psikolojim çok kötü lütfen bana yardım edin

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve beyazlale_87 tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : beyazlale_87
  1. beyazlale_87

beyazlale_87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle merhaba
    iki gece önce eşime yazdığım mektup
    slm........
    senin duyarsızlığından ötürü artık sana bişiler yazmıcam diye kendi kendime söz vermiştim ama şu an dayanamıyorum delirecek gibiyim kendime gelemiorum.kendimi çok yalnız çaresiz ve büyük bi ruhsal çöküntü içinde hissediorum.benim ağladığımı görmen vede şu an bunları sana yazıyor olmak beni çook üzüo.senin bana acımanı istemiorum....beni anlayamayacağını da biliyorum.
    benim çok kötü bi cocukluğum geçti sana bi çok şeyi anlattım biliorsun.eğer annem beni sevseydi şu an belki yaşadığım üzüntülerin ve sorunların hiç birini yaşamayacaktım...ben annemden ufacık bi sevgi bile görmedim..şimdi yakın davranmaya çalışsada geçmişte bana yaptıklarını unutamıyorum annemden resmen nefret ediyorum .hep dayak yedim hep küçük düşürüldüm hep güvenim kırıldı....başarabileceğim şeyler hayallerim vardı geçmişe dönüp baktığımda başarısızlığımın sebebinin annem ve babam olduğunu görüorum...babam bana çok küçük yaştan beri hep annemle olan sorunlarını sıkıntılarını anlatıp durdu annemle babamın sorunları hep beni yiyip bitirdi.ben hep sevgiyi ilgiyi dışardan aradım... ben herkezden farklıydım ne zaman mutlu bi anne kız görsem ne bilim arkadaşlarımın anneleriyle olan ilişkilerini hep kıskanırdım daha doğrusu üzülürdüm kendime çok üzülürdüm.....halada üzüntüm devam ediyo hala anneme nefretim devam edio......
    birini seveyim onunla bi hayat kurayım o beni çok sevsin ben onu çok seveyim beni anlasın acılarımı bana unuttursun yeri gelince anne yeri gelince baba ,dost sevgili olsun istedim.ama hiç bişi hayal ettiğim istediğim gibi olmadı. hala sevgiye hasretim ve beni sevmeyen insanlara nefret doluyum....sana karşıda farkında olmadan bi duvar ördüm senden istediğim sevgi ve ilgiyi görememek aynı şekilde senden soğumama ve senden sevgi ve ilgimi esirgememe hatta sürekli nefret kusmama sebep oldu.bu hisleri taşımayı sürekli asık suratlı mutsuz aciz bi başkasının sevgi ve ilgisine muhtaç biri olmayı istemezdim.bunun suçlusu ben değilim...bitti
    eşim hala duyarsız üstelik ruh hastası olduğumu söylüyor
    iki gündür aralıksız ağlayıp duruyorum
    lütfen yardım edin çok kötüyüm

2. 4 Mart 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.502
    Ödül Puanları:
    363
    Bence mutlaka psikoloğa gitmelisiniz..
    Ailemizle yaşadıklarımız ileride hep karşımıza çıkıyor iyi ya da kötü..
    Bunları atlatmanız için yardım almanız şart.
    Uzman gerekirse eşinizi de görmek isteyecektir,eşinizin size nasıl davranması gerektiği konusunda bilgilendirir sizi..
    Çok üzüldüm çok..

4. 4 Mart 2010
  5. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    canım seni çoooooooook iyi anlıyorum.. ben de senin yaşadiğin şeyleri baba sevgisinden mahrum kalmakla yaşadım.. sevgiyi hep dişarda aradım.. hep sevilme açliği içinde çirpinip durdum.. ama olan bana oldu... seni senden başka hiç kimse ayağa kaldıramaz bitanem... sen içinde bulacaksın kendinde bulacaksın gerçek sevgiyi... peki eşin bu mektubu okuduktan sonra ne tepki verdi.. bir de sevgisiz ve ilgisiz demişsin.. neden evlendiniz.. neden sevgisiz olduğunu düşünüyosun.. aslında seviyor ama sen mi yetersiz buluyorsun..

6. 4 Mart 2010
  7. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    profesyonel bir yardım almalısınız eşinizle birlikte hemde sizin üzgün mutsuz oldugunuzu bildigi halde öyle hitap etmesi üzücü

8. 4 Mart 2010
  9. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende kesınlıkle bı terapiste gıtmenı onerırım ayrıac nacızane fıkrımı soylemek ıstıyorum ınsanlar bıraz boyledır dun ya ıyısı bırı bıle olsa karsında sen tek basına caresız gorduklerı zaman ustune ustune gelırler oyuzden herzaman kımseye kendını caresız gosterme herzaman arkanda senı koruyan kollayn bırı varmıs gıbı davran karsındakıne bunu hıssettır kı sana oyle davranamasın korksun ben aılemın onayı olmadan evlendım bunu esımde aılesıde bılıyodu ama onlara her zaman ne olursa olsun benım aılem arkamda evlılıgıme ızın vermıyo bıle olsalar bugun cantamı alıp gıtsem benı kucaklarlar ımajı cızdım halıyle benı ıtıp kakamadılar aksı taktırde ustume gelebılırlerdı nasıl olsa bırakıp gıdemez kocasını aılesıde sırtını donmus hadı herseyı ona yaptıralım mantıgını gudebılırlerdı oyuzden ehr zaman soyelrım karsında kım olursa olsun her zaman arkanda senı koruyan kolluyan bırı varmıs gıbı davran karsındakıne bunu bellı et o zaman senın gıdebılıcegın onu terk edebılıcegın korkusuyla bu sekılde davranmaz tabı bu benım gorusurum kendını bıraz toparlamaya calıs...ben aglayarak sorunların cozulemıcegını anladım onceden cok agalrdım artık aglıyamıyorum bıle cunku vaktı zamanında aglamamak ıcın cok ugrasmıstım sımdıde aglıyamadıgım ıcın duygularım alınmıs gıbı hıssedıyorum..

10. 4 Mart 2010
  11. beyazlale_87

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sadece okuduğunu söyledi ve yakın davranmaya çalıştı ama sanki bak işte ilgileniyorum seninle havalarında ...haa bu arada ben kronik akciğer hastasıyım kalp kapakçığımdada romatizma var çok rahatsızdım 3-4 gündür .işten gelince oturdu pc başına doğru düzgün yüzüme bile bakmadan nasıl oldun iyimisin dedi.ben de neden sordun dedim. kızdı yaa ruh hastası mısın nesin işte ilgi istiyodun ilgileniyorum dedi
    bu arada ben eşimi çok severkek evlendim eşimde beni çok sevdi evlenmemize ailem razı olmadı ayrıca ailemde çok sorunluydu malesef çok büyük bi hata yapıp eşimle kaçtım.

12. 4 Mart 2010
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.393
    Ödül Puanları:
    463
    canım bence bi doktora git, hayat böyle geçmez, çocukluğun kötü geçmiş olabilir, ama artık affetme ve unutma zamanı, ayrıca sen kendin için onları affedeceksin, onlar için değil, nefret dediğin sadece sen yer, nefret ettiğin insana bi zararı yoktur bu duygunun, napıyosan kendine yapıyosun yani
    ayrıca geçmişinin faturasını neden eşin çeksinsin, eş sadece sevgilidir eştir, onadan anan baban olmasını bekleyemezsin, yani ona bu sorumlulukları yüklemeye hakkın yok
    sanırım depresyondasın, belkide basit bi tedaviyle düzeleceksin, gitmeden bilemezsin, bence kendine eziyet etmeyi geçmişi sorgulamayı bırak ve bi doktora git
    geçmişini bırakmazsan bi geleceğin olmayacak bunu bil

14. 4 Mart 2010
  15. beyazlale_87

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

16. 4 Mart 2010
  17. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    ssk hastanelerı devlet hastanelerın psıkıyatrı vardır psıkolog yoktur psıkıyatrıye gıdın derım ama gıdımıyorsanızda sızı uzecek haberlerı fılımler vs ızlemeyın kıtap okuyun orgu dantel yapın sureklı bır ugrasınız olsun sızı mutlu eden esınızı cevrenızı oldugu gıbı kabul edıp kendınızı dusunun hıc kımsenın hayatı mukemmel degıldır bakın internet burası paylasımlar hepsı bır guzellık

18. 4 Mart 2010
  19. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ben eşine kızamıyorum canım, evet belki daha anlayışlı olalı, ama ben anlayışsız bir eş de göremiyorum...
    Çok fazla bşey anlatamışsın aslında, sadece kendi düşünce ve duygularını anlatmışsın...
    Ve bunlardan anladığım kesinlikle psikolojik desteğe ihtiyacın var...
    Bitlis yazıyor yaşadığın yer, orada ya da yakın çevredeki devlet hastanesinde illaki vardır bir psikolog...
    Eşinin ilgisizliğinden bahsediyorsun ama sana nasılsın diye sorduğunda da neden soruyorsun demişsin.... ıEşimle severek evlendik o da beni sevdi diyorsun ama eşinle evlenmiş olmanı bir hata olarak görüyorsun...işte bu da senin ne kadar desteğe ihtiyaın olduğunu gösteriyor....