R.E.M. @ S.O.S. İstanbul

Konusu 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' forumundadır ve yorgun savaxsxçxix tarafından 2 Eylül 2008 başlatılmıştır.

2 Eylül 2008
    Konu Sahibi : yorgun savaxsxçxix
  1. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    İstanbul sesini yükseltiyor
    S.O.S. İstanbul!

Kültür için... Sanat için... Çevre için... Eğitim için... İnsan için... İstanbul 2010’a ve sonrasına giderken ne yapıyoruz? Herkesin bir şeyler yapması gerekiyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Pozitif umursayan, sorgulayan, sorumluluk bilincine sahip olan bireyleri, 4 Ekim Cumartesi günü Kuruçeşme Arena’da, “daha iyi” için yıllardır uğraşan sivil toplum kuruluşlarıyla S.O.S. İstanbul kapsamında bir araya getiriyor. S.O.S. İstanbul bu yılın en önemli ve anlamlı etkinliklerinden biri olacak.

S.O.S. İstanbul’un sesi 2008’de R.E.M. olacak

S.O.S. İstanbul’un konuğu katıldığı yardım kampanyaları ve politik söylemleriyle de etkili bir aktivist olan efsane rock grubu R.E.M. olacak. İstanbullu gençler R.E.M.’le birlikte seslerini yükseltecek, “S.O.S. İstanbul!” diyecekler.

Michael Stipe, Peter Buck ve Mike Mills’den oluşan R.E.M. 30 yıla yaklaşan kariyerlerinde milyonların üzerinde albüm satışlarıyla dünyanın birçok yerinde sadık bir dinleyici kitlesine sahip. “Losing My Religion”, “Shiny Happy People”, “The One I Love”, “Everyody Hurts” gibi unutulmaz hitlere imza atan R.E.M. 2004’te Bruce Springsteen, Pearl Jam, Bright Eyes ve diğer pek çok grupla birlikte Bush karşıtı “Vote for Change” kampanyasına katıldı; 2005 yılında Live 8 Londra konserinde yer aldı ve Hyde Park’ta 200 bin kişiyi, dünyada çekilen açlık sorununa duyarlı olmaya çağırdı.

Türk hayranlarının yıllardır dört gözle beklediği R.E.M. bu yılın başında çıkardığı ve politik şarkı sözleriyle dikkat çeken son albümleri “Accelerate”in Avrupa'daki son konserlerinden biri 4 Ekim Cumartesi günü İstanbul’da, S.O.S. İstanbul kapsamında verecek.

S.O.S. İstanbul’un programında R.E.M.’le birlikte; İngiltere’nin psychedelic/experimental rock dünyasına en büyük armağanı Spiritualized, müzikleriyle olduğu kadar politik duruşlarıyla da dikkat çeken Mor ve Ötesi ile ilk albümleriyle büyük bir başarı elde eden Ayyuka da yer alıyor. S.O.S. İstanbul bundan böyle her yıl yeni paylaşımlar, yeni birliktelikler sunacak.

Sizi 4 Ekim Cumartesi günü Kuruçeşme Arena’da ülkenin önde gelen sivil toplum örgütleri ve R.E.M.’le birlikte “S.O.S İstanbul!” demeye çağırıyoruz. Kolektif bir çalışmayla yapacağımız, paylaşacağımız çok şey var.

2. 3 Eylül 2008
  3. tuzluçerez

tuzluçerez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Rem grubunu çok severim. Keşke istanbulda olsaydımda gidebilseydim :KK43:(

4. 3 Eylül 2008
  5. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    R.E.M
    losing my religion...........
    süperler .......
    keşke konsere gidebilsem ama gidemem

6. 3 Eylül 2008
  7. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    tam bayram ertesine, tatile denk geliyor, bu yüzden yalnız gidebilirim ancak sanırım.:uhm: ben karar verene kadar biletler bitmez umarım:Saruboceq:

8. 8 Eylül 2008
  9. kakule

kakule Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    306
    al bendende bi o kadar bayılırım bu şarkıyaaa hele başalngıç müiği....

10. 12 Eylül 2008
  11. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    offf yaa, canlı canlı everybody hurts şarkısını dinlemek istiyooommm.:KK43: neden hep iyi konserler büyükşehirlerde oluyooo yafff...:KK43::-)çok üzgünüm:

12. 12 Eylül 2008
  13. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    e o kadar trafiğine, gürültüsüne, patırtısına, kapkaççılarına katlanıyoruz. Biraz da mükafatı olsun bize değil mi ama:lepi:

14. 12 Eylül 2008
  15. didosh

didosh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    cok severim orta okul caglarında bi rem bilirdim
    keşke aşkım burda olsaydı giderdik ama tek başıma gidemem:çok üzgünüm:

16. 16 Eylül 2008
  17. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Keske o konserde bende olabilseydim. Ve bangir bangir "loosing my religion" sarkisini haykirsaydim gencligimdeki gibi...:lepi:
    Genclere tavsiyem giden gitsin kesin pisman olmayacaktir.

18. 16 Eylül 2008
  19. busejik

busejik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ıstanbulda olanalr loosing my religion u canlı dınleme sansınız oldugu ıcın cok sanslısınız keske bende gıdebılseydım :KK43: