röfleli saçta dip boyasını evde yapabilirmiyim?

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve sema27 tarafından 17 Haziran 2008 başlatılmıştır.

17 Haziran 2008
    Konu Sahibi : sema27
  1. sema27

sema27 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle herkese selam

benim saçlarım röfleli ve şu an dipleri 1 cm.kadar uzamış durumda .diplerini boyamak istiyorum ama kuaförde değil evde yapmak istiyorum...
    nasıl bir işlem yaparsam güzel bi sonuç alırım?
    saç diplerim yani kendi saçım koyu kestane ,mesela saçlarımın diplerini koleston 10.numarayla boyasam sonra bütün saça sürsem nasıl sonuç alırım.
    görüşlerinizi bekliyorum şimdiden çooooooookkk teşekkürlera.s.

yeni mesaj=
    arkadaşlar içinde açıcı bulunmayan sarı renk boya numaraları hangisi acaba?acilen ihtiyacım var.çünkü dün saç diplerimle ilgili yukardaki yazıyı yazmıştım sonra eşime açık renkte boya almasını söyledim ve akşam eşim 9.1 koleston almış.bende onunla boyadım saçımı.
    şu an güzelim röfleli saçım bembeyaz oldu saç diplerimde kızıl.
    ben bunu 9.1 de açıcı olmasına bağlıyorum.çünkü biliyosunuz açıcılar saçı kızllaştırıyo.
    yani benim saçımı öyle yapıyo.
    arkadaşlar içinde açıcı olmayan bir sarıyla saçımı boyayıp kurtarmam lazım.lütfen acil yardımmm:a015:
    Son düzenleme: 18 Haziran 2008
  2. 17 Haziran 2008
  3. FikirAdasi

FikirAdasi Fikir Adası Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben boyadım bir çok kez... O gün bugündür dip boya için gitmem kuaföre... Çok da güzel oldu. Kuaför bile nerde boyattınız çok güzle olmuş dedi. =)

Saçına uygun rengi al. Mümkümse istediğin rengin 1 ton açığı olsun.

Dipleri alttan başlayarak ayırıp tutam tutam sür kafana göre... Çok fazla özenmene bile gerek yok. İşlem çok kolay çünkü...

Röflerin kapansın yada rengi birtaz kırılsın diyorsan son 10 dk saçının her tarafına yedir boyayı. Fakat yıkana yıkan tekrar açılacaktır röflelerin. :KK66:
  4. 17 Haziran 2008
  5. hande-ky

hande-ky Guest

ben de internette gezinirken okumuştum bi ara.. dip boyanı (artık hangi renkse) alıp diş fırçasıyla sadece saçının çıkan yani dip kısımlarına sürüp 3-5 dk bekletip sonra yıkayacakmışsın.. ben yapmadım ama.. sadece okudum.. belki bi faydası olur sana da die yazayım dedim :)
  6. 17 Haziran 2008
  7. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar benımde çıktı dıp boyalarım ya yapamazsam dıe korkuyoruim?napa bılırım,nasıl yapçam kendım?şımdıden teşekürler.
  8. 17 Haziran 2008
  9. hande-ky

hande-ky Guest

sedefcim onda bişey yok ki canım tutam tutam ayırıp saçlarını sürceksin o kadar güvenemiorum dersen de illa ki dip boyan ne renk bilmiorum ama o rengin 1-2 ton daha açık olanını al saçın tamamına normal bi şekilde sür zaten yıkandıkça röflelerin akacağı için gene dip boyası yapmış oluosun mantıken a.s.
  10. 17 Haziran 2008
  11. Princess

Princess Guest

açıkcası kuaförün yaptığı dip boya da bile saçlarım yandı benim.
    kendim yapabileceğimi sanmıyorum cünkü röflelerim çok sık.
    ama sizin röfleniz seyrekse belki becerebilirsiniz.
  12. 18 Haziran 2008
  13. sema27

sema27 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar lütfen acil cevap yazın ilk mesajımda daha ayrıntılı yazdım ama yinelemek istiyorum.
    içinde açıcı olmayan sarı renk boya numaralarını söylermisiniz.
    gerçekten acilen boyamam lazım..
  14. 18 Haziran 2008
  15. mhrmhclk

mhrmhclk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sema öncelikle neden 1 cm uzadığında dip boyadın röfleli yerlere de geldi boya
    3 4 cm uzasaydı 9.1 değil de 12.1 koleston çok açık küllü sarı ile boyasaydın röfleli kısımlara daha az gelirdi ve kızıllaşma çok olmazdı daha açık dore sarı gibi olurdu tabi röflen platinse olmazdı
    şimdi diplerin kızıl röfleler beyazsa bilemiyorum ne yapmalı çünkü koyuya dönersen kapatmak için röflelerin kapanır biraz kullan hmen bir şey yapma 1 ay yani saçın yıpranabilir
  16. 18 Haziran 2008
  17. sema27

sema27 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

canım malesef çok sabırsız bir yapım var:KK43: en sevmediğim huyumda budur.
    o yüzden 1 cm de olsa saç diplerimi görünce sabredemedim hemen boyamak istedim.
    aslında sonucun böyle olucanıda tahmin ediyodum ama.belkide güzel olur diye riske attım kendimi...şimdi aklıma gelen tek çözüm var o da saçlarımı düzeltecek içinde açıcı olmayan bir boyayla boyamak.ama koyu renk istemiyorum.bu rengi güzel bi sarıyla kurtarmam lazım:a015:
  18. 18 Haziran 2008
  19. mhrmhclk

mhrmhclk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama sarı boya ile kızıl diplerin nasıl olur bir de yeni boyamışsın zaten hemen şu an bir şey yapamazsınkoyulaştırmak istemiyorsan bence bir şey yapma