ptt kargo ile igili önemli uyarı

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ardiboozn tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ardiboozn
  1. ardiboozn

ardiboozn Güleysa Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar
    bunu yazıp yazmamak arasında kaldım ama sizleride bu konuda uyarmak istedim.

bugün siteden bir arkadaşımdan paket geldi bana ptt kargo görevlisi bana 3.5 ytl hanımefendi dedi.bende ücreti ödendi bu kargonun dediğimde hayır siz ödeyeceksiniz dedi sonrasında ptt de karşı ödemeli yollanılmayacağını artı arkadaşımın kesinlikle ödediğini bildiğimi söyledim.ama ısrarla aksini iddaa etti.

bende ücreti ödeyeceğimi ama adının ve soyadını vermesini çalıştığı şubeden bu konuyu sorgulattıracağımı söylediğimde aniden tamam hanımefendi teslim alan arkadaş yanlışlık yapmıştır önemli değil deyip kaçar adım gitti.

bende daha önce ptt kargo görevlilerinden bazılarının bu şekilde haksız kazanç sağladıklarını duymuştum.

Onun için buradan bu uyarıyı yapmak istedim arkadaşlar

:enbuyukkk: kk bayanlarını kimse kandıramaz...

2. 19 Aralık 2008
  3. tibettem

tibettem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bir arkadaşta gelen ptt kolisine hiç dikkat etmeden alıyor zaten görevli kadının eline tutuşturup resmen kaçıyor...neyse kadın içeri giriyor kolisiyle tam arka kısıma gelecek bölüm açılmış ve içinden birşeyler alınmış....yani mutlaka alırken kolilerde kontrol etmek gerekli

4. 19 Aralık 2008
  5. tibettem

tibettem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    teslim alırken pakette yırtık yada açılmışlık bulunmaması gerekli

6. 19 Aralık 2008
  7. tirtilkurabiye

tirtilkurabiye Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    kzılar ptt de yollayacagınız kişinin cek ehsabı varsa 1 ytl masraf oluyor ama cek hsabı yoksa direk isme gönderiyorsanız parayı 3.5 ytl havale masrafı oluyor

KAPIDA ÖDEMELİ PAKET GÖNDERİLEBİLİYOR AYRICA BUNUN İÇİN KOLİ DEĞİL PAKETİNİZ APS İLE GELİYOR BEYAZ BİR FORM OLUYOR GÖREVLİDE ÜRÜN BEDELİ ARTI APS ÜCRETİ VE 1 YTL HAVELE MASRAFI DAHİL EDİLEREK ÜCRET ALINIYOR SİZDEN BİLGİNİZ OLSUN

8. 19 Aralık 2008
  9. SuperMom

SuperMom Herşey Seninle Güzel ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim başıma geldi aynı şey ... cumartesi çalışmadığım için kargolar cumartesi gelmiş ve arkadaşlarım ödenen şeyin parasını tekrar ödemişler ...adamların ceplerine attığı kesin... o paradan hayrı görüceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar... öteki tarafta nsl hesap vericekler onu düşünsünler bence ..

10. 28 Aralık 2008
  11. Veronika

Veronika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu konuya değindiğin çok iyi oldu canım. ben yeniyim daha hiçbir alışveriş yapmadım. yapıcağımız alışverişlerde en uygun fiyata , aldığımız ürünü ve bedelini ne şekilde gönderebiliriz.yardımcı olursan sevinirim canım.

12. 28 Aralık 2008
  13. ibet

ibet ağır işçi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hani ne derler ...çiğ süt içimiştir insanoğlu......postacılar arasında yanlışlık yapanlar var oluyorda evet ama bilinçli olunca bakın nasılda çareyi tamam deyip kaçmakla buluyorlar...karşı taraftan öedemli gönderim olmuyor posta gönderiminde...ama aps ile oluyormu bilmiyorum......posta kargo ödemesi peşin alınıyor paketi gönderen kişiden...alıcıda bişey ödemeden teslim alıyor...kural bu şekilde.....bilmeyen arkadaşlar kapıda teklif ediliyor ise kargo ücreti direk o kişinin sicil no ad gibi bilgilerini isteyip soracağını belirtsin o zaman o uyanık geçinen adam kaçıp gidecektir.............a.s

14. 28 Aralık 2008
  15. frezya_tg

frezya_tg ecrinnaz&poyraz ege Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benim de başıma 1-2 defa bişi geldi. gönderdiğim kargoların fişlerinde 3 ytl yazıyo ama görevli memur 3,5 yada 4 alıyo benden.fisfisfis 1-2 gün sonra farkettim. netten takip ettiğimdede 3 lira yazıyo. anlamadım nası iş:bbo:. sormadımda . ama bi daha yaparlarsa :mymeka:kötü yapacamÇok üzgünüm çoook:kızgın:

16. 28 Aralık 2008
  17. MaLiBu

MaLiBu ....mucize..... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    böyle bişi bi kerede bana olduu 3,5 istedi benden ama sonra farketttim netten baktım fln 3,15 miş 0,35 için nie böle yaparlar anlamadım :mymeka:
    bi de benim sansızlıgım mı bilmiyorum ama ptt görevlileri cok gıcık oluolar hiç gülümsediklerini görmediim :eek:klava:

18. 29 Aralık 2008
  19. cil_lek

cil_lek böcükk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eed nerdese dövecükler he:KK70: geçen gün çek hesbaı açtırmak istedim adam dövecük snakim al şunu der gibim verdi formu burdan kalem alma lasım oluo bilmemne delimidir nedir bide 5 ytl falan filan :KK70:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.