Quarantine

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve dids tarafından 10 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  10 Aralık 2008
  Konu Sahibi : dids
 1. dids

  dids f & d Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  6.543
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  [​IMG]  Yapım : 2008, ABD

  Tür : Korku

  Yönetmen : John Erick Dowdle

  Senaryo : John Erick Dowdle, Drew Dowdle

  Oyuncular : Columbus Short, Greg Germann, Jay Hernandez, Jennifer Carpenter, Rade Serbedzija, Steve Harris, Johnathon Schaech

  Yapımcı : Sergio Aguero, Roy Lee, Doug Davison, Clint Culpepper

  Görüntü Yönetmeni : Ken Seng

  Müzik : Pilar Mccurry

  Süre : 1 saat, 43 dk.

  Gösterim Tarihi : 26 Aralık 2008
  11 Mart 2008’de, yetkililer hiçbir açıklama yapmadan Los Angeles’ta bir apartmanı mühürlerler.

  Apartman sakinlerini bir daha gören olmaz.

  Ayrıntı yok. Tanık yok. Kanıt yok.

  Ta ki şimdiye kadar…  Kısa Özeti

  Dünyanın geri kalanı uykudayken çalışan insanları konu alan bir televizyon reality programı için, muhabir Angela Vidal (Jennifer Carpenter) ve kameramanı Scott’a (Steve Harris) Los Angeles itfaiyesinde birkaç itfaiyeciyle birlikte gece vardiyasına katılma görevi verilir. Olaylı bir gecenin ardından gelen bir acil yardım çağrısı üzerine şehir merkezindeki küçük bir apartmana giderler. Polis memurları bir apartmanın üçüncü katından gelen, insanın kanını donduran çığlıklardan ötürü olay yerine varmışlardır bile. Flaş bir haberle karşı karşıya gelen Angela ve Scott her şeyi kaydetmeye kararlıdırlar.

  Araştırmak için binaya girdiklerinde, gecelik giymiş bir kadının karanlıkta tek başına durduğunu görürler. Kadının üstü başı kan içindedir, ve kesik kesik soluk almaktadır. Hasta gibidir. Bir polis yardım etmek için yanına yaklaştığında ona dişleriyle saldırır.

  Çevredekiler kadını durdurup, polis için yardım getirmeye yeltenirler. Ama binadan çıkmaya çalıştıklarında, HKÖM’nin (Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi) apartmanı karantinaya aldığını görürler. Tüm çıkışlar mühürlenmiştir ve ağır silahlı görevlilerce tutulmaktadır. Telefon, internet, televizyon ve cep telefonu bağlantıları kesilmiştir. Üstelik, yetkililer içeride hapis kalanlara bir açıklama yapmazlar. Apartman sakinleri çok geçmeden paniğe kapılırlar. Olup bitenlere bir anlam vermeye çalışırken, destek için ister istemez birbirlerine sığınırlar.

  Ardından yukarı katlardan bir çığlık gelir ve herkesin toplandığı avlu şeklindeki lobiye üçüncü kattan bir ceset atılır.
  Ve saldırı tekrar başlar...

  Nihayet karantina kaldırıldığında, olup bitenlerin tek tanığı kameramanın yaptığı kayıtlardır. Kaseti izleyip, karantinadakilerin nasıl bir dehşet yaşadığını izlemek size düşüyor.

  (alıntıdır)