röfleden dolayı saç kopması dökülmesi sorunu

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve mhrmhclk tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

20 Eylül 2008
    Konu Sahibi : mhrmhclk
  1. mhrmhclk

mhrmhclk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar saçlarım röfleden dolayı çok zor açılıyor ve bu yuzden kopmalar ve dökülmeler oluyor bu sorunu yaşayan var mı ki inşaALLAH yoktur
    ben çok sık attırmıştım çok sık attırılınca daha yıpranıyor ve çok zor açılıyor birbirine dolanıyor bu yüzden kopmalar düğümler oluyor saçlarım epey döküldü tarıyorum elimi atıyorum gene karışık gibi açılmamış gibia.s bu sorunu yaşayanlar neler yapıyorlar ? bol krem sürmek de döküyor ama açılması için başka yol yok gibi şimdiden herkese çok teşekkür ederim sağlık ve mutluluk ile kalına.s
  2. 21 Eylül 2008
  3. XSXahnaz

XSXahnaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    röfle sonrası bende de oluyor. birkaç yıkama bakım sonrası kendine geliyor. eğer gerçekten çok kötüyse uçlarından azcık kestircen mecbur. haftada bir avonun saç bakım maskelerini, her yıkamadan sonrada saç uçları için serumunu kullanıyorum.serumu gerçekten çok etkili. saç kremi olarakta pantenin sarı saçlar için olan saç kremi var çok az saç uçlarına sürmem yeterli oluyor. zaten saç kremini köklere değdirmiyorsun. birde dökülme olduğunda ısırgan suyu kullanıyordum arada. şampuan olarak da moosun ısırgan otlu kremli şampuanını kullandım, saçı dolaştırmıyordu memnun kalmıştım baya, bioksinden çok daha iyi. birde saçını taramaya uçlarından başla :)))
  4. 21 Eylül 2008
  5. derinxx

derinxx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim saçlarımda çok kalın ve çok sık röfle yapılıyor kendi ana saçımın üstüne yaptırıyorum ve hiç aralık vermeden yapılıyor ya aralarda hiç siyah yok o derece yani ama yıkadıktan sonra çok şükür öyle sorunla karşılışmadım ve normal saç kermiyle hemen ayrılıyor
  6. 21 Eylül 2008
  7. derinxx

derinxx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tabi her röfleden sonra kestiriyorum uçlarından saçımda uzun kıyamıyorum ama azıcık kestirmek zorunda kalıyorum
  8. 21 Eylül 2008
  9. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde öyle olmuştu. banyodan sonra elidor un saç bakım kremini uçlarına sürdüm ve bikaç dakika bekledim sonra duruladım. röfle sertlik yapıyor malesef krem kullanmalısın.
  10. 21 Eylül 2008
  11. isil_ufuk

isil_ufuk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim de illk yaptığım 2 3 hafta öyleydi sonra pantanin saç kremini kullandım biraz olsun düzeldi..ama insan çok pişman oluyor sonra alttan siyahlar çıkınca yine yaptırıyor benimmkide çok sık atıldı...çok pişmanım en iyisi hiç yaptırmamak mahvetti güzelim saçlarımı...:'(
  12. 21 Eylül 2008
  13. giizemlii

giizemlii Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    acil yardım:))merhaba arkadaşlar.benimde bir sorum var.1.5 ay önce röfle yaptırdım ama rengini hiç begenmedim.degiştirmek istiyorum ama saçlarımın yanmasından korkuyorum.platin röfle yaptırmayı düşünüyorum daha sarı yani.kötü mü olur güzel mi?kuaförüme sordumsaçın yanar dedi.başka yere sordum bişey olmaz boyanır dedi.sizce hangisi dogru söylüyor.eger boyanır ve güzel olur derseniz boyatacagım.lütfen benim gibi durumla karşılaşıp tecrübeli olanlar yanıtlasın.teşekkür ederim
  14. 22 Eylül 2008
  15. derinxx

derinxx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    giizemli ilk röflen tam olarak ne tonda yani röfle zaten platin olur o kuaför sana röfleni yaparken sormadımı platinmi yapıi yoksa birkaç ton koyumu diye.üzgünüm ama şuan açılmış bir saçın üstüne tekrar röfle yapılmaz kopar saçların ama yinede iyi düşün derim.ben 5 yıldır platin röfle kullanıyorum ve röflemde 4 yada 5 ayda bir yapılıyor ve her defasında büyük bir dikkatle paketleniyor,çünkü daha önce açılan yer tekrar paketlenirse saç kopar ama çok şükür saçlarım bukadar röfleyi kaldırabiliyor.senin tek yapman gerken beklemen sormak istedigim saçını oryallemi açtılar yoksa normal boyaylamı yani asıl olması gereken oryalle açmaktır.arkadaşım ya keşke resmin olsa görünce sana daha fazla yardımcı olurdum ben çünkü tam bir saç ve platin rengi hastasıyım
  16. 22 Eylül 2008
  17. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım röfleyi 3-4 ay beklemek daha yararlı.zaren oreal ile açıldığından saç risk altına giriyor. çok dikkatli açılması lazım paketlerin. bence biraz bekle zaman geçsin. tekrar yaprırken ne renk istediğini söylersin. sadece bekleme süresi uzar. saçların ıçler yıpranıyor ve sertleşiyor. uçlarını temizletmek şart. bir de lütfen iyi bir kuaföre git. pahalı der ucuza kaçarsan saçların kopar ve kötü olur. çünkü herkes iyi röfle yapmayı bilmiyor. iyice araştır derim.a.s.
  18. 22 Eylül 2008
  19. DarkAngel

DarkAngel BeN ONa ReSMeN AŞıĞıM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merabe
    ben foruma yeni üye oldum daha öncedende takip ediyodum siteyi ama üyelik bugüne kısmetmiş
    arkadaşlar ben saçıma 3 yıldır sarı röfle yaptırıryorum ama hiçbir kuaför istediğim platin rengini tutturamadı. son röflemi 2 ay önce yaptırdım çok sağlıklı gür saçlarım vardı
    hatta sıklığından şikayet ediyodum, röfleden sonra saçlarım mafoldu yandı resmen acayip bişekilde dökülüyo banyoda saçlarım açılmıyo roealın sarı bi kutusunda bakımı var onu kullanıyorum ama pek çare olmadı, saçlarımı kestirdim banamısın demedi:KK43: elsev in şampuanını almak istıyorum iyi gelirmi bilenler yardım etsin lütfen senağlama