psikolojim bozulacak diye korkuyorum....kilo alamlıyorum!!!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve esraseyhan tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

4 Kasım 2009
    Konu Sahibi : esraseyhan
  1. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu başlığı okuyan daha ne istiyorsun diyecek ama çok farklı..26. haftadayım.hala iştahım yok...çok iştahlıyım diyenlere öyle özeniyorum ki.........daha 1 kilo aldım...hiç yemek yiyesim gelmiyor. zorla yiyorum...sürekli nasıl yicemi üşünmekten sıkıldım........çok şükür bebeğimin kiilosu iyi...aslında istediğim sanırım iştahlı yemek yemek.....ve nasıl yiyeceğimi düşünmemek.......ne yapacağım ben?

2. 4 Kasım 2009
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Mide bulantıların geçmemiş anladığım kadarıyla.Çoğu gitmiş azı kalmış zaten azıcık daha sabretsen doğuracaksın.Bebeğinin de durumu iyiymiş maşallah.Annelik fedakarlık işte azıcık daha sık dişini sonra bol bol yersin.Çok zor bir durum tahmin edebiliyorum.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.O an bunların hepsi unutulacaktır eminim.

4. 4 Kasım 2009
  5. nurcandogu

nurcandogu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım ters birşey olsa doktorun uyarırdı seni. Bende 20ncı haftadan sonra almaya başlamıştım bence çok şanslısın keyfini çıkar

6. 4 Kasım 2009
  7. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeğinin kilosu iyimiş bak ne guzel.Benim teyzem hamile kaldığında 61 kiloydu,doğurduğunda ise 60:))) ama bebek çok iyiydi.ıştahlı olmaman çok normal değilmi,çok beter bir mide bulantısı dönemi geçirdik,herseyden tiksindik.Daha yeni yeni kendimize geleceğiz.Daha öncede sormustum sana.Elevit kullanıyormusun.Bu ilaç iştah actı cunki bende.

8. 4 Kasım 2009
  9. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kullanıyorumm.ama pek açmadı sanırım.

10. 4 Kasım 2009
  11. hepatit

hepatit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım maşallah baya yol almışın.benimde öyleydi.ben de 22 haftalık hamileyim.ama bebekte sorun yok şükür.ben nasıl iştahımıaçtım onu anlatayım belki faydası olur sanada.öğün atlamamaya çalıştım bi lokma da olsa zorladım.özellikle sıvı gıda almaya çorba gibi.içemeyince meyve suyu taze sıkılmış tabi.aralarda elma alıyordum elime mesela hiç değise bir kere ısırıp bırakıyordum çok da yüklenmedim.ara ara bir iki ceviz filan atıyordum ağzıma.şimdi daha iyiyim şükür.ama strese girince canım hiç bişey istemiyor.ha bir de canım bişey mi stedi hemen alıyordum onu,böyle böyle açıldı biraz iştahım.bence çok sıkıntı yapma düşünme.olumsuz bişey olsa dr der sana.
    sağlıkla al bebeğini kucağına inşallah.

12. 5 Kasım 2009
  13. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok sağol cevabın için.....aklıma bişey takıldı.normalde doktorun dediğine göre kasımın 12 sinde 6. ayım bitecek...ama haftama göre 26. hafta 7. aya giriyormuş.internette öle yazıyor...ben kaç aylık hamileyim şimdi?

14. 5 Kasım 2009
  15. snur42

snur42 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bende sen gibiyim çok iştahsız.27haftam bitti ama iştah sıfır.eşimin zoruyla bebişin hatrı için yiyorum sadece..canım hiç birşey istemiyor meyveden başka..ama benim bebişte iyi çok şükür.yemek vakti gelince miğdem bulanmaya başlıyor resmen .

16. 5 Kasım 2009
  17. hepatit

hepatit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım hafta hesabı değil de gün hesabı yapacaksın yoksa karışıyor.ben de karıştırmıştım da:))1 ay 30 gün 1 hafta da 7 gün 26 hafta 26x7:182 gün. 182/30:6.2 yani 6 ay 2 günlük hamilesin:))
    6.ayı doldurduğun anda 7. ayı yaşıyorsun ama 7 aylık değilsin.örneğin 27 yaş 3 günlüksen 28.yaşı sürüyorsun ama 27 yaşındayım dersin.umarım anlatmayı becerebildim..

bu arada umarım daha iyisindir.sevgiyle sağlıkla kala.s.

18. 5 Kasım 2009
  19. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sağol......anladım ...idare ediyorum canım...öptüm......