Pudra'lar hakkında bilgili olanlar buraya.. :)

Konusu 'Pudra, Fondöten, Kapatıcılar' forumundadır ve huzellik tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : huzellik
  1. huzellik

huzellik Guest

Bir kızım var. Daha 14 yaşında. Ama şu nesildeki bütün çocuklar 13-14 yaşına bastıklarında neredeyse makyaja sarıyorlar. Benim kızda yüzündeki bir kaç sivilceyi ölüm kalım meselesi haline getiriyor.sırnaşık şey Şimdi tutturmuş PUDRA kullancam diye. Eğer pudra kaliteli olursa kıza bir zararı olur mu? Avon'un almayı düşünüyorum.şutarafagitti

Bana yardmcı olun kuzularım :)

2. 16 Haziran 2009
  3. Dreaming_Water

Dreaming_Water Hayatımın SeN Gerçeği Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet dandik markalardansa cildi hava aldıracak kaliteli pudralar sivilceleri kurutup görünümünü düzleştiriyor ben yinede çok kullanmıyorum onun yerine bebe pudrası sürüyorum. birde eve gelince mutlaka yıkasın yaz sıcaklarındada fazla süründe cilt nefes alamıyor gözenekleri tıkıyor ama fondotenden iyidir.

4. 16 Haziran 2009
  5. mylilapause

mylilapause Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    avonu ben hiç kaliteli bulmuyorum daha beter etmesin cildini mazallah maybelline pudraları hafif oluyor ondan kullanabilir ama bu yaşta fazla kullanmaması yada hiç kullanmaması tavsiyemdir yüzünü sık temizlemeli onun yerine,, oyaşta cilt çok yaglanır sebum dengeleyici (kurutucu olmayan yalnız)bi jelle sabah akşam temizlemeli diye düşünüyorum canım

6. 21 Haziran 2009
  7. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    avonun pudrasını kullanıyorum ve çok memnunum..isterse kullanabilir.. yanlız avonun fondatenlerine hiç bulaşmasın..pudraları gibi iyi değil..

8. 28 Haziran 2009
  9. sevindirik

sevindirik Guest

lancome kullanıyorum dehşet birşey arkadaşlar.yani aslında fondetenin kalıntı bıraktığını ve sürdüğün zaman yüzünde çok belli oluyor ben bunu hiç sevmiyorum o yüzdende kullanmıyordum.
    ama bir arkadaşımın sayesinde lancome yle tanıştım ve çok memnunum.fondeteni krem fondoten kokusu harika cilttede çok güzel duruyor en güzeli fondoten olduğu belli değil.en altta fondoten iki kat pudrası var pudranın biri simli çok güzel diğeri mat.normalde çok pahalı fondetenleri.ama benim arkadaşın eşi biryerden getittirmiş eşi için bende istedim sağolsun getirdiler.50 ytl ye almıştım.boyner de sormuştuk eşimle çok pahalıydı.çok memnun kaldığım için tekrar istedim.arkadaşlarda istiyorlar hep çok alan oldu.kız kardeşimede gönderdim :KK66:) gerçekten çok güzel...

10. 28 Haziran 2009
  11. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    ablacım ben avonun ürünleri bulaşmasını tavsiye etmiyorum ne yazık ki.
    eğer illa kullancağım diyorsa mineral pudralara bakmanı tavsiye ederim tabi biraz pahalı oluyolar ama cildine en az zararı verecek ürünü seçmelisiniz.

ben o yaşlardayken annemle gidip innovanın şeffaf pudrasını almıştım. hafif sedefli. tabi o zamanlar mineral pudra filan nerdeee.

12. 3 Temmuz 2009
  13. YasarkenYasamak

YasarkenYasamak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben 3 sene avon 2 senede oriflame da satış yapmıştım.Avon u Hiç tavsiye etmem.Millete yalancı olmayayım diye kendi cilt tipime göre kullanabileceğim tüm ürünlerini kullanmıştım.Ucuz yollu bir şey istiyorsanız avon yerine oriflameyi tercih edin derim ben.Fakat bütçeyi biraz zorlarsanız mineralli ürünler kullanın.Ve son tavsiyem akşam ve sabahları sebamed sabun ile yüzünü güzelce yıkasın .Malum gözenekleri kapanacak.

14. 4 Temmuz 2009
  15. cpriolo

cpriolo Guest

evet kesinlikle avona başlamasın, hele ki cildin en hassas olduğu ergenlikte...avonun clearskin serisini yani cilt temizleyici akne önleyici etkileri olan ürününü kullanan arkadaşlarım bıraktılar hep, yine hep avon satan tanıdıklara sordum ruj al kalem al parfüm al ama cilt ürünü alma diyorlar, gece kremi gündüz kremi fln bişeler aldı annem yine avondan yüzünde tüylenme yaptı o da...aman diyorumm...tedbirinizi alın :)

16. 9 Temmuz 2009
  17. gizemslm

gizemslm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Clinique markasının mineral pudrasından forumda bahsetmişlerdi. Bir bak istersen. mineral olması sebebi ile süslü gençler için zararı en az düzeyde kalır.