ptt kolim kayboldu

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve antikNAKIXSXer tarafından 14 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : antikNAKIXSXer
  1. antikNAKIXSXer

antikNAKIXSXer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ptt kolim kayboldu yerine ulaşamadı zararımı karşılamıyor ptt ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olan olursa çok sevinirim bilgisi olan varsa rica ediyorum bana yardımcı olsun

2. 30 Temmuz 2008
  3. CAVXIXXSX

CAVXIXXSX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ah be hemşerim benimde çok iyi tanınmış bir kargo şirketiyle tamire gönderdiğim telefonum kayboldu ve şimdi telefonumu sigorta karşılayacakmış ama sıkı durunnnn 2.el fiyatından sanki suçlu benim

4. 3 Ağustos 2008
  5. antikNAKIXSXer

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimkinin değeri 360 ytl 60 ytl karşılıyor postane inan okadar üzülüyorum ki elimin emeği gözümün nuru haramda değil haram mal kaybolur derler birde

6. 3 Ağustos 2008
  7. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    peşini bırakma canım genel müdürlüğe kadar şikayetini bildir. tüketici haklarına başvur.

8. 3 Ağustos 2008
  9. CAVXIXXSX

CAVXIXXSX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    özel olmazsa içerisinde ne vardı öğrenebilirmiyim, şu sebeple soruyorum yanlış anlama canım sanırım çeyiz işleriyle uğraşıyorsun onunlamı alakalı birşeyler ( birde gönderdiğinin faturası varmı yani 360 ytl olduğunu iddia edebileceğin bir fatura varmı elinde )mesela ben 2006 yılında 480 ytl almıştım acaba bana sigorta ne kadar verir senin sigortamı karşıladı 60 ytl neye dayanarak verdiler...
    kafam o kadar karışıkki sigorta karar verecekmiş telefon şimdi 200 milyona düştü bide piyasada yok tutupta bene ikinci el üzerinden 100 milyon verirlerse bütün şikayet sitelerine yazıp rezil edeceğim hem kaybet hemde değerini karşılama madem beceremiyosun yapma bu işi yada riski al zarar neyse tam anlamıyla öde:eek:klava::eek:klava:

10. 4 Ağustos 2008
  11. EU2

EU2 Guest

kargo herşeyi taşımaz.çek,senet,para,patlayıcı,yiyecek,ziynet eşyası,elektonik eşya,kırılabilecek eşya....vs...vs..bunları taşımaz.bu açık bir şekilde ifade edilmiştir.sen gönderirken bunları kabul ederek göndermiş sayılırsın.eşyanın başına gbi şey geldiğinde de sorumluluk almazlar.ayrıca bu eşyalardan birisini göndereceksen sana söylerler,sorumluluğu alıyormusunuz diye..dolayısı ile sen kargodan paranı almayı unut ..maalesef bu böyle..

12. 4 Ağustos 2008
  13. CAVXIXXSX

CAVXIXXSX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım imei numarasını alarak alıyorlar cep telefonlarını ayrıca böyle bir şeyde ilk defa duydum diğerlerini bilemem ama yıllardır cep telefonu ve elektronik eşya gönderiyorum , 2-3 defa cep telefonu ve diğer küçük ev alaetlerini gönderdim kargoyla servisine hiç böyle birşey söylemediler söyleselerdi kaybolması durumunda zaten göndermezdim

14. 4 Ağustos 2008
  15. EU2

EU2 Guest

bazen soruyorlar içinde ne var diye ama bazen sormuyorlar.neyse olan olmuş artık.umarım paranı öderler.

16. 4 Ağustos 2008
  17. antikNAKIXSXer

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
  18. 4 Ağustos 2008
  19. antikNAKIXSXer

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım yukarıda gördüğünüz bindallıyı kaybeti ptt kargo ücreti ben 6 ytl ödedim onlara ödediğmin kargo ücretinin kayıp durumunda 50 katını ödüyorlarmış o yüzden bana 60
    ytl ödüyrlar paketin içindeki malın karşılığını ödemiyorlarmış evet canım elimde onların bilgi sayarlarında belgeli faturasıda var elimde onlarda kabul ediyorlar interneten ulaştırma bakanlığına ulaştım onlara maduruyetimi anlattım sağ olsun iliglenmişler balıkesir pttsinden müdüründen bir bilgilendirme meil geldi ödenmiyeceğine dair yasaların bu olduğuna dir başka ne yapa bilirim bilmiyorum mahkemeye versek eşim devlet memuru bir sürü masraf ünüversitede iki çocuk okutuyoruz altından kalkamayız ALLAH yardımcım olsun inşallah bir cözüme ALLAHın yardımıyla ulaştırırız bu konuda bilgisi olnlardan yardım bekliyorum