri var, acaba bu durumla karşılaşanlar varmı ? Yarın doktor ne söyleyecek bakalım ? İgnelere başlamamız biraz ötelenecekmiki acaba

14. 18 Ekim 2009
  15. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    hayırlı haberler verirsin canım inşallah

16. 18 Ekim 2009
  17. diatom

diatom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    windy galiba sana kısa protokol uygulanıyor hadi bakalım hayırlısı:)=

18. 18 Ekim 2009
  19. surayn

surayn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Wındy pısololojık olsa gerek bende bu ay adetımı sabırsızlıkla beklıyodum zamanı gelınce ılk gÜn leke gÖrdÜm sonrakı gÜn hıÇ gÖrmedım canımı Çok sıktı bu durum ama ertesı gÜn tekrar oldum ınŞallh sende aÇılırsın