Pushing daisies

Konusu 'Yabancı Diziler' forumundadır ve dids tarafından 31 Ocak 2008 başlatılmıştır.

31 Ocak 2008
    Konu Sahibi : dids
  1. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148

karşımızda şeker gibi renkleri ile insanı ilk anda sarıp sarmalayan, romantik bir drama var: pushing daisies. ned isimli tatlı bir adamın enteresan hikayesini izliyoruz. bölüm, ned'in, sahip olduğu ilginç özelliği keşfettiği çocukluk günleri ile başlıyor. çiçekli tarlaların arasında köpeğiyle koşturup oynayan ned, köpeğine bir arabanın çarpmasına ve güzelim köpeğin caddenin ortasında ölüvermesine şahit oluyor. köpeğinin başucuna çöküp tüylerine dokunduğu anda hayvan ayaklanıp koşmaya devam ediyor. ned, ölüleri canlandırabiliyor.

evde annesi ile mutfakta görüyoruz sonra ned'i, annesi turta pişirirken küt diye yere düşüyor. ned koşturup annesinin yüzüne dokunuyor, kadın ayaklanıveriyor. ama bir de bakıyoruz ki karşı evin bahçesinde oynayan küçük kızın babası düşüp ölüyor. yani ned'in bu gücü öyle bol keseden kullanılamıyor. canlandırdığı kişi bir dakika içinde yeniden ölmezse onun yerine başkası ölüyor.

bu kadar da değil. annesi gece ned'i yatağına yatırıp öpmeye kalktığında oracıkta düşüp ölüyor. anlıyoruz ki, ned birini canlandırdığı zaman bir daha ona dokunmaması gerekiyor.

ned (Lee Pace)'in büyüyüp turtacı olduğunu görüyoruz. ancak vanilya kokuları arasında sürüp giden sakin yaşamı bir anda değişiveriyor. onun bu gücünü farkeden müfettiş emerson (Chi McBride), ned'den yardım istiyor. ikisi birlikte, suçluların peşine düşüyorlar. bunu yaparken ned kurbanları bir dakikalığına uyandırıyor ve onlardan katili öğrenmeye çalışıyor.

bir gün ned, küçükken istemeden babasının ölümüne neden olduğu karşı komşu kızın, Charlotte (Anna Friel)'ın cinayetini öğreniyor. charlotte'a herkes "chuck" diyor. (evet bir chuck'ımız daha oldu) onu uyandırıp katilini öğreniyor öğrenmesine ama küçükken aşık olduğu kızla yeniden karşılaşmak onu sarsıyor ve ölmesine izin veremiyor. işler böylece karışıyor.

dizinin yaratıcısı, gene ölülerle uğraştığımız dead like me'nin mucidi bryan fuller.

(alıntı)

2. 31 Ocak 2008
  3. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    19 şubat salı günü saat 21:00 ' de cnbc-e ' de a.s.

4. 31 Ocak 2008
  5. burtay

burtay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    harika bayılıyorum bu tarz dizilere heros bitti ama yerine bunu izleyebilirim.

6. 31 Ocak 2008
  7. EU1

EU1 Guest

Reklamlarından gördüğüm kadarıyla hoş ve güzel bir diziye benziyor.CADIARZU
    19 şubatı sabırsızlıkla bekliyorum.
    :dance:

8. 1 Şubat 2008
  9. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    dead like me 'yi severek izliyordum. bunuda izlerim ben....

bide birisine dokunup canlandırdığında başka birinin ölmesi bana carnaval dizisini anımsattı. oradada esas oğlan birini canlandırdımı çevresinde ki bi canlı(hayvan , bitki vs. de) ölüyordu...
    paylaşım ve bilgi için teşekkürler...

10. 11 Şubat 2008
  11. endeniz

endeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bu tarz dizileri çok seviyorum ya... Hem olağandışı olaylar hem de romantizm var...
    Bu dizinin müptelası olacağım gibi görünüyor
    paylaşım için teşekkürler...

12. 15 Şubat 2008
  13. nazlxixcan156

nazlxixcan156 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende bu diziyi merakla bekliyorum zaten cnbc-e nin bütün dizileri kaliteli bununda öyle olacağına eminim

14. 16 Şubat 2008
  15. monalisa76

monalisa76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet gercekten farklı ve guzel bi diziye benziyo. bu akşam ilk 6 bölümünü izlemeyi düşünüyorum. izledikten sonra düşüncemi tekrar yazıcam:)

16. 20 Şubat 2008
  17. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ilk bölüm olduğundan biraz sıkıcıydı bence ama aşkları :asigim:

18. 20 Şubat 2008
  19. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Genelde her dizinin ilk bölümü karakterleri tanıtma amaçlı olduğu için sıkıcı geçiyor.

Gerçi birkaç komik yeri vardı gülmesemde gülümseten