Psikolojim hiç bu kadar bozulmamıştı:'(( Bıktım artık bıktımmmmm!!!! :'(((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve e_Tubis tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : e_Tubis
  1. e_Tubis

e_Tubis beyinneyiçözerbilemiyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selamlar herkese
    21 yaşındayım,öğrenciyim.sorunum babam,babaannem ve dedem..mafoldumben
    babam kendini çok mükemmel biri sanan,dediği dedik,başkalarına karşı bonkör bize karşı cimri olan, dışarıda başkalarına karşı bizi kötüleyen,aynı şekilde bizim yanımızda da başkalarını kötüleyen,hiç bir şeyden memnun olmayan, herkese yalan söyleyen(bazı durumlarda bize bile yalan söylettiriyor bıktım artık.mesela tlf çalıyor ben uyuyorum veya evde yok de diyor) babaannem ise, babamı anneme karşı kışkırtan,yalnız kaldıklarında bizim dedikodularımızı yapan,başkalarının arkasından da dedikodu yapıyor sonra yüzlerine gülüyor,şok geçiriyorum resmen yaa bunlar ailecek tiyatrocu.. dedem de tam bir kılıbık,babaannem ne dese ok der,onu savunur. evin işlerini bile dedem yapar. ama bizi de savunmaz,sahip çıkmaz, parayı çok sever.işine gelince torunu oluruz,işine gelmeyince yok.neyse... öncesinde babamla ilişkimiz çok güzeldi,imrenirlerdi hep. herşey 2 yıl önce babamın annemi aldatmasıyla başladı.bir yaz tatili dönüşünce otogardayken telime bir msj geldi. "ayşem yemek mi yiyorsun afiyet olsun. asıl dış kapının dış mandalı o,bitanem sen iç mandalısın.seni seviyorum" şeklinde bir msjdı.o anki duygularımı bunu yaşayan anlar,içim kinle dolu,artık o sevdiğim babamdan nefret ediyordum.eve gediğimde sanki bişi olmamış gibi davranıyordu,ister istemez eskisi gibi davranamadım ona ve o buna alışamadı sanırım ve daha çok sorun çıkartır oldu..ozamandan beri aramızda bir duvar var,elinden tlf düşmüyor,annemden habersiz para çekiyor,anneme verdiği pazar parasını bile yüze kakıyor, sana şu kadar para verdim ne yaptın?dior. anenm de sanki ben kendime harcadım ,mutfak giderlerine gitti para diyor. yüzüne bile söyleyemiyor bunu yani düşünün..neymiş biz yaşıyormuşuz da zevk batıyormuş bize.yediğimiz önde yemediğimiz arkamızdaymış. ettiği sözleri duysanız o kadar acıtıyor ki insanı, allah'a havale ettim onu,görmek bile istemiyorum.başkaları gibi tonlarca para mı harcıyoruz,istiyormuyuz ondan hayır!! iyilik bile yaramıyor bunlara...bir keresinde de babamla ikimiz babaannemlere gitmiştik annem babamla gitmeyi istemiyor artık çünkü bir keresinde babaannem annemi dövdürmüştü gözümüzün önünde..yaa orada bile rahat vermediler dedikodumuzu yaptılar,hadi ben kendimi geçtim annemin dedikodularını yapmalarına göz yumamadım,patlaıdm.3ü de birden üstüme geldiler.beni azarlamalar,hakaretler,terslemeler,beni çok ağlattılar deli olacaktım az kalmıştı.mafoldumbeno günleri hatırlamak bile istemiyorum,işte o günden sonra sinir hastası oldum zaten.aklıma tek çare ölümmüş gibi geliyor sanki.bunları düşündüğüme bile inanamıyorum,beni de kendilerine benzettilermafoldumben
    ya artık dayanamıyorum bazen isyan bile ediyorum elimde olmadan..artık vücudum reaksiyon vermeye başladı,her tarafım titriyor,ağlama krizlerine giriyorum artık. biryandan,derdimi anlatamıyorum çünkü karşımda konuşabileceğim biri yok,baba bak konuşalım dediğim anda hemen üstüme atlıyormafoldumbenhakaretlerle,bağrış-çağırışlarla sindirmeye çalışıyor yani.bıktım artıkkkkk..ona göre, kendisi hakaret edecek,karşısındaki insan değil ya! susacak ağlayacak sadece.. kalp kırmaya alışmış hiç umursamıyor bile.bu akşam yine babamla tartıştık,sebebi şu: babam şuan izinde ve tatile memleketine gitmişti,gitmeden önce de ufo almıştık, banyoya girerken fişini çekin dedi, ben de sakındığım halde unutmuşum allah kahretsin,banyodayken şarteller attı, neyse ki bişi olmadı ama kapının zili çalışmıyordu artık..geldiğinde (daha bu sabah geldi) hemen sorguya çekti anlattık hakaretler,bağırmalar o an öyle kötü oldum ki aklımdan herşey geçti anlatamammafoldumbenmafoldumbendayanamadım ben de baba niye böyle yapıyorsun? kötü bişi oldu mu olmadı çok şükür,bir daha olmaz dedim.çok kırıcısın baba dedim,kırılcaksın tabi kırıl diyor, kardeşim hariç ben annemle aynı b..k muşum(çünkü onlar gibi değiliz) afedersiniz ama bunları yaşarken de,yaşarken de öyle utanıyorum kii.derdimi paylaşacak bir dostum da yok burada.iyi ki siz varsınızzz!!! işim olsa burada 1 dk bile durmam ayrı eve çıkarım ama iş de yokkkmafoldumben nasıl dayanacağım böyle nereye gidecek bilemiyorum.saygısızlık etmeyeyim diyorum hakaret etmemk için kendimi zor tutuyorum içim öyle dolu ki..sizce ne yapabilirim,nasıl hareket etmem lazım,hatalarını nsıl anlar?mafoldumbeno
    ffff neyse sizin de kafanızı şişirmeyeyeim gece gece. okuyanların gözlerine sağlık,dilerim sizler yaşamazsınız böyle sorunlar çok zor.allah kimseyi ailesiyle sınav yapmasınn.. uzun bir yazı oldu ve yazım yanlışından ötürü de kusura bakmayın nolur,şuanki psikolojimle ancak bu kadar yazabildim..okuyan ve yorum yaan herkese şimdiden teşekkürlerr!!!!mafoldumben

2. 25 Aralık 2009
  3. emdev

emdev Guest

mesaj olayını tam anlamadım kusura bakma.
    baban sana mı yollamış yanlışlıkla?
    diğer konular için anlaşamadığın insanlarla görüşmek zorunda değilsin.
    onlarla mı yaşıyorsunuz ki.üzülme ya gençliğinin baharındasın.onları değiştiremezsin.7sindede öyle 70 indede.
    sen bak kendi hayatını kurtarmaya canım.

4. 25 Aralık 2009
  5. e_Tubis

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet yanlışıkla bana gelmişti o kadına gönderdiği msj.
    boşvermeyi denedim her defasında ama,uzaktan bile güçlerini yetiriyorlar.
    hem babaannemler burada olmasa bile babam var yani hepsi birbirinden betermafoldumben
    sağol canım cevap yazıdğın için.bazen boşvermek de işe yaramayabiliyor:KK43:((

6. 25 Aralık 2009
  7. SuLtan42

SuLtan42 Uykucuuu Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canim ya kiyamam üzülme ne olur, ne diyecegimi bilemedim inanki.
    Allah yardimcin olsun, üzüldüm bende canim ya aklima bisey gelmiyo birden simdi :çok üzgünüm:

8. 25 Aralık 2009
  9. emdev

emdev Guest

hay allah baban travma yaşatmış sana.
    peki sonra nasıl bir açıklama yaptı.annene anlattın mı?zor bir durum gerçekten.
    annenle aran iyidir umarım.eğer öyleyse annenle el ele verip sorunların üstesinden gelirsiniz bence.
    unutma sende ilerde bir aile olucaksın,seninde geleceğin var.
    onlarla ömür boyu yaşıcakmışsın hissine kapılıp kendini boğma bu kadar.
    onlara kızdığında tepkini ver,içine atma..susun ya koskoca insanlarsınız,sizin dedikodunuzumu dinlicem gidin bana kurabiye pişirin,ne bileyim güzel öğütler verin bana bile diyebilirsin.

10. 25 Aralık 2009
  11. e_Tubis

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım tesellin için. allah razı olsun.ben bile ne yapacağımı şaşırdım.herşeyi unutmak istiyorum, huzur istiyorumsadece, çok şey mi istiyorum ben bilmiyorum artık.:'(((

QUOTE=SuLtanoFKonYa;10658724]Canim ya kiyamam üzülme ne olur, ne diyecegimi bilemedim inanki.
    Allah yardimcin olsun, üzüldüm bende canim ya aklima bisey gelmiyo birden simdi :çok üzgünüm:
    [/QUOTE]

12. 25 Aralık 2009
  13. e_Tubis

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sonrasında bir açıklama yapamadı,hiç bişi olmamış gibi davrandı.annemle de biraz zamn geçtikten sonra dayanmayıp paylaştım ama annem bana inanmadı.msjı gördüğünde inandı. ayrılırsan sana destek olurum bile dedim ama anenm kesinlikle istemedi..dedikodu yaparlarken kaç kez dedim ama anlamıyorlar,inadına yaparmış gibi sakız gibi uzatıyorlar bir dedikleirni 7kez tekrarlıyorlar nerdeyse..:''((( offf ömrümün sonuna kadar onlarla yaşamıycam ama iş bulana kadar çok sıkıntı çekicem öyle görünüyor ama benim daha fazla takatim kalmadı,yanlış birşey yapmaktan korkuyroum artık!!!mafoldumben

14. 25 Aralık 2009
  15. PamukPrensesPathem

PamukPrensesPathem 14.02.2011 sözlendik:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    canım ya...ne dıyımkı sımdı..
    ama ıcıne atma kımseye acamıyosan bıle buraya ac ıcını..
    annenle bı yurek ol...ona destek ol..ogrencımıssın..oku meslegını al mısler gıbı calıs...
    allah evınıze huzr versın...takma dıcem ama nasıl olurkı bu...
    ee baban msjı snaa yazdıgının farkında degılmı...

16. 25 Aralık 2009
  17. PamukPrensesPathem

PamukPrensesPathem 14.02.2011 sözlendik:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    aklınada ole kotu seyler getrme...
    senın guclu olman lazım canım sınav dunyasındayız..sen bu sınavı atlatıcaksın..
    allah sana yardım eder sen sabrını koru gerektıgı yerde uslupluca sen uyar onları...ama babanla pkete karsılıklı gelme derım...

18. 25 Aralık 2009
  19. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Canim ya esekten dusmus insani yine esekten dusmus biri anlar.
    Benim babam annemi aldatmadi ama cok eziyet etti. Ondan suanda nefret ediyoum ve kesinlikle gorusmuyorum.
    aramam sormam, tabi zamaninda aslan olan simdi kedi yavrusu o ayri.
    ben suan evliyim ama evlenmeden once surekli kavga eden tartisan iki kisinin icinde
    buyuduk kardeslerim ve ben, hep istedim annemede soyldim bosanin diye ama bosanmadi
    onuda cok sucluyorum. Onunlada pek gorusmuyorum zaten. Cok kindar degilim ama
    ben gecmisimi sildim artik . Neyse gelelim sana onerecegim sey deminde dedigim gibi
    bosanmalari ! hem annenin aldatilmasina goz yumma lutfen
    suan calisiyormusun okuyormusun bilemiyorum yada kardeslerinin durumu ne ?
    netice aldatmis, annem benim annem gibi pasif biri herhalde cvp veremedigine gore
    ben ama cok karsi koymusumdur o adama ( baba demiyorum haketmiyor cunku)
    benim gozum karadir soylerim laflari o bagiriyormu ben daha yuksek sesle bagiriirim
    seni kiskirtamk icin yazmadim canim yalnis anlma ben bagirdim sen de bagir demiyorum
    ama bende saygisi bittigi icin ve disardan birinden farki kalmadigi icin bu hakki gordum kendimde
    neyse canim bence annene anlat bu durumu bu bir
    en kisa zamanda bir psikologa git
    ve en iyiside bosanmalari
    bu yalanla anneni yasatmayada kimsenin hakki yok. seni cok iyi anliyorum canim
    ama boyun eymek zorunda degilsin, oda gitsin Ayse sine herkes mutlu olsun
    kusura bakma cok sinirlendim.