Pullu perde

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Celinee tarafından 4 Mart 2009 başlatılmıştır.

4 Mart 2009
    Konu Sahibi : Celinee
  1. Celinee

Celinee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam arkadaşlar salondaki perdemi değiştirip üstü pul işlemeli olan perdelerden aldım ancak nasıl yıkanacağı bilmiyorum.makinaya atmayı düşünüyordum bir arkadasım aklımı karıştırdı pulları sökülür dedi bu konuda fikri olan yazabilirmi lütfen...

2. 4 Mart 2009
  3. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende pullu perdelerden diktirmek istiyorum sordum perdeciye dökülmez mi diye; torba kullanılarak yıkanılmasını tavsiye ederim dedi.sende makine torbası kullanmayı dene istersen.

4. 6 Mart 2009
  5. Celinee

Celinee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    acaba makinede sürtünmeden pullar aşınırmı.torba bunu engellermi??

6. 6 Mart 2009
  7. CheKirDeK

CheKirDeK aŞKımeŞimaŞKımOğLum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 1.5 senedir her tarafı pul olan bir perde kullanıorum hemde cok büyük we uzun bir perde. yıkamadan önce yere seriorum her iki tarafından da içe doğru katlayıp makinaya atıyorum nazik programda yıkıorum. hiç bişi de olmuyo merak etmein. bende aldıgım zmn herkes bana pulları dökülür dedi ama bi tanesi bile yerinden oynamadı. korkmayın güselce yıkayın perdelerinizihihoyyyt

8. 7 Mart 2009
  9. bilge85

bilge85 RABBİ HEBLİ MİNESSALİHİYN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evet arkadaşa katılıyorum,benim perdem de simli ve pullu,güzelce katlayıp,narin programda yıkayın,bi de çok sıktırmayın..imkanınız varsa hiç sıktırmayın derim..inanın hiç birşey olmuyor..tertemiz perdenizi güzelce asın...simler ilk alınmış gibi parlıyor...şutarafagittişutarafagitti

10. 13 Mart 2009
  11. Hayalimsi_n

Hayalimsi_n Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benimde perdelerim pullu makinede 30 derecede yikiyorum bitmesine 1 dakika kala makineyi durduruyorum. hic bi sey olmadi aldigim gibiler

12. 16 Mart 2009
  13. bluspirito

bluspirito Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende yıkarken tereddüt etmiştim simler soyulur diye hiçbirşey olmadı perde programında 400 devirde sıktırdım

14. 20 Mart 2009
  15. banban

banban Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde perdelerim pullu yıkarken narinlerde ve en düşük devirde yıkıyorum hiçbişeycikler olmadı inşallah da olmaz

16. 24 Mart 2009
  17. o6burin

o6burin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim perdelerimde pullu yıkadım pullara birşey olmadı ama çok puruştu 30 derecede yıkadım çok sıktırmadım perde programında yıkadım çok büyükler ütülemem mümkün değil ne yapıcam bilmiyorum astım öyle sinir oluyorum gördükçe ne yapıcam bilmiyorum bilen varsa yardım etsin

18. 24 Mart 2009
  19. eylulvebaris

eylulvebaris üç melek annesi ... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım benimde perdelerim pullu bende katlayıp koyuyorum makinaya bitincede çok az sıktırıyorum hemen makinayı kapaıyorum ama yine buruşuk görünüyordu sinir oluyordum ütülemeyide gözüm yemiyordu bende kendimce bir çözüm buldum sende dene mutlaka memnun kalırsın perdeleri nemliyken yerine asıyorum sonra ütüyü getiriyorum en son buhar ayarına alıyorum tabi perde asılı iken kesinlikle perdeye değdirmeden buharı 1,2 cm uzaktan püskürtüyorum her yeri dümdüz oluyor buhar sayesinde bütün kırışıklıklar yok oluyor tavsiye ederim ben hep bu şekildeçabucacak yapıyorum bütün perdelerimi:eek: