Ra Sheeba Nedir?

Konusu 'Reiki nedir ?' forumundadır ve kraker kız tarafından 20 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 1. kraker kız

  kraker kız Guest

  RA SHEEBA, Everensel Yaşam Enerjisi’ nin çok kuvvetli bir bölümüdür.

  İnsanlığın toplam titreşimi, istenen titreşim seviyesine ulaştı, ve bilgi ve enerji girdapları süzülmeye başlandı. Bu seviyeye son olarak Mısır’da, “Gözetleyiciler” in titreşimi en sonunda bu seviyeye ulaştığında erişilmişti. Esas oyuncular hazırdı ve insanlara bunu aktaracak olan Pharaoh’tu. Pharaoh öldükten sonra hepsi kayboldu.

  Şimdi bu esas oyuncular tekrar “oyun tahtasında”, bu enerjiye sahip çıkmak için yerlerini aldılar. Bu sefer birçokları tarafından sahip çıkılacak ve yükseliş statüsünde çok değerli bir katkısı olacak. Bu sefer, suistimal edilmeyecek! Edilemez, çünkü bunu tek bir grup ya da kişi elinde tutmayacak. Birçok kişi sahip çıktığında ve bütünlük gösterdiğinde, daha once hiç olmadığı kadar büyük bir enerji akmaya başlayacak. Bu “RA” enerjisinin “SHEEBA” enerjisi ile ilk defa birleşmesidir.

  "SHEEBA" – SEVGİ nin cinsel, yaratıcı, neşeli ifadesi, ve kaynağa direkt bağlı olan Evrensel Şifa Enerjisinin “dişi” kısmıdır.

  "RA" – Kaynağı, Büyük Merkezi Güneş’tir.

  “Sheeba”, "Ra" ya giden yolu gösterir. Sadece Sheeba aracılığıyla “Ra”ya erişebilir ve Yuva’ ya giden doğru yolu bulabiliriz.

  RA SHEEBA şifası doğrudan Çakralar üzerinde çalışır. DNA’mızı ve elektromanyetik alanımızı değişime uğratır. Bu şekilde bize SEVGİ’yi öğretir ve onunla bağlantımızı kurar. Sevgi her seviyede ilerlememize yardımcı olan şeydir. Enerjiye sahip çıkmalı ve titreşimin bizi değiştirmesine izin vermeliyiz. Işığa sahip çıkın. Işığımızı herkese gösterelim ve Işığı kimlerin farkettiğini görelim.

  İnisiyasyon neler yapar?

  * Titreşiminizi değiştirir, ruh renklerinizi değiştirir ve sevginin benliğinizin içinden akması için yolu açar.

  RA SHEEBA’ ya uyumlanmaya hazır olduğumuzu nasıl bileceğiz?

  * Titreşimin rezonansını hissedeceksiniz. Şu anda kontratında tekrar “Gözletleyici” olmayı seçenler ve Ra enerjisine sahip çıkanlar inisiyedir.
   
 2. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 3. kraker kız

  kraker kız Guest

  RA-SHEEBA TARİHÇE

  Başlangıçta bir dizi şaşırtıcı olaylar RA-SHEEBA’nın doğmasına sebep oldu.

  Herşey “Esas Oyuncular”dan biri olan Michael’in, 1982 yılında Broken Hill’deki Barrier Dağlarının eteklerinde bulunduğu sırada bir “Merkez” vizyonu alması ile başladı.

  1991 yılında Michael ve ailesi, kendisine vizyonda gösterilen yer olan malikaneye taşındılar. Mart 1998 de , İngiltereden Adelaid’a gelen bir çiftle tanıştılar. ”Ruh” tarafından kendilerine İngiltere Glastonbury ‘de Tanrıça enerjisini çapalamak üzere bir ritüel yapmaları söylenmişti ve bu töreni yaptılar.

  Sonra 25 Eylül 1998’de aynı töreni yapmak için Avustralya’daki “Alice Springs” e gitmeleri bildirildi. Önce Adelaid’e gittiler ve sonra Alice Springs’e gitmeyi planladılar, fakat belirtilen tarihte Alice Springs’te olamadılar. Ruh kendilerine üzülmemelerini, birinin onları evine davet edeceğini ve gitmek durumunda olacaklarını söyledi.

  Merilyn Bretherick onları Barrier Dağları’nın eteklerinde “Springs” denen yerde bulunan evlerine davet etti. Kabul ettiler ve Tanrıça enerjisini çapalamak üzere bir tören yapıp yapamayacaklarını sordular. Tören uygulandı. Enerji harikuladeydi.

  Tanrıça enerjisi “The Springs” de ikamet eden kişilerle çalışmaya başladı. Herbirinin oynayacakları rolü “hatırlamalarına” sebep oldu.


  Peter Johanson sembollere ve kelimelere kanal olmaya başladı. Merilyn RA-SHEEBA formatını ve bir inisiyasyon işlemini almaya başladı. Michael de dünyayla bağlantısını kuruyordu. Geçmişteki yaşamlarımızı ve RA-SHEEBA ‘nın Firavun ve eşi aracılığı ile Mısır’a ilk getirilme dönemindeki rollerini hatırlamaları ilginçti.

  Ruh tarafından bunun adına”RA-SHEEBA” demeleri istendi. (Okunuşu Raa Şiba) İngiltereden gelen çift Alan ve Shirley de (semboller ve format olmadan) gelen enerjiyi alıyorlardı. Onlara da “RA-SHEEBA” olarak adlandırmaları söylenmişti. Alan, Shirley ve Tina bir kez daha Avustralya’ya gittiler ve hep birlikte ilk RA-SHEEBA Workshop’u oluşturdular. 8 “Esas Oyuncu” inisiye edildiler ve RA-SHEEBA Master’i oldular.

  Şu anda Avustralya, İngiltere, Alaska, Yunanistan, Kanada, ABD, Türkiye, NewMexico, Ekvador, İsrail, Lübnan, Mısır, İsviçre ve Hollanda’da RA-SHEEBA Masterleri bulunmaktadır. Peter ve Merilyn RA-SHEEBA’yı Victoria/Avustralya’ya taşıdılar ve şimdi de İnternette yer alıyor.

  Hem de “Ruh” un istediği şekilde dünyayı kucaklamaya devam ediyor. turgay reikden marimari

  -SHEEBA, Evrensel Yaşam Enerjisi’nin çok kuvvetli bir bölümüdür.

  Artık; insanlığın toplam titreşimi,istenen titreşim seviyesine ulaştı ve bu bilgi ve enerji girdapları süzülmeye başladı. Bu düzeye son olarak Mısır’da,”Gözetleyiciler”’in titreşimi nihayet bu seviyeye ulaştığı zaman erişilmişti. Esas oyuncular hazırdı ve insanlara bunu aktaracak güce sahip olan kişi Firavun’du. Firavun öldükten sonra herşey kayboldu şimdi bu esas oyuncular bu enerjiye sahip olabilmek için tekrar “oyun tahtasında”ki yerlerini aldılar. Bu sefer bu enerjiye birçokları sahip olacak ve yükseliş statüsünde çok değerli bir katkısı bulunacaktır. Artık suistimal edilemeyecek !. Edilemez çünkü bu enerji tek bir grup ya da kişinin tekelinde olmayacaktır. Birçok kişi sahip çıktığında ve bütünlük gösterdiğinde, daha önce hiç olmadığı kadar büyük bir enerji akmaya başlayacaktır. Bu RA enerjisinin SHEEBA enerjisi ile ilk defa birleşmesidir.

  “SHEEBA” Sevginin, cinsel, yaratıcı, neşeli ifadesi ve kaynağa direkt olarak yönelen Evrensel Şifa Enerjisinin “dişi” kısmıdır. “RA” yani kaynak, Büyük Merkezi Güneş’ten doğar.
  “Sheeba”, ”Ra”ya giden yolu gösterir. Sadece ” Sheeba “ aracılığı ile “Ra” ‘ya ulaşabilir ve Yuva’ya giden doğru yolu bulabiliriz.

  RA-SHEEBA şifası doğrudan çakralar üzerinde çalışır. DNA’mızı ve elektromanyetik alanımızı değişime uğratarak bize SEVGİ’yi öğretir ve onunla bağlantımızı kurar. Sevgi her seviyede ilerlememize yardımcı olan unsurdur.

  Enerjiye sahip çıkmalı ve titreşimin bizi değiştirmesine izin vermeliyiz. Işığa sahip çıkın. Işığımızı herkese gösterelim ve Işığı kimlerin farkettiğini görelim.

  İnisiyasyon neler yapar?

  Titreşiminizi ve ruh renklerinizi değiştirerek sevginin benliğinizin içinden akmasına yol açar.

  RA-SHEEBA’ya uyumlanmaya hazır olduğumuzu nasıl bileceğiz.?

  Titreşimi hissedeceksiniz.Bunu hissedenler tekrar “Gözetleyici” ve Ra enerjisine sahip kişiler olacaktır.

  RA-SHEEBA NUMEROLOJİ

  R=9, A=1 : Toplam=10 S=1, H=8, E=5, E=5, B=2, A=1 : Toplam=22

  RA=10 ve SHEEBA=22 toplamları 32 ‘dir. Bu toplam Kader Yolunun Sayısı’dır.

  RA=1 ‘daki ünlülerin ve SHEEBA=11 ‘ deki ünlülerin toplam sayısı 12 eder ve bu da 3’e indirgenir. Bu,Ruh’un Sayısıdır.

  RA=9 ‘daki ünsüzlerin ve SHEEBA=11 ‘ deki ünsüzlerin toplamı 20 eder ve bu da 2’ye indirgenir. Bu, Dış Kimlik Sayısıdır.

  Doğum tarihinin toplamı Yaşam Yolunun Sayısıdır.

  Aşağıda açıklanan geçici titreşim bir alt çevrim titreşimidir. Ruh, Dış Kimlik ve Kader Yolu sayıları ise yaşam boyu çevrimin titreşimleridir. Bu ana çevrimlerin içinde, birkaç ay ya da yıl sürebilecek olan minör ya da alt çevrimler vardır. Ana titreşimin tanımlanmasında rolleri olduğu için bunları da kapsama aldım.

  RUH SAYISI

  Ruh Sayısı “ 12/3 “ olup,yüksek bir ruhani titreşimi belirtir ve Tanrı/Tanrıça’yla olan Ruhsal İlişkinin bilincinde olunması, diğerlerine yardımcı olmak için büyük bir istek duyulması esasına dayanır. ” 12/3 “ ayrıca, daha yüksek bir düzenin zevklerine erişme, yani gerçek Ben’in doğmasına izin verme arzusudur. Geçici bir Titreşim olarak da, BEKLEME DÖNEMİ, BAKIŞ AÇISININ, TALİHSİZLİĞİN ve BOYUN EĞMENİN DEĞİŞMESİDİR.

  TAROT

  Tarot sembolizmi Asılı Adam’dır. Anahtar kelime ters çevrildiğinde vahayı,deniz ya da suyu ve aynı zamanda ilahi gücün ilk suyunu temsil eder. Bu kart olayların her zaman görüldükleri gibi olmadıklarına işaret eder. (Yuva’ya yolculuk’ta bu sık sık belirtilmektedir.) Gerçek anlayış için yüzeyin derinlerine bakan, bilinç ve kontrolü mükemmel olan bir kişiyi temsil eder. Bu kişi dünya sorunlarını anlayabildiği için, dünyayı başaşağı bir durumda algılayanların kendisini “deli” olarak nitelendirdiklerinin bilincindedir.

  ASTROLOJİK OLARAK

  Astrolojik açıdan, ”3” ‘ü yöneten Jüpiter’dir. Yay burcu ve dokuzuncu ev, yüksek eğitim ve derin felsefe ile açılmayı ve bu zihinsel açılımın amacının yaşamın soyut sırlarını haiz bir aydınlanma olduğunu temsil eder.

  GÖRÜNEN KİŞİLİK SAYISI

  Görünen kişilik sayısı olan “20/2”; anlayışı,adaptasyonu ve yenilenmeyi temsil eder. Bu çevrimsel süreç uyanmış insan kişiliğini yaratır. Çünkü yargı anı ile bilinçlenme anı birbirleriyle örtüşürler. Geçici titreşim olarak,bu durum DÖNÜM NOKTALARI, KARARLAR, BİLİNÇLİLİK, ADAPTASYON ve YENİDEN YAPILANMA’yı kapsar. Bu bir gelişim sürecidir. Geleceğin gerçekleri daha şimdiden filizlenmektedir. Değişim ihtiyacına karşın direnç gösterilmemelidir.
   
 4. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 5. kraker kız

  kraker kız Guest

  TAROT

  Tarot kartı ” Yargıya Varmak”tır ve kilit semboller diş,yılanın zehirli dişi ve yılandır!... Ve eski tarihi dönemlerde maharet yılan olarak temsil edilirdi. Günümüzde bile sessizliği sağlamak için şu harfi kullanırız....Shhhhh. Bu, bilgenin sessizliğini belirtir. “Yılanlar gibi bilge olunuz.” (Matta 10:16).Sessiz bilgelik dış dünyanın ekillerini yıkar ve nesnelerin gerçek doğasını ortaya çıkarır. Böylece nesnelerin ruhsal özünü anlayabiliriz. Kobra, Mısır ve Hindistan’ın kutsal sembolüydü. Zehiri tüm hücrelere anında yayılır. Zehir yılanın dişindedir. Buradaki benzetmenin anlamı, bilgeliğin yanlış olan herşeyi anında yiyip bitiren bir asit olabileceğidir. Bu nedenle kart için anahtar kelime “İdrak”’tir.

  ASTROLOJİK OLARAK

  Astrolojik olarak Vulcan’ın etkisi altındadır. Ruhsal unsurların gerçekleşmesini idrak ettiğimizde, kişisel farkındalığımız evrensel algılamayla birleşmeye hazırdır. Ancak o zaman Tanrı/Tanrıça’yla birliğimizi ve tüm insanlıkla olan bütünlüğümüzü farkedebiliriz. Bu farkediş, gerçek dünyayı zihinsel olarak kavramamızla başlar. Bu noktadaki durumumuz, çoğu kimseyle ters düşer. Çünkü biz kendimizi ”Tek bir realite” ile tanımlarız. Bilinçaltımızda gerçek niyet baskındır. Bu, bir “Usta Zanaatkar”ın sayısıdır. ”20” sayısında Tanrı/Tanrıça gücü olan “0” Vulcan aracılığıyla çalışır, ”2” ise fiziki dünyada ruh ve madde şeklinde ayrı olarak görünen birliği getirir.

  KADER YOLU

  Kader Yolu’nun sayısı “32” dir.Bu yapılması ve açıkça belirtilmesi gerekendir. ”32/5” insanları ve ulusları yöneten sihirli bir sayıdır. Koruma sağlar ve Amerika, İsa, şan, güç ve daire gibi kelimelerin rezonansı bununla uyumludur.( Ek not: Belki de bu yüzden “güce aç” olanların sembolü 5 köşeli pentagramdır.) Bu sayının etkisi altında olanlara” Işığın habercisi” denilir. Bunlar bilgiye sahiptirler ve görevleri bunu başkalarına aktarmaktır. Görev ve sorumluluk duyguları gelişmiş olup, hak uğruna savaşan birer savaşçıdırlar. Bu sayı muazzam bir kişisel güce ve adaletin yerine getirmesini görme arzusuna işaret eder. Geçici titreşim olarak –İYİ HABER, ESPRİ ANLAYIŞI, ÖDÜL ve ŞAN demektir.

  TAROT

  Tarot kartı Değnek Altılısı’dır. Bir zaferin tipik resmidir. İçsel anlamı, hayvan doğası üzerinde hakimiyete ve kontrollü ruhsal enerjiye sahip olmaktır. Astrolojik olarak Zodyak’ın talihidir, gelişmeye,genişlemeye çok açıktır. Bir Güneş yılının doruk noktasındaki Kozmik rehberlik yolu olarak niteliyebileceğiniz seviyeye varacak kadar renkli rüyalar yaşayabilirsiniz. (Gezgin sembolünü kullanarak).

  Yukarıdakilere ek olarak, RA’ nın olma titreşimi, başlangıçların sayısı olan ‘1’dir. RA’nın Görünen Kişilik sayısı ise tamamlanmanın sayısı olan “9”dur. Ancak o zaman EGO’nun kontrolünü (Görünen Kişiliğimizi) dışarıda bırakarak çevrimi tamamlar ve Ruh’umuzun bizi yönlendirmesi çevrimine başlarız. Bu iki sayının toplamı “10” dur.”10” kontol ve ustalık sayısıdır. Tam erişkinlik ve gerçekleştirme, üst bilinç ile uyumlanma ile mümkündür.

  “SHEEBA” ‘nın RUH TİTREŞİMİ

  SHEEBA ‘nın Ruh Titreşimi “11” dir. Görünen Kişilik sayısı da “11” dir. Bu dış ve iç dünyalar arasındaki dengeyi temsil eder. Yansıtma ve simetrinin sayısı olan “2” nin titreşimini vurgulayan “11” ise, belirgin sezgisel yeteneklerin ve Master’ların sayısıdır. İki sayının toplamı ayrıca bilgeliğin ve pratik çalışmanın master sayısı olan “22”dir. ”22” durağanlığın ve sağlamlığın sayısı olan “4” e indirgenebilir, yeryüzü üzerindeki iki dünya-insan ve ruh dünyaları-arasında gerçek anlamıyla yürümemize izin verir. “22” ayrıca tamamlanma ,doluluk ve çevrimsellik için kullanılan eski bir sayısal değerdir.
   
 6. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 7. Princess

  Princess Guest

  ya biraz okudum da konu hakkında bomboşum ya:KK43: hiçbir şey anlamadım:KK43:
  yine de teşekkürler bilgiler için..
   
 8. 20 Haziran 2008
  Konu Sahibi : kraker kız
 9. kraker kız

  kraker kız Guest

  bende okuya okuya biraz yol aldım inşallah ileride uygulamaya geçicem daha zamanı var ve öğrenmem gereken çok şey var